Maailm

Liigutav lugu: Bostoni terrorirünnaku ellujääja abiellub enda päästjaga (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 3. veebruar 2017 17:16
Roseann SdoiaFoto: Reuters / Scanpix
Kohutav tragöödia tõi kokku kaks inimest, päästja ja päästetu, kes on üksteisele läbi hea ja halva toeks olnud.

Kui Roseann Sdoia (48) 2013. aastal Bostoni maratoni pommirünnakus raskelt viga sai, toimetas tuletõrjuja Michael Materia (37) ta kiiresti haiglasse. Toetavast sõprusest kasvas mõne kuu jooksul välja suur armastus. Paar kihlus eelmise aasta detsembris ja rääkis nüüd New York Timesile oma loo.

15. aprillil 2013. aastal kaikusid Bostoni maratoni finišijoone lähedal plahvatused, mis vigastasid sadu ja võtsid elu kolmelt inimeselt. Üks vigasaanutest oli Roseann Sdoia. Üks lähedalolija üritas naisele esmaabi anda, pannes hädapärastest vahenditest kokku žguti, et verejooksu peatada. Tuletõrjuja Michael Materiale anti korraldus naine haiglasse toimetada. Kiirabiautodel oli keeruline ligi pääseda ja kannatanu tõsteti kanderaamiga politseiauto kabiini.

Hoolimata rängast vigastusest ja verekaotusest oli Roseann terve sõidu ärkvel. "Ta põlvitas, üritas hoida mind maha libisemast, üritas ennast paigal hoida ja žgutti paigal hoida," kirjeldas Roseann Michaeli pingutusi kohutaval teekonnal haiglasse. "Ja siis olen mina, käsutan, et hoia mu kätt!"

Tuletõrjuja jäi naisega haiglasse, kus Roseann viidi otse operatsioonilauale, et tema jalg amputeerida. Paar päeva hiljem astus mees uuesti tema palatist läbi ning pakkus oma abi ja toetust. Ja nii ta Roseanni külastama jäigi.

Nüüd on Roseanni ühe jala asemel protees ja ta on sellega piisavalt treeninud, et taas jooksmas käia. 2. veebruaril võttis paar osa iga-aastasest Empire State Buildingi jooksust New Yorgis. Üritusel joostakse kõrghoone esimeselt korruselt viimasele välja, kokku 86 korrust. Michael läbis jooksu tuletõrjuja täisvarustuses. Jooksuga kogutakse raha organisatsioonile, mis abistab vigastatud sportlasi. Nemad toetasid ka Roseanni taastusravi.

Paar kihlus 4. detsembril ja plaanib sügisel abielluda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee