Krimi

Politsei tabas ühe Metropoli hotelli tulistamises osalenud mehe (7)

Liis Vaksmann, 6. veebruar 2017 18:17
Foto: PPA
Politsei teatas, et üks möödunud nädalal Tallinnas Metropoli hotellis aset leidnud tulistamises osalenud meestest on tabatud.

Politsei teatel on mees 48-tunniks kinni pidanud, kuid erinevad menetlustoimingud, s.h. ülekuulamised juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks käivad endiselt edasi. Samuti käib aktiivne töö teise mehe leidmiseks. 

Samal teemal

Möödunud nädala neljapäeval veidi enne kella 14 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Roseni tänaval asuvas hotellis Metropol oli kuulda laske, millele politsei reageeris suurte jõududega. Hetkel teadaolevalt tulistati püstolitaolisest esemest ning 45aastane mees sai jalga viga ja ta toimetati haiglasse. Esialgsetel andmetel lasti üks lask.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre sõnul on Metropoli hotelli baaris inimest tulistanud mees politseile teada ning neljapäeva õhtul ja reede öösel viidi läbi kahtlusalustega seotud elukohtades läbiotsimisi.

"Tänaseks on teada, et kannatanu ja laskja vahel tekkis rüselus, mille käigus haaras üks meestest püstoli ja tulistas 45-aastast meest vasakusse jalga. Mees viidi kontrolliks haiglasse, kuid juba samal õhtul lubati ta kodusele ravile," kommenteeris Tambre möödunud nädalal juhtunut.  

"Pärast sündmust võtsid politseinikud bussijaama, sadamad, lennujaama ning piiripunktid suurema tähelepanu alla. Kriminalistid ja uurijad kogusid infot juhtunu osas ning tunnistajate ütluste ja turvakaamerate salvestistest saime sündmusega seotud meeste kirjeldused," rääkis Tambre ja viitas, et kahtlusalused mehed elavad alaliselt Eestis ning varjavad end teadlikult. "Nende leidmine on praegu politsei suurim eesmärk. Oleme kindlad, et avalikkusele ja inimestele hetkel oht puudub."

Samuti nentis Tambre, et kuritegeliku taustaga inimeste vahel tekivad tülid kergelt ja erinevalt seaduskuulekatest inimestest võib neil erimeelsuste lahendamine sõnadega üle jõu käia. "Üldjuhul siiski aga sellised juhtumid avalikku ruumi ei jõua."

Ka Põhja Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Saskia Kask tõdes, et võimalike kahtlustatavate ja konfliktis osalenud inimeste näol on tegemist varem kuritegusid toime pannud inimestega. "Siiski pole põhjust arvata, et konkreetne konflikt oleks kuidagi seotud põhimõtteliste jõujoonte jagamisega kuritegelikus maailmas. Pigem on tegemist ootamatu pöörde võtnud tüliga. Loomulikult on väga kahetsusväärne, kui avalikus ruumis lahendatakse oma tülisid tulirelva kasutades," märkis Kask läinud nädalal ja leidis, et ei ole põhjust arvata justkui asjaosalistel oleks olnud soovi kõrvalisi inimesi rünnata.

"Kuid avalikus kohas relva kasutamine on iseenesest ohtlik ning riivab tugevalt ühiskonna turvatunnet. Tulirelva kasutamist avalikus ruumis tuleb ette väga harva ning sellistel juhtudel on tavaliselt tegemist kahe osapoole omavahelise tüliga," ütles Kask.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee