Eesti uudised

LOE, KAS RETKELISED MÖÖDUVAD KA SINU KODUKOHAST! USA sõdurid teevad Eestis talveretke (9)

Toimetas Maria Rozbaum, 6. veebruar 2017 13:02
Foto: Aldo Luud
Homme hommikul alustavad üle kahesaja Scoutspataljoni A-kompanii ja Ameerika Ühendriikide 503. ratsaväerügemendi kaitseväelase Voka asulast jalgsirännakut Narva, et harjutada koostööd ning tutvustada oma tegevust Kirde-Eesti kooliõpilastele.53-kilomeetrise jalgsirännaku esimesel ja teisel päeval kohtuvad kaitseväelased Sinimäe põhikooli ja Narva-Jõesuu keskkooli õpilastega. Narvas annavad ameeriklased külalisloenguid Narva Eesti gümnaasiumi, Narva Kesklinna gümnaasiumi ja Narva Pähklimäe gümnaasiumi õpilastele ning Tartu ülikooli Narva kolledži üliõpilastele.Jalgsirännakule eelneb motoriseeritud rännak Tapa linnakust Voka asulasse. Jalgsirännakut, mille jooksul harjutavad eestlased ja ameeriklased allüksuste koostegutsemist jao-, rühma- ja kompaniitasandil, alustatakse Voka alevikust 7. veebruari ennelõunal.

Kaitseväelased liiguvad Vaivina poole mööda Voka-Sillamäe maanteed, Vaivinast minnakse edasi Tallinn-Narva maanteed mööda Sillamäele. Sillamäel näeb kaitseväelasi liikumas Tolstoi, Kesk, Pavlovi ja Gagarini tänaval. Esimene päev lõpetatakse Sinimäe põhikoolis.

Teise päeva varahommikul liigutakse Mummassaarde ja sealt edasi Narva-Jõesuusse.

Kolmanda päeval varahommikul alustatakse Narva-Jõesuust rännakut Narva suunas mööda Narva-Narva-Jõesuu-Hiiemetsa maanteed. Narvas liiguvad kaitseväelased mööda Sepa tänavat, Sadama teed ning Jõe, Raja ja Malmi tänavat.

Nii Eesti kui Ameerika Ühendriikide kaitseväelased kannavad kogu rännaku ajal täielikku rännakuvarustust. Kuna kaitseväelased kasutavad liikumiseks avalikke teid ja tänavaid, loodab kaitsevägi koos liitlastega liiklejate mõistvale suhtumisele.

Samal teemal

06.01.2017
GALERII | Ameerika Ühendriikide tankid ja lahingumasinad saabusid Tapale