Maailm

Rahapaja töötaja smugeldas pärasooles kulda välja (23)

Toimetas Aadu Hiietamm, 7. veebruar 2017 04:00
Rahapaja töötaja smugeldas pära­sooles kulda välja.Foto: ottawacitizen.com
Ottawa kohus mõistis kaheks ja pooleks aastaks vangi Kanada kuningliku rahapaja endise töötaja Leston Lawrence’i (35, pildil), kes smugeldas üliturvatud asutusest välja 22 pärasoolde peidetud kuldmünti, vahendab The Star.

Samuti tuleb tal hüvitada tekitatud kahju – 190 000 Kanada dollarit (135 500 eurot). Kui Lawrence kolme aastaga kahju ei hüvita, siis tuleb tal jääda ka kolmeks aastaks vanglasse.

Advokaat tegi ettepaneku mõista Leston Lawrence 18 kuuks vanglasse. Kohtunik Peter Doody leidis, et karistus peab olema karmim. Kohtunik ütles otsust põhjendades, et see on hoiatuseks neile, kes üritavad tulevikus sooritada analoogset kuritegu.

Leston Lawrence töötas rahapajas alates 2008. aastat. Kahtluse alla langes ta 2015. aasta veebruaris, kui läks panka, et vahetada sularahaks kaht tšekki 15 200 Kanada dollari peale.

Tšekid oli välja kirjutanud kompanii Ottawa Gold Buyers. Pangatöötajale ütles Lawrence, et oli müünud kullakamakaid. Pangatöötajale tundus niisugune selgitus kummaline ja ta informeeris politseid, kes võttis Leston Lawrence jälgimise alla.

Uurimisel selgus, et rahapajast töölt lahkumisel olid metalliotsijad Lawrence’i peale mitu korda reageerinud. Lisaläbivaatusel aga tema juures metallesemeid ei leitud.

Pärast jälgimise alla võtmist jäi Lawrence ühe küpsisesuuruse kuldmündi müümisel vahele. Seejärel otsiti läbi ka tema kodu ja töökohal olev isiklike asjade kapp. Koduseifis ootas realiseerimist neli kuldmünti.

Töökapist leiti vaseliin ja kummikindad, mida Lawrence kasutas müntide pärasoolde sisestamisel.

Lawrence töötas osakonnas, kus puhastati vermimiselt tulnud münte ja kullakange. Ta oli töökohal sageli üksi.

Varastatud kulla müügist saadud raha eest ostis Lawrence endale paadi Floridas ja maja Jamaikal.

Kanada kuningliku rahapaja juhtkond kavatseb taoliste kurioossete varguste ärahoidmiseks oluliselt tugevdada turvameetmeid.

Rahapaja töötaja smugeldas pära­sooles kulda välja.Foto: ottawacitizen.com

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee