Maailm

Austrias keelatakse burkade kandmine ja sisserändajatelt hakatakse erinevate lepingute allkirjastamist nõudma (42)

Toimetas Liivi Sõrmus, 31. jaanuar 2017 15:04
Varsti ei tohi Austria avalikes kohtades enam kogu keha katvaid riietusesemeid kandaFoto: Reuters / Scanpix
Austria koalitsioonivalitsus võttis vastu muudatused, mis keelavad avalikus kohas kogu keha katvate riietusesemete kandmise ning nõuavad, et migrandid peavad alla kirjutama integratsioonilepingule ja väärtushinnangute deklaratsioonile.

Pärast nädalapikkust arutelu võeti esmaspäeval lõplikult vastu 35 lehekülje pikkune kava, mis toob endaga kaasa mitu muudatust, vahendab Telegraph.

Avalikes kohtades, eelkõige kohtumajades ja koolides, ei tohi edaspidi kanda kogu keha katvaid riietusesemeid. Selle keelu alla lähevad nii burkad (katab kogu keha ja nägu) kui ka niqab-id (katab kogu keha, vaid silmad on paista).  

Keeld viiakse järgmise 18 kuu jooksul järk-järgult ellu.

BBC andmetel kannab praegu Austrias niqab-i umbes 150 naist. Turismivaldkonna töötajad on juba avaldanud muret, et uus keeld peletab araabia maadest pärit potentsiaalsed turistid eemale. 

Migrantidele hakkavad kehtima uued nõuded

Värske muudatuskava võtsid vastu koalitsioonierakonnad Sotsiaaldemokraatlik Partei (SPÖ) ja Austria Rahvapartei (ÖVP).

Austria kantsler ja koalitsiooni juht Christian Kern (SPÖ) soovib allikate väitel sel moel parandada oma erakonna mainet, kuna viimasel ajal on Austrias populaarsust kogunud paremäärmuslik opositsioonierakond Austria Vabaduspartei (FPÖ). Austrias toimuvad järgmise aastal parlamendivalimised.

Muudatuskava näeb ette, et turvalisuse tõstmise nimel on migrandid tulevikus kohustatud allkirjastama teatud integratsioonilepingu ja väärtushinnangute deklaratsiooni.

Kavas on esile toodud, et "need, kes ei soovi aktsepteerida valgustusajastu väärtusi, peavad meie riigist ja ühiskonnast lahkuma.

Prantsusmaa oli esimene Euroopa Liidu riik, kes burkad 2010. aastal avalikes kohtades keelustas. Sarnased keelud on vastu võetud ka Belgias, Hollandis, Bulgaarias ja Šveitsis.

Eelmise aasta detsembris tegi ka Saksamaa liidukantsler Angela Merkel üleskutse burkad ära keelata.

Samal teemal

01.01.2017
Austria hakkab burkakandjaid trahvima
10.00.2017
Maroko keelab burkade tootmise ja müügi
06.11.2016
Angela Merkel tahab Saksamaal burkade kandmise ära keelata
01.11.2016
Holland keelustab burka kandmise