Eesti uudised

Ratas: Euroopa Liit tegi olulise sammu rändevoogude vähendamisel Vahemere keskosas (19)

Toimetas Kristin Aasma, 3. veebruar 2017, 23:09
Euroopa Liidu riigipead Maltal Vallettas 3. veebruaril 2017.Foto: Ave Tampere / Riigikantselei
Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid võtsid tänasel kohtumisel Vallettas vastu Malta deklaratsiooni, mis kaardistab Vahemere keskosa rändetee sulgemiseks vajaliku tegevuse. Teise teemana arutasid Euroopa Liidu liidrid ühenduse tulevikku, valmistudes Rooma lepingu 60. aastapäevaks.

Valitsusjuhid ja riigipead olid üksmeelel, et jätkusuutliku rändepoliitika keskne element on tõhus kontroll ELi välispiiri üle, mis aitab ohjata ebaseaduslikku rändevoogu, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo. “EL rändepoliitika peab suutma tulevasi kriise kui mitte ära hoida, siis kindlasti võimaldama neile kiiresti ja efektiivselt reageerida,” vahendas peaminister Jüri Ratas Malta deklaratsiooni põhimõtet.

ELi liidrid leppisid samuti kokku tugevdada EL-i suutlikkust pagulasi rahvusvahelist õigust järgides tagasi saata.

Märtsis ja juunis toimuvatel EL Ülemkogu kohtumistel antab eesistujariik Malta aru kokkulepitu täitmise hetkeseisust.

2016. aastal vähenes Euroopasse saabunud pagulaste arv ühe kolmandikuni 2015. aasta tasemest. Kuigi surve jätkub, oli Vahemere idaosa kaudu saabujate arv 2016. aasta viimasel neljal kuul 98 protsenti väiksem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Paraku saabus Vahemere keskosa rändeteed pidi Euroopasse 2016 . aastal rohkem kui 181 000 põgenikku ja merel hukkunute või kaduma jäänute arv ületas eelmiste aastate traagilised numbrid. 

Samal teemal

13. veebruar 2017, 15:40
SÜÜRIA PEREISA TALLINNAS: mu poeg magab nüüd rahulikult ja kodus on kuulda tema naeru

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee