Krimi

Täiendatud! Politseile on võimalik kahtlustavate ring teada, kuid kedagi veel kinnipeetud ei ole

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Tallinnas Rotermanni kvartalis tulistati inimest (55)

Toimetas Andra Nõlvak, Liis Vaksmann, 2. veebruar 2017 15:02
Tulistamine Hotell MetropolisFoto: Jörgen Norkroos
Täna toimus Metropoli hotellis tulistamine, mille käigus tulistati üht mees jalga. Tulistaja lahkus sündmuskohalt ja on endiselt tabamata, kuid prokuratuuri teatel on kahtlustatavate isikud neile teada.

Täna veidi enne kella 14 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Roseni tänaval asuvas hotellis Metropol oli kuulda laske, millele politsei reageeris suurte jõududega. Hetkel teadaolevalt tulistati püstolitaolisest esemest ning 45aastane mees sai jalga viga ja ta toimetati haiglasse. Esialgsetel andmetel lasti üks lask.

Samal teemal

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre ütles, et hetkest, mil Häirekeskusele laekus teade tulistamisest, kaasati sündmust lahendama suur hulk politseinikke. "Reageerime alati relvaga seotud vahejuhtumitele täie tõsidusega," ütles Tambre.

"Esimene versioon on, et kannatanu ja teo võimalik toimepanija tundsid üksteist ning tegu polnud juhusliku kuriteoga. Olgugi, et meile sai võrdlemisi kiiresti selgeks, et kannatanu ja kahtlustatav tundsid üksteist ning tegu ei olnud juhusliku kuriteoga. Kogutud info põhjal julgen öelda, et kõrvalistele inimestele enam ohtu ei ole," kinnitas Tambre.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Saskia Kask ütles täna pärastlõunal Tallinna kesklinnas ühe kannatanuga tulistamisjuhtumit kommenteerides, et juhtunu asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

"Praegu on alust arvata, et tegu oli inimeste omavahelise arvete klaarimisega, mis viis kakluse ja tulirelva kasutamiseni. Politsei tegeleb dramaatilise tüli põhjuste versioonide kontrollimisega ning politseile on juba teada võimalik kahtlustavate ring, kuid hetkel veel kedagi  kinnipeetud ei ole,“ ütles Kask.

"Oleme teinud terve pärastlõuna tööd võimalike kahtlustatavate tabamiseks. Sündmuskohal töötasid kriminalistid ning üle on kuulatud mitmed tunnistajad. Piirkondade kontrollimiseks kaasati suured jõud ja hetkel saame öelda, et võimalike kahtlustatavate ringi ning sündmusega seotud inimeste ring on välja selgitatud ning töötame, et nad tabada. Jätkame info kogumist ja täna öösel kriminaalpolitseinikud ei puhka hetkekski," kinnitas Kask.

Kahtlustatavad isikud liikusid peale vahejuhtumit Roseni tänavalt Narva maantee suunas. Võimalik tulistaja on umbes 50 aastane kiilaspäine mees, kellel olid jalas hallid püksid, musta värvi jope ning peas tume müts. Temaga koos võisid liikuda pruuni värvi nahktagis ning musta värvi poolmantlis mehed. Hetkel kedagi kahtlustatavana kinni peetud ei ole.

Kohapeal sündmust kommenteerinud politsei välijuht Artur Gelvei rääkis, et politseil ei ole alust arvata, et hotellis tulistanud ja sündmuskohalt lahkunud isik on ühiskonnale ohtlik. "Politsei praegu kammib linna läbi ja isiku tabamiseks on kaasatud suured politseijõud," lisas Gelvei. Seda, kas eelnevalt toimus hotellis isikute vahel sõnelus või tüli, pole praegustel andmetel teada. "Seda ei saa hetkel avaldada," sõnas Gelvei.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Veiko Randlaine sõnul töötavad korrakaitsjad hetkel selle nimel, et kahtlustatavad kiiresti tabada. "Hetkel teadaolevalt võib kahtlustatavaid olla kolm ning praegu ei ole alust arvata, et ümberkaudsed inimesed on ohus. Palume kõigil, kes nimetatud piirkonnas midagi kahtlast märkavad, anda sellest viivitamatult teada hädaabinumbril 112,“ ütles Randlaine.

Sama hotell oli seotud tulistamisega ka 2015. aasta augustis, mil hotelli parkimisplatsil tungiti kallale 35-aastasele mehele, kes tegi seejärel kaks hoiatuslasku. Keegi toona kannatada ei saanud ning tulistanud mehel oli olemas ka relvaluba.

Samal teemal

28.04.2018
Kohus mõistis Metropoli hotellis tulistanud mehe vangi
13.02.2018
FOTOD | Metropoli hotelli tulistaja tunnistas end kohtus osaliselt süüdi
21.10.2017
Kolm meest lähevad hotellis tulistamise tõttu kohtu alla
06.01.2017
Politsei tabas ühe Metropoli hotelli tulistamises osalenud mehe