Eesti uudised

Eesti välisturistide arv ületas rekordiliselt 2 miljoni piiri (3)

Marvel Riik, 6. veebruar 2017 12:12
Foto: Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Statistikaameti andmetel kasvas mullu nii sise- kui välisturistide ja nende ööbimiste arv, jõudes uue rekordini. Eesti turismi murekohaks on küsimus, millega välisturist Tallinnast kaugemale meelitada.

Statistikaameti teatel peatus 2016. aastal Eesti majutusettevõtetes 3,3 miljonit turisti, mis on 7% rohkem kui 2015. aastal. Uue rekordini jõudis nii sise- kui ka välisturistide arv. Siseturiste oli ligi 1,3 miljonit, välisturistide arv ületas esmakordselt 2 miljoni piiri. Välisturistide Eestis veedetud ööde arv kasvas 4 miljonini. Kasvu näitasid kõik peamised välisturud, eelkõige Soome, Läti ja Saksamaa.

Mutso sõnul näitavad Eesti rekordtulemused kindlasti nii üldist tarbimiseelistust kui ka Eesti turismisektori senist tehtud tööd. „Paljudes maailma riikides peavad inimesed oluliseks asjade tarbimist piirata, ent elamuste arvelt kokku ei hoita. Eesti turismiettevõtjad, -sihtkohad ja -turundajad on teinud head tööd ja veennud, et häid elamusi tasub tulla otsima just meilt,“ lisas Mutso.

Tulevikuprognoose tehes saab tähtsaks see, kuidas edeneb Eesti eesistumise aasta teisel poolel. „See aeg on meie külalislahkuse proovikivi ning hea võimalus ka Tallinnast kaugematele sihtkohtadele olukorras, kus Tallinn võib olla nii mõnelgi juhul üle broneeritud,“ ütles Mutso.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuhi Maarika Liivamäe sõnul ongi üheks võtmeküsimuseks see, kuidas meelitada välisturiste Tallinna kesklinnast kaugemale. „Loodame, et investeeringud majutusasutustesse praeguses maksukeskkonnas jätkuvad ning hotellide tase püsib edaspidi kõrge ka üle kogu Eesti,“ ütles Liivamägi.

Eesti Turismifirmade Liidu presidendi Külli Karingu sõnul oli Eesti turismisektori jaoks mullu hea aasta just sellepärast, et kasvasid pea kõik turud, nende seas ka kaugemad ning keerulisemad välisturud. „Ei tasu siiski unustada, et globaalsel turismiturul oleme endiselt väga tihedas konkurentsis teiste mainekate sihtkohtadega ja peame eristumiseks tugevat tööd jätkama, sest trendid muutuvad väga kiiresti ja kõik maailma riigid võistlevad turistide pärast,“ lisas Karing.

Saksamaa turistide arv pöördus pärast väikest langust 2015. aastal uuesti kasvule ja jõudis koguni uue tipptulemuseni. Võrreldes teiste välisturistidega reisivad just Saksa turistid kõige rohkem mööda Eestit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee