Eesti uudised

GALERII | Ameerika Ühendriikide tankid ja lahingumasinad saabusid Tapale (81)

Toimetas Geidi Raud, 6. veebruar 2017 17:22
Foto: Karl Johanson/Kaitsevägi
Täna saabus Tapale üle 50 ühiku Ameerika Ühendriikide sõjatehnikat, sealhulgas neli tanki Abrams M1A2 ning 15 jalaväe lahingumasinat Bradley.
Foto: Karl Johanson/Kaitsevägi

Saabunud tehnikat hakkab kasutama Tapal paiknev Ameerika Ühendriikide maaväe 4. jalaväediviisi 68. soomusrügemendi 1. pataljoni C-kompanii.

Foto: Karl Johanson/Kaitsevägi

Kompaniiülema kapten Edward Bachari sõnul on üksuse saabumine hästi ettevalmistatud ning üksuse tehnikat saab näha ka eelseisval vabariigi aastapäeva paraadil.

Saabunud kompanii vahetab välja alates möödunud aasta septembrist Tapal paiknenud USA 503. ratsaväerügemendi õhudessantkompanii, mis suundub nädala lõpus tagasi oma alalisse baasi Itaalias.

Foto: Karl Johanson/Kaitsevägi

Üksuse paiknemine Eestis on osa 2014. aastal käivitunud Ameerika Ühendriikide operatsioonist Atlantic Resolve Kirde-Euroopas, mille eesmärgiks on NATO julgeolekumeetmete tugevdamine.

Euroopas korraldatava väljaõppe üks osa on üksuse manöövrivabaduse ja liikuvuse demonstreerimine, samuti teevad Ühendriikide sõdurid siin läbi erinevaid taktikalisi harjutusi nii iseseisvalt kui koos 1. jalaväebrigaadi üksustega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee