Krimi

Jari Litmaneni Eesti kodu hoovist ärandati kallis Porsche – politsei sai masina kätte Lätist (11)

Karoliina Vasli, 3. veebruar 2017 19:06
AJUTINE KAOTUS: Intervjuudes on Jari Litmanen Eestit heade sõnadega meeles pidanud, ent paraku nägi ta ka siinse elu varjupoolt: sulid ärandasid ta neljarattalise sõbra. Õnneks jääb lahusolek üürikeseks. Foto: Alar Truu
Ilmselt oli Eestis elav Soome endine jalgpalliäss Jari Litmanen šokeeritud, kui üleeile avastas, et koduhoovis laiutab tühjus – kallihinnaline Porsche on kadunud. Õnneks tegutses politsei kärmelt ning juba täna leiti masin Lätist üles.

Jari Litmanen elab eestlannast abikaasa Ly Jürgensoni ning kahe ühise pojaga juba aastaid Kakumäel. Meenutagem mõnda USA filmi – rahulik äärelinn, kus majade avarates hoovides lapsed palli mängivad ning emad lillepeenarde juures askeldavad. Ei mingit kuritegevust!

Patrullid ja kriminalistid viisid läbi esmased toimingud ning menetlust alustati varguse paragrahvi alusel. Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava sõnab, et  kriminaalbüroo ametnikud asusid asjaolusid selgitama ja infot vahetama Läti politseiga. "3. veebruari keskpaigaks oli teada sõiduki võimalik asukoht ning Valmiera kriminaalpolitsei leidis varastatud sõiduki üles. Ka Läti politsei alustas kriminaalmenetlust, aktiivne uurimine käib. Täna kahtlustatavana kedagi kinni peetud ei ole," lisab ta.

Naaberriikide varastele on Eesti ebamugav koht

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo teenistuse vanem Toomas Jervson räägib, et antud juhtum on järjekordne näide heast koostööst naaberriikide, aga ka turvaettevõtete ja kindlustusfirmadega. Tallinnas ja Harjumaal on kallihinnaliste sõidukite vargused tema sõnutsi oluliselt vähenenud ja need on võrdlemisi harvaesinevad juhtumid. "Naaberriikidest pärit profivarastele on Eesti ebamugav koht, sest ka siseriiklik prefektuuridevaheline koostöö on tihe. Järjepideva töö tulemusena on naaberriikidest pärit varasteni jõudnud sõnum, et siia ei maksa tulla," lausub ta. "Kallimate ja uuemate sõidukite vargused on reeglina pea kõik seotud piiriülese tegevusega. Seetõttu on ka politsei 2017. aasta üks prioriteetidest jätkuvalt jõupingutused rahvusvahelises koostöös." Kuna menetlustoimingud veel käivad, on auto hetkel veel politsei käsutuses. Litmaneni enda käest eile kahjuks kommentaari saada ei õnnestunud.

Litmaneni tõi Eestisse armastus – 2000ndate keskel tutvus ta Ly Jürgensoniga. Kui Litmanen veel jalgpalli mängis, reisiti eri riikide vahel, kuid praeguseks ollakse paiksed Eestis. Oma karjääri jooksul mängis Litmanen näiteks FC Barcelonas, Liverpoolis ning Ajaxis. Ta on Soome jalgpallikoondise läbi aegade parim väravakütt.

Samal teemal

06.11.2017
Sal-Salleri eksabikaasa sai Soome presidendiballil liiga paljastava kleidi eest sarjata