Eesti uudised

Meie köögiviljaletid on jätnud hõredaks Lõuna-Euroopa külmad ilmad (32)

Maarit Stepanov, 3. veebruar 2017, 19:15
MÜÜGIL KÜLMA KIUSTE: kauplused pakuvad küll Lõuna-Euroopa vilju, ent nende soetamiseks tuleb maksta tavapärasest rohkem.Foto: Erakogu
“Kaupa tuleb poodidesse juurde pea iga päev, aga tuleb lihtsalt vähem,” kommenteerib Rimi kaupluste hõredaid puu- ja köögiviljalette ettevõtte pressiesindaja. Hulgimüüja hinnangul on olukord siiski paranemas.

Köögiviljasõpru on viimasel ajal tabanud rida ebameeldivaid üllatusi: hinnasiltidel seisavad kosmiliselt kõrged hinnad. Pealinna elanikud on kurtnud, et mitmel korral on märgatud köögiviljalettidel laiutavat tühjust. “Jääsalatit ei ole ammu poest leidnud,” kurdab üks tallinlanna.

Puu- ja köögiviljade hulgimüüja Karlskroona OÜ juhatuse liige Janno Toming selgitab, et ebatavaliste hindade taga on Lõuna-Euroopa halb ilm. “Juba kuu aega tagasi käis uudistest läbi, et [seal] olid külmad ja lumesajud ja see mõjutas kõiki hindu,” ütleb ta, et praegu hakkavad hinnad juba langema, kuid millal täpselt – veel ei teata.

Aktsiaselts Selveri kommunikatsioonispetsialist Karl-Villiam Vaserik loetleb, et kõige rohkem on kasvanud tomati, paprika, jääsalati, brokoli, lillkapsa, salatitte ja maitseroheliste hinnad. Ta selgitab, et tõusu võib märgata Hispaaniast, Itaaliast, Prantsusmaalt ja Türgist tulevate kaupade puhul. “Puuvilja hinnatõusu [halb ilm - toim] ei puudutanud, kuna need tulevad reeglina üle mere ja seal karmide ilmastikutingimustega tegemist ei olnud,” lisab Vaserik. Ta ütleb, et hinnad peaksid ühtlustuma veebruari teises pooles.

Rimi Eesti Food AS kommunikatsioonijuht Katrin Bats loetleb, et nende poeketil on hetkel raskusi paprika, tomati, salati, suvikõrvitsa, baklažaani, lillkapsa ja brokoli pakkumisega. “Päris sellist olukorda, et mõnel kauplusel on puu- ja köögiviljaletid pikalt tühjad, meil siiski olnud pole,” ütleb Bats ja lisab: “Kaupa tuleb poodidesse juurde pea iga päev, aga tuleb lihtsalt vähem.”

Prisma Peremarketi puu- ja juurviljade kategooriajuht Marge Saluste nendib, et peale Eesti on sarnases olukorras ka teiste riikide tarbijad.

Suurbritannia meediakanal BBC teavitas täna, et mõned poed on otsustanud piirata jääsalati ja brokoli jaemüüki. Näiteks mõningates kauplustes lubatakse ühel inimesel osta kuni kolm jääkapsast. Prisma ja Rimi esindajate sõnul nende kauplustes sarnaste piirangute plaane praegu pole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee