Eesti uudised

FOTOD | Politsei transportis ajaloolise Tartu rahulepingu orginaaldokumendi turvaliselt Tallinnast tagasi selle sünnilinna (17)

Toimetas Andra Nõlvak, 31. jaanuar 2017 14:47
Foto: Politsei
2. veebruaril möödub 97. aastat Tartu rahulepingu allakirjutamisest ja selleks puhuks toimetati politsei abiga orginaaldokument Tallinnast tagasi Tartusse.

„Täna hommikupoolikul oli politseinikel au toimetada Tartusse üks tähtsamaid dokumente Eesti omariikluse ajaloos. Aitasime Rahvusarhiivil, peagi 97. sünnipäeva tähistava Tartu rahulepingu originaaldokumendi, viia turvaliselt Tallinnast tagasi selle sünnilinna. Rahvusarhiivi töötajad pakkisid rahulepingu reisi ajaks hoolikalt metallist reisikausta ja mullikilesse ning asetasid selle õhkpatjadega metallkasti,“ kirjutab politsei oma Facebookis.

„Väärtusliku dokumendi võtsid enda hoole alla Põhja prefektuuri politseinikud Henry Murumaa ja Reelika Rebane. Kuigi Henry on varem osalenud rahvusvaheliste külaliste ja rahaveo eskortimises, siis nii väärtusliku ajaloolise dokumenti transportimine oli tema jaoks esmakordne,“ lisas politsei.

2002. aastal Rootsist Eestisse tagasi toodud Tartu rahulepingut näeb 2. veebruaril riigiarhiivi avatud uste nädala raames.

Samal teemal

02.02.2017
MART HELME VENE DIPLOMAATIAST: läbirääkimised on neile sõda, mis tuleb võita!