Eesti uudised

Uudist parandatud 31.01.2017 kell 16.50!

Tüli põlissavisaarlaste pärast: Keskerakond heitis Jüri Pallo parteist välja  (32)

Toimetas Kristin Aasma, 30. jaanuar 2017 22:25
Paremalt: Jüri Pallo ja Jüri LuikFoto: Aldo Luud
Keskerakonna juhatus arutas täna erakonna Võrumaa piirkonna palvet heita erakonnast välja Jüri Pallo. Juhatus otsustas, et liikme parteist välja arvamiseks on Pallo puhul küllaldaselt põhjust. 

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab sõnas, et Jüri Pallo välja arvamine erakonnast ei ole eelmisel nädalal toimunud nn põliskeskerakondlaste koosoleku tõttu, vaid põhjused peituvad mujalgi. "Pallo on käitunud oma erakonda kahjustavalt ja suhelnud erakonna teiste liikmetega solvavalt ning ebaeetiliselt," kommenteeris Aab.

Samal teemal

Seetõttu otsustas Võrumaa piirkond juba 21. jaanuaril Pallo erakonnast välja arvata. Aab lisas, et põliskeskerakondlaste moodustamist juhatuse otsuse võrrandist välja arvata muidugi ei saa. "Valimisliitu, mis kasutab Keskerakonna nime ja lisab sinna veel mingi täiesti arusaamatu põlisuse, ei saa tõsiselt võtta. Tegemist on erakonna nime väärkasutamisega isiklikeks eesmärkideks ja tuntuseks," lisas Aab.

Aabi sõnul pole valimisliidul Võrumaal tegelikku toetust ning pauku luuavarrest oodata ei ole. 

Võrumaa piirkonna juht, riigikogulane Anneli Ott ütles eelmisel reedel, et inimestes tekitab põliskeskerakondlaste käitumine segadust ning mõistmatust. "Erakond on Võrumaal ja mujalgi ühtne, minnes välja vaid Keskerakonna nimekirjadega,“ kinnitas Ott. Ta lisas, et piirkond on olnud alati kõigi erakonna liikmetega koostööks valmis ning vajadust alternatiivsete nimekirjade loomiseks pole. Kahjuks on mõned inimesed lihtsalt otsustanud külvata segadust.

Samal teemal

08.02.2017
JÜRI PALLO: lootsin, et parteist tänapäeval enam välja ei visata!
26.01.2017
Savisaare toetajad lähevad Võrus valimistele oma nimekirjaga