VALGETE LAUDLINADE VARJUS: Igas kuuendas majutus- ja toitlussektori ettevõttes makstakse täielikku või osalist ümbrikupalka. Foto: Karli Saul / Ekspress Meedia
Marvel Riik 4. veebruar 2017 04:00
Tallinna Pirita linnaosa restoranis ettekandjana töötav Stiina saab pangakontole 300 eurot, palga teine osa tuleb ümbrikus. "Kes vähegi julgeb suud paotada, sellel lastakse minna," ütleb Stiina.

Tallinna Pirita linnaosa restoranis ettekandjana töötav Stiina saab pangakontole 300 eurot, palga teine osa tuleb ümbrikus. "Kes vähegi julgeb suud paotada, sellel lastakse minna," ütleb Stiina.

Mõne kuu eest läks 24aastane Stiina (nimi muudetud) tööle Pirita linnaosa restorani, mis on pealtnäha igati uhke ja hakkab alles endale Tallinnas nime tegema. Algus oli tugev, internetis ja ajakirjanduses ringlevad esimesed arvustused olid igati kiitvad.

Ent restorani ilusa interjööri ja alati naeratavate teenindajate taga on paisuv mädapunn. Stiina ja tema kümmekond kaastöötajat on tööl lepinguta ja saavad osa palgast kätte sulas ehk maksud riigile jäävad maksmata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (87)

Kokkuvõttes 5. veebruar 2017 18:09
teenid ümbrikupalgaga tööelu jooksul rohkem netos kätte kui hiljem olematust pensionist vireled. Kes ütleb, kui kaua pensieast elad? "Mis hundi suus, see hundi kõhus".
kes nii ongi 5. veebruar 2017 14:52
Reaalse käibe järgi on toitlustus ketistunud, on mitu punti vennikesi kes suuremaid kohti teevad ja neil on täiesti sissetöötatud skeem, kuidas sularaha ära lõigata, ainuke hädapunn, kes seda tõestada ei suuda on see amet, kes kõiki teisi kotib nagu jaksab. Naljanumber on mõelda, et riigiasutused, kes laristavad sadu mille oma it-süsteemide peale ei suuda seada sisse kassasüsteemide nõuded, mis ei lase nii naglalt kustutada, muidugi on ja jääb sula kohti nagu ntx ööklubid, mis oma töös ei vaja kassasüsteemi nii väga aga tavaline erinete köökide ja lauateenindusega resto vajab süsteemi ja see süsteem saab olla kontrollitav - kontrolli käivet ja ka must papp on osaliselt kontrolli all
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS