Eesti uudised

Maanteeametis kõlbas altkäemaksuks napsipudel (30)

Õhtuleht.ee, 2. veebruar 2017, 04:00
Steven-Hristo EvestusFoto: Tiina Kõrtsini
Riigiprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse kaht endist maanteeameti töötajat altkäemaksu võtmises.

Esitatud süüdistuse järgi võttis maanteeameti Tallinna Mustamäe teenindusbüroos peaspetsialistina töötanud 38aastane Mart mitu korda altkäemaksu 47aastase tuttava vahendusel selle eest, et nõuetele mittevastavad ja Eestis esmaregistreeritavad sõidukid läbiksid registreerimiseelse ülevaatuse, teatasid keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuur.

Samuti võimaldas Mart 2009. aastal ja hiljem kasutusele võetud sõiduautode registreerimist ilma maksu- ja tolliameti kontrolli ja tagasisideta. Altkäemaksusummad ulatusid 50–500 euroni, mõningatel juhtudel sobis meeleheaks ka napsipudel vms.

Süüdistuse järgi pandi kuriteod toime 2015. aasta jaanuarist oktoobrini. "Lisaks eelmainitud ametiisikule oli süüdistuse kohaselt kokkulepe ka teise maanteeameti töötaja, 47aastase naisega, kes tegi vastutasu eest liiklusregistris vajalikke toiminguid," kommenteeris riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Kohtu alla on antud ka 46aastane varem kriminaalkorras karistatud mees, keda süüdistatakse altkäemaksu andmises. 17 kahtlustatava suhtes, kes seda teenust tarbisid või tegevust soodustasid, lõpetas prokuratuur menetluse oportuniteedi põhimõttel ja neile määrati trahvid.

Eile toimunud eel­istungil mindi üle kokkuleppemenetlusele ja prokuratuur sõlmis süüdistatavatega karistuskokkulepped. Kohus teatab 14. veebruaril toimuval istungil, kas on sõlmitud kokkulepetega nõus või mitte.

Steven-Hristo EvestusFoto: Tiina Kõrtsini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee