Eesti uudised

Leia näitleja, kes ei jooks  

Kirsti VAINKÜLA , 17. mai 1999 00:00
Seebiseriaali "Kired" üks peaosatäitja Märt Visnapuu seisab oma Kaberneeme maja ees ja on nõutu. Ajakiri "Kroonika" laskis lahti jutu nagu plaanitaks teda joomise pärast seriaalist lahti lasta.

"Kes selliseid kuulujutte levitavad, ei tea," ei pakata Visnapuu erilisest vaimustusest. "Minule pole Toomas Kirss (rezhissöör - toim.) küll midagi öelnud."

Kunagise liigse alkoholilembuse pärast Draamateatrist koondatud näitleja Märt Visnapuu tunnistab, et alkohol on talle tõepoolest aeg-ajalt muret teinud. Praegu on ta enda sõnul aga teel alkoholist vabanemise poole.

"Ütleme nii, et olen saanud olukorra kontrolli alla," ütles Visnapuu. Ta on aru saanud, et alkohol on vaenlane, kellele tuleb julgelt silma vaadata ning mitte alla anda.

Küsimusele, kas ta ka võtetel vintis peaga on käinud, ei häbenenud Visnapuu vastata: "Olen küll."

"Kuid ühtegi võttepäeva pole minu pärast ära jäänud. Kord, jah, oli Merle Palmiste mu peale pahane ja ütles halvasti. Rohkem pole keegi midagi öelnud," rääkis ta.

Hetkel Haljala transpordifirmas tegutsev Visnapuu kavatseb juuli lõpus algavatest seriaali "Kired" proovidest igal juhul osa võtta. "Miks ei peaks ma minema?!" on ta tuleviku suhtes optimistlik. "Läheb nii nagu läheb," ei karda ta näitlejatööst ilma jääda.

"Kirgede" produtsent Urmas Reitelmann ei tahtnud öelda, kas Visnapuu vallandamist on arutatud või ei. "Mina ei ütle midagi. Mind ei huvita," oli Reitelmann ükskõikne.

Vaarik tunnistab sõltuvust

Korra Wismari haiglas viinakuradit välja ravimas käinud Andrus Vaariku sõnul võib viin väga kergesti näitleja üle võimu saada. "Mul on olnud aegu, mil viin on teinud minuga, mis tahab," ütles üks armastatuimaid karakternäitlejaid Vaarik "Õhtulehele".

Et tema pärast pole Draamateatris ühtegi etendust ära jäänud, on Vaariku sõnul puhas juhus. "Kui oleks ühe grammi rohkem joonud, oleks ehk ära ka jäänud. Ma ei kaotanud juues sotsiaalset tähendust," on Vaarik rahul. Tema sõnul peaks iga alkoholist sõltuv inimene endale aru andma, et vajab abi.

Võrreldes nõukogude ajaga joovad Vaariku sõnul näitlejad praegu tunduvalt vähem. "Nüüd on maailm palju halastamatum. Keegi parem tuleb kohe asemele," kardab Vaarik.

Põldroos ravis ka

Draamateatrist korra joomise pärast lahti lastud Dan Põldroos ei varja, et on rohkem kui korra Wismari haiglas alkoholiravil käinud. "On ka ampulle proovitud," tunnistas Põldroos ja lisas, et praegugi on tal perioode, mil viin istub rohkem kui töö. "Kui teatrist lahti lasti, olin pool aastat kodus ja mõtlesin. Sellistes olukordades tuleb mõistus üldjuhul koju," rääkis Põldroos.

Ühtegi etendust pole tema kinnitusel viinavea pärast ära jäänud. Küll on aga ette tulnud olukordi, mil Dan ise on pidanud mõnda purjutavat näitlejat asendama.

"Kõige rohkem toob maa peale ikka see, kui mõni kolleeg halvasti ütleb," teab Põldroos kainuse tagatist.

Üks endine Draamateatri näitleja, kes mõne aasta eest teatrist liigse alkoholipruukimise pärast koondati, on Robert Gutman. "Eks loomerahvas joob ikka," ütles Gutman, kelle sõnul oleks kergem leida näitlejaid, kes ei joo. Ta meenutas Jüri Järveti kunagi öeldud sõnu: "Kui lukksepp joob, ei pane seda keegi tähele. Aga kui mõni tuntud näitleja kord kuus kellegi sünnipäevale satub ning pärast seda vindisena tänaval kakerdab, on terve linn juttu täis - näe, joodik."

Gutman mäletab, et vanameister Kaarel Karmil tuli ühtepuhku joomatuure. Siis tavatses Karm juba hommikuses proovis ette astuda ja öelda: "Ma täna õhtul ei mängi. Ma ei taha."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee