Maailm

Politsei tabas noore tervisejooksja tapnud seksuaalmõrvari (10)

Aadu Hiietamm, 7. veebruar 2017 04:00
MÕRVAR: Chanel Lewis (20). Foto: Youtube
New Yorgi politseil kulus pool aastat, et panna käed raudu mustanahalisel noormehel, kes mullu augustis vägistas ja tappis pargis tervisejooksul olnud noore naise, vahendab The New York Daily News.

New Yorgi Brooklyni linnaosas elav 20aastane mustanahaline Chanel Lewis vangistati laupäeva õhtul. Varem kohtulikult karistamata noormeest süüdistatakse 30aastase Karina Vetrano vägistamises ja surnuks kägistamises.

MÕRVAR: Chanel Lewis (20). Foto: Youtube

Karina tapeti 2. augustil

New Yorgi Queensi linnaosas jäi läinud aasta 2. augustil Spring Creeki pargis kadunuks 30aastane Karina Vetrano, kes oli läinud tervisejooksule.

Kuna tütar mobiiltelefonile ei vastanud, siis informeeris tema pensionärist isa Philip Vetrano politseid ja osales hiljem koos politseinikega tütre otsingutel, sest ta tundis piirkonda hästi.

Karina Vetrano alasti, kriimustuste ja lõikehaavadega surnukeha leidiski isa koos politseinikega mõni tund hiljem. Kurjategija oli Karinat kepiga peksnud, seejärel vägistanud ja lõpuks surnuks kägistanud.

Sportlik Karina osutas kurjategijale tugevat vastupanu, kuid viimane osutus kahjuks naisest tugevamaks. Uurijate sõnul oli naine ründajat hammustanud.

Ka leiti tema ühe käe kokkusurutud sõrmede vahelt peotäis rohtu ja küünte alt kallaletungija nahka. Kuriteokohalt olid kadunud Karina kõrvaklapid ja üks spordijalats. Need leiti hiljem eemalt.

Ettekandjana leiba teeninud Karina Vetrano oli väga aktiivne Instagramis, kus tema kontol oli 12 000 jälgijat. Samuti oli ta end näidanud lootustandva kirjanikuna.

Meedia andmetel viibis Karina Vetrano mullu 14. juulil Lõuna-Prantsusmaal Nice’is, kus terrorirünnakus sai surma 85 inimest. Tookord pääses naine eluga.

Eriti traagiliseks tegi Karina Vetrano mõrva isa silme läbi asjaolu, et tavaliselt käis ka tema koos tütrega tervisejooksul. 2. augustil tundis aga isa end seljavalude tõttu kehvasti ja tütar läks jooksma üksi.

USA meedia toonitas, et Philip Vetrano on endine tuletõrjuja, kes osales 11. septembril 2001 pärast terrorirünnakut maailma kaubanduskeskusele pääste- ja kustutustöödel.

MATUSED: Seksuaalmõrvari ohvriks langenud Karina Vetrano matusetalitus toimus mullu 6. augustil St Heleni kirikus. Foto: AP / Scanpix

"Ta oli täis elu, valgust, ilu ja jõudu," ütles tütre kohta Philip Vetrano. Sama meelt oli ka naaber Joseph Dipierro, kes iseloomustas Karinat armsa noore naisena, kelle ruumi astumisel hakkas kõik helenduma. "Ta oli imekaunis naine," rõhutas naaber.

New Yorgi politsei pani esmalt välja 10 000 dollari suuruse vaevatasu Karina Vetrano mõrvari tabamiseni viiva info eest. Hiljem tõsteti vaevatasu 20 000 dollarini.

Ka Philip Vetrano algatas portaali gofundme.com vahendusel korjanduse, et leida raha mõrvarini viiva info andja premeerimiseks. Eilse seisuga oli koos ligemale 290 000 dollarit. Mis selle rahaga ette võetakse ei ole veel teada, sest mõrvari tabasid politseinikud.

Ajalehe The New York Post andmetel olid politseinikud Chanel Lewise mõrvakoha lähistel esimest korda kinni pidanud juba mai lõpul. Tema kummaline käitumine oli äratanud tähelepanu, kuid konkreetsete süütõendite puudumisel lubati tal pärast küsitlemist minna.

Mõrvarini viis DNA

Karina Vetrano surnukehalt leitud DNA kurjategijale lähemale ei viinud, sest seda kurjategijate andmepangas ei olnud. Siis aga meenus politseinikele mais toimunud kohtumine Chanel Lewisega.

Chanel Lewise perekond ei suuda uskuda, et nende poeg oli võimeline seksuaalmõrvaks. "Ta on nii tagasihoidlik laps," ütles ajalehele The New York Daily News 70aastane isa Richard Lewis, kes enne pensionileminekut töötas põhikooli õpetajana.

Viimasel ajal elas Chanel Lewis ema juures ja oli töötu. Samas unistas ta sotsiaaltööst.

Nüüdseks on ka selgunud, et päev pärast Karina Vetrano mõrva käis Chanel Lewis arstidele näitamas oma käevigastust, mille ta oma sõnul olevat saanud rüseluses tänavabandega.

OHVER: Karina Vetrano (30). Foto: Facebook

Samal teemal

11.07.2016
Ameeriklased šokis: keegi vägistab ja tapab tervisejooksu tegevaid noori naisi