Eesti uudised

Kaitseliidu lahingugrupid harjutasid koos Kaitseväega operatsioonide planeerimist (1)

Toimetas Sander Silm, 29. jaanuar 2017 19:19
Foto: Kristjan Kostabi
1. jalaväebrigaad ning Kaitseliidu lahingugrupid harjutasid sel nädalal Tapal toimunud juhtimispunkti õppusel Mussoon üksuste lahingutegevuse juhtimist ning operatsioonide planeerimist.

"Koostöö brigaadi staabi, väeüksuste ning Kaitseliidu lahingugruppide vahel sujus hästi. Olen kindel, et suudame sama head taset hoida ka tulevikus liitlastega ühiselt Eesti kaitsmist harjutades,“ ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonelleitnant Veiko-Vello Palm.

Samal teemal

Mussoon on jätkuks möödunud sügisel toimunud kaardiharjutusele Briis, kus treeniti tingliku vastase sissetungi peatamist Kirde-Eestis. Lisaks 1. jalaväebrigaadi väeüksustele oli õppusele kaasatud ka Kaitseliidu Põhja- ja Kirde maakaitseringkonna lahingugrupid.

Staabiõppused on 1. jalaväebrigaadile oluliseks ettevalmistuseks mais ja juunis toimuvateks suurõppusteks Kevadtorm ning Saber Strike, kus brigaadi koosseisus osalevad ka liitlaste lahingugrupi võitlejad.

Tänane 1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate baasil Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon ning suurtükiväepataljon.

Samal teemal

13.05.2018
GALERII | Eesti- ja liitlasüksused harjutasid õppusel Saber Strike kaitse- ja ründetegevusi
12.03.2017
Tapa ajateenijate telklinnak läks marutuulega lendu
06.01.2017
GALERII | Ameerika Ühendriikide tankid ja lahingumasinad saabusid Tapale