Tõrvikurongkäik Tartus 2. veebruaril 2017, mil Tartu rahu sõlmimisest möödus 98 aastat.Foto: Aldo Luud
Toimetas Kristin Aasma 2. veebruar 2017 19:01
Eestis tähistati täna väga paljudes paikades Tartu rahu 97. aastapäeva. Tartus leidis sel puhul aset tõrvikuterongkäik ning peeti kõnesid.

Tartu rahulepingu 97. aastapäeva tõrvikurongkäiguga peeti meeles kangelastegu Eesti riigi loomisel, millega sai hakkama Jaan Poska ja teised patriootlikud diplomaadid. Rongkäigul osales ligi 150 inimest ning see möödus rõõmsas ja rahvuslikus meeleolus.

Rongkäik lõppes Tartu Raekoja platsil linnavalitsuse ees, kus peeti tõrvikute valguses kõnekoosolekut. Sõna võtsid Jaak Madison, Rein Koch, Kalev Essenson, Anti Poolamets, Indrek Särg.

Madison rõhutas oma kõnes, et vabadus on erakordne väärtus, mida on raske saavutada, kuid kerge kaotada. "Ka praeguse uue piirilepingu tegemise protsess näitab paljude allaheitlike ja Venemaa ees kummardavate "riigimeeste" nagu Urmas Paet ja Marina Kaljurand olemasolu, millega visataks Tartu rahu nurka. Jaan Poska ning teised kangelased olid aga sirgeselgsed ja vankumatud ning ainult selline vaim aitab Eestit hoida ka järgnevad sajandid."

Vaata rongkäiku ja kõnekoosolekut lähemalt galeriist!