Maailm

Isa leidis aiamajast tütre, poja ja nende nelja sõbra surnukehad (2)

Aadu Hiietamm, 31. jaanuar 2017 04:00
SÜNDMUSKOHT: Selle värava taga aiamajas surid seni veel teadmata põhjusel 18aastane neiu ja viis 18–19aastast noormeest.Foto: AFP / Scanpix
Rebecca koos vend Florianiga pidas aiamajas oma 18. sünnipäeva. Kohal olid veel nende neli sõpra. Noored olid varemgi Rebecca ja Floriani isale kuuluvas aiamajakeses pidutsenud ja seetõttu ei osanud keegi halba aimata.

Kui isa pühapäeva hommikul lastega mobiiltelefonitsi ühendust ei saanud, otsustas ta minna asja uurima. Tellistest ehitatud aiamaja on 8200 elanikuga Arnsteini linnast mitu kilomeetrit eemal. Tee, mis sinna viib, kulgeb põldude ja metsatukkade vahelt.

Murelik isa jõudis aiamajja kella 11 paiku. Talle avanes kohutav vaatepilt: kõik kuus pidulist lamasid elutult. Isa helistas küll otsekohe päästeteenistusse, kuid oli juba hilja. Kohale rutanud kiirabiarstid kinnitasid, et noored on juba surnud.

Surma põhjus selgub lahkamisel. Selle tulemust oodatakse paari päeva pärast. Maja üle vaadanud uurijad ei leidnud tõendeid, et noored oleks tapetud.

Vingugaas, enesetapp või üledoos...

Aiamajas on ka puuküttega ahi. Pühapäeva öösel oli Arnsteinis 11 külmakraadi ja noored olid seda kütnud. Seetõttu peavad uurijad võimalikuks, et pidulised panid ahjusiibri liiga vara kinni ja surid vingugaasimürgitusse.

Muu hulgas ei välistanud politseinikud eile kollektiivset enesetappu või narkootikumide üledoosi. Kohalike noorte sõnul on Arnsteinis sünteetiliste narkootikumide pruukimine üsna tavaline.

Kollektiivse enesetapu võimalusele viitas hiljutine sissekanne Rebecca Facebooki kontol, vahendab Bild Online. Nimelt avaldas neiu selles soovi tulla oma kirstu juurde ja küsida leinajatelt, kus nad siis olid, kui ta veel elas.

Väikelinn on šokis

"See on kohutav, me oleme šokeeritud. Siin juhtus tragöödia. Me olime kogu päeva sündmuskohal," ütles Arnsteini linnapea Anna Stolz.

Linnapea asetäitja Franz-Josef Sauer rääkis esmaspäeval ajakirjanikele, et sai juhtunust teada pärast jumalateenistust ja sõitis otsekohe sündmuskohale. "Näha lapsed kaotanud isa, seda ei saa üheski koolis õppida," meenutas ta eelmist päeva.

Väikeses Arnsteini linnas, kus kõik tunnevad kõiki, valitses eile hämmeldus ja nõutus. "See on lihtsalt kohutav. Nad olid nii noored," arvasid linnaelanikud ja soovisid, et juhtunu tagamaad võimalikult kiiresti selgeks saaksid.

Arnsteinis juba 50 aastat elav naine rääkis ajakirja Focus ajakirjanikule, et surnukehad leidnud isa elu on niigi olnud raske. Nimelt kaotas pere mõne aasta eest juba kaks last, kes surid varsti pärast sünnitust.

Arnsteini raekojal lehvivale Saksamaa riigilipule lisati eile leinalint. Õhtul oli linnakirikus leinatund, kuhu lubati ainult surnud noorte sugulased ja sõbrad.

SÜNDMUSKOHT: Selle värava taga aiamajas surid seni veel teadmata põhjusel 18aastane neiu ja viis 18–19aastast noormeest. Foto: AFP / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee