Maailm

Ameerikas võidakse hakata keskkonnakaitseagentuuri sulgema (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 6. veebruar 2017, 12:10
Kongress töötab Kapitooliumi hoonesFoto: AFP / Scanpix
Ameerika Ühendriikide parlamendis on tehtud esimene samm riigi keskkonnakaitseagentuuri sulgemiseks

Eelnõu viis esindajatekotta Florida vabariiklasest kongresmen Matt Gaetz. Eelnõu on edastatud esindajatekoja erinevatele komiteedele nagu põllumajanduskomitee ja teadus-, kosmoloogia- ja tehnoloogiakomitee. Nende ülesandeks on ettepanekuga tutvuda ja seda uurida. Hetkel toetavad seda lisaks algatajale veel kolm vabariiklastest rahvaesindajat.

Samas pole teadlaste spekulatsioonid floridalasest algataja koduosariigi kohta just helgemate killast. Florida lõunapiirkond, sealhulgas suurlinn Miami, võivad mõnede hinnangute järgi 2025. aastaks vee all olla.

Keskkonnakaitseagentuur on tegutsenud 1970. aastast ja agentuur loodi vabariiklasest presidendi Richard Nixoni eestvedamisel. Hetkel töötab agentuuri heaks üle 15000 töötaja. Suure osa töötajaskonnast moodustavad teadlased, insenerid ja keskkonnaala spetsialistid. Asutamise ajal oli teadlikkus keskkonnasaastest tõusmas ning mure selle kahjulike mõjude pärast inimeste tervisele piisavalt suur, et agentuuri asutamist pooldasid mõlemad parteid.

USA praegune administratsioon on juba piiranud agentuuri tegevust sotsiaalmeedias ja blogides. President Trump on Twitteris säutsunud: "Globaalse soojenemise idee on loodud hiinlaste poolt ja nende heaks, et muuta USA tööstus konkurentsivõimetuks." Keskkonnakaitseagentuuri tegevuse piiramine või lausa lõpetamine oli üks presidendi valimislubadustest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee