Theresa May ja Donald Trumpi kohtumine Valges Majas, WashingtonisFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Liivi Sõrmus 30. jaanuar 2017 18:38
Suurbritannias on üle 1,3 miljoni inimese andnud allkirja petitsioonile, millega kutsutakse valitsust üles eelseisvat Donald Trumpi riigivisiiti tühistama.

Allkirjade arvust ja viimaste päevade ülemaailmsetest protestiaktsioonidest hoolimata on Suurbritannia valitsus seisukohal, et Trumpi visiiti ära ei jäeta, vahendab BBC.

Peaminister Theresa May, kes alles eelmisel nädalal Washingtonis Trumpi külastas, ootab allikate sõnul suvist vastuvisiiti väga.

Täna peaks Briti parlamendis tulema arutamisele, kas ja millised Suurbritannia topeltkodakondsusega elanikud keelust otseselt puudutatud on.

USA saatkond Londonis tegi avalduse, kus palutakse keelu alla sattunud riikide kodanikel ja topeltkodakondsetel hetkel USA viisasid mitte taotleda.

Protestiaktsioonid jätkuvad

Opositsioonijuht Jeremy Corbyn kutsub peaministrit üles Trumpi visiiti edasi lükkama: "Seniks kuni Donald Trump sülitab meie ühiste väärtuste peale nende häbiväärsete moslemikeeldude ning pagulaste ja naiste vastaste rünnakutega, ei saa ta olla Suurbritannias teretulnud."

Täna kella 18 paiku kohaliku aja järgi toimuvad paljudes Suurbritannia linnades protestiaktsioonid.

Läinud reedel kehtestas USA president Donald Trump sissesõidukeelu seitsme moslemiriigi – Süüria, Iraani, Iraagi, Liibüa, Somaalia, Sudaani ja Jeemeni – kodanikele.

Buckinghami palee ei ole Trumpi immigratsiooniküsimuses veel ametlikku seisukohta võtnud.