Maailm

Trump palus Schwarzeneggeri eest palvetada (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 3. veebruar 2017 13:29
Foto: AFP / Scanpix
Ameerika president palus külalistel palvetada, et Arnold Schwarzeneggeri juhitud „Mantlipärija” madal populaarsus tõuseks.

Filmitäht ja endine California kuberner Arnold Schwarzenegger võttis üle Donald Trumpi rolli saates "Staar-mantlipärija" ("Celebrity Apprentice"). Tema juhitud saade on aga populaarsuselt Trumpi versioonile kõvasti alla jäänud.

Samal teemal

Trump on sellele varemgi tähelepanu pööranud, aga neljapäeval üllatas ta rahvusliku palvushommikusöögi külalisi, paludes neil Schwarzeneggeri eest palvetada, et "Staar-mantlipärija" viletsad reitingud paraneksid. Selline märkus polnud tema kõnes ette nähtud.

Trump viskas nalja ka oma vana kolleegi, "Mantlipärija" produtsendi Mark Burnetti üle, kes oli tema kõne sisse juhatanud. Seejärel jätkas Trump: "Me teame küll, mis edasi sai. Reitingud läksid otse torust alla. See on täielik häving olnud." Ta lisas: "Ma tahaks lihtsalt Arnoldi eest palvetada, kui tohiksime... Nende reitingute eest." Kuigi see võis olla mõeldud naljana, ei ole midagi sarnast ürituse ajaloos varem kunagi välja öeldud.

Arnoldi vastulöök

Schwarzenegger laadis Twitterisse üles video, kus kutsus naljatamisi presidenti üles töökohti vahetama. "Mul on hea mõte. Vahetaks õige töökohad ära? Sina võid tele üle võtta. Kuna sa oled meil selline reitingute ekspert. Ja mina võtan sinu töö üle, et inimesed saaksid lõpuks ometi jälle rahus magada.” Twitteris on mehed "Mantlipärija” reitingute teemal sõnasõda pidanud varemgi.

Rahvuslik palvushommikusöök on Ameerikas vana traditsioon. Seda peetakse veebruari esimesel neljapäeval ja üritus kestab terve päeva. Presidenti kutsutakse erinevatele kohtumistele ja lõunatele kongressi liikmete, väliskülaliste ja kirikutegelastega. Alguses peab president külalistele kõne. Esimene rahvuslik palvushommikusöök toimus 1953. aastal. 1980ndatest aastatest on üritust peetud Washingtonis Hiltoni hotellis, nii ka sel aastal.

Samal teemal

02.05.2017
VIDEO | SCHWARZENEGGER: "On aeg revolutsiooniks, et päästa meie planeet."
23.04.2017
Schwarzenegger kinnitab: tulekul on kuues "Terminaatori" film
10.02.2017
Arnold Schwarzenegger võib poliitikasse naasta
06.02.2017
Schwarzenegger lahkub "Mantlipärijast" ja süüdistab Trumpi