Kommentaar

Jaak Valge | Demokratuur versus demokraatia (17)

LISA KOMMENTAAR

Mart 31. jaanuar 2018 16:54
Jaak Valge on säilitanud analüüsivõime ja gurud on igati tema poolt ära teeninud väljateenitud alandamise. Liberaalide solgitoru kipub teenitult uppuma oma enese fekaalide sisse.
Aivar Kallam 1. veebruar 2017 19:00
"kes on...andnud need...vabadused...?"
Liberaalide arvates on need vabadused andnud loomulik kord ehk loomuühiskond. See on John
Locke'i teooria, mille kohaselt riigil kui kunstlikul korral (kunstlikul ühiskonnal) on õigus vaid neid
loomuõigusi (loomulikke vabadusi) kaitsta. Ka meie põhiseadus lähtub sellest loomuühiskonna teooriast. Teisiõnu, inimesele on liberaalide arvates need vabadused andnud tema sünd ehk loodus.
Aivar Kallam 1. veebruar 2017 19:26
Loomuühiskonna teooria lähtub, nagu J.Valge kirjutab, üleloomulikust jõust. Ühelt poolt Looja on andnud meile need vabadused ja teiselt poolt Looja on keelanud meil neid vabadusi kurjalt kasutada. Teisisõnu: Looja on andnud meile võõrandamatud õigused elule, vabadusele ja varale.
Järeldus: meie põhiseadus lähtub üleloomulikust jõust.
vahindra 31. jaanuar 2017 23:21
Demokratuuri meeste kreedo avab kenasti Andreas Kaju esinemine mingil kodanikuühiskonna preemiate jagamisel, kus ta Eesti Päevaleht 30. jaanuar teatel olla kiitnud Ratase otsust eemaldada valitsuse istungilt nõunikud, et valitsus saaks asju arutada "avalikku arvamust kartmata". Vaat nii - meil on oma salademokraatia!
Axter 30. jaanuar 2017 20:36
Eks nende "gurude" viga ole sama mis kõigil isehakanuil. Mingit keskmisest inimesest tänavalt nad asju paremini ei suuda selgitada, saati siis prognoosida.
Liberaalne demokraatia on enam-vähem üldtunnustatult defineeritud. Hetkel puutus kätte kümmekond aastat tagasi väljaantud eestikeelne allikas Fareed Zakaria "Vabaduse tulevik". Vaadake kasvõi sinna. Aga mis nende "gurude" usaldusväärsust tõstaks oleks distantseerumine Kajust, kes koos Lumiga võtavad küüniliselt 200 000 eurot selle eest, et Eestile hukatuslikku Rail Balticut promoda.
erik 30. jaanuar 2017 10:20
Lukasenko arvates on Valgevenes juhitav demokraatia.
Valter 30. jaanuar 2017 10:04
Hr. Valgel on õigus. Sama liberaalne demokraatia on Eestis pealegi juba olnud (proletariaadi diktatuur, sotsialistlik demokraatia ja paljus tingimisi ka "vaikiv ajastu").
Kummaline on, et mingi seltskond mitte just eriti andekaid tegelasi end tituleerib kõiketeadjateks. Probleem on laiemgi, osaliselt istuvad sellised nõupuhujad riigipalgal või finantseerimisel.
konsa 30. jaanuar 2017 07:13
Jaak Valge | Demokratuur versus demokraatia
.-.-.-
hea lugemine,
see salapärane vähemus on Herbert Marcuse järgi;
https://et.wikipedia.org/wiki/Herbert_Marcuse
4. Olukorda võib muuta revolutsioon. Kes on revolutsiooni liikumapanev jõud? H. Marcuse arvates on:
radikaalne intelligents;
üliõpilaskond (noored (näiteks, need kes on koolides poliit-kontrolli alla)),
autsaiderid (lumpen, töötud, (seksuaalvähemused) jm).
jõuame jälle välja MARKSINI:
VÕIMU ME VÕTAME VÄGIVALDSELT
vana kamraad 30. jaanuar 2017 01:18
väga hea tekst, suurepärane, suur tänu Jaak, kuid kuidas edasi? Liberaalse "demokraatia" jõud on väga võimsad, see on nagu viirus, mis on nakatanud (või on rhv grantidega nakatatud) suure osa haritlasi, noori ja ennast võimule upitanud poliitilise eliidi. Soovin otsedemokraatia edendajatele jõudu ja tarmukaid samme, peaasi, et ei lasta endale pähe istuda ja sisse sõita.

juku 29. jaanuar 2017 20:20
No enamasti lähevad asjad maailas vastupidiselt sellele, mida guurud edastavad. Trump pidi ju kaotaja olema... Üldse, miks nad guurud on???:)
Noojaah 29. jaanuar 2017 19:55
Poliitikagurude loogika järgi oleks Putin suur demokraat ja Hiina lausa demokraatia musternäidis.
Ainus vahe on selles, et nende arusaam "õigetest" teemadest on teistsugune.
Aga Putini meetodid kaasaegses Euroopas sobiksid sellesse demokraatiamalli ülihästi. Eks tasapisi neid ka juurutatakse, ise sealjuures Putinit sõimates.
Sellega on nagu tsensuuriga.
Algul põlastati Venemaad ja Hiinat interneti tsenseerimise pärast, nüüd nõutakse aina rohkem tsensuuri.
Tsensuur sobib kõigile.
Vaildus käib tsensori üle.
abc 29. jaanuar 2017 19:00
Et kes on defineerinud ja inimestele andnud need teatavad vabadused, mida enamus nn liberaalse demokraatia kehtivuse korral ära võtta ei saa... Härra võiks teada, et need põhiõigused on kirjas ÜRO Inimõiguste Hartas ja Euroopa Inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsioonis. Riigid kes sellele alla kirjutanud ja seadusega ratifitseerinud on ise võtnud ka seadusliku kohustuse seda järgida. Iga kokkuleppeline kohustus aga ongi selle kõikevõimaldava demokraatia piirang. Samas võimaldab see demokraatia siiski ka autokraatide võimule pääsu, ning seejärel ka kõigi sõlmitud lepete ülesütlemist juba ilma rahva käest küsimata, ehk sisaldab ka eneselikvideerimise mehhanismi.
29. jaanuar 2017 20:57
See on harta, mille sätteid rakendatakse valikuliselt ja tõlgendatakse, maailmakodanikest vähemuse, parema äranägemise järgi. Alkirjad tuleb selliselt hartalt tagasi võtta.
siiski 30. jaanuar 2017 20:17
Nende konventsioonide häda on selles, et neid tõlgendavad needsamad taevase ilmutuse saanud. Ja ülejäänuid sunnib see vähemus just ja ainult nende tõlgenduste rütmis tantsu lööma. Demokraatiaga on sel kõigel üsna vähe tegemist.
täitsa nõus 29. jaanuar 2017 18:28
Jaak Valgel on mõistus hästi paigas, kahjuks on sellised vähemuses!
lord 30. jaanuar 2017 09:27
tõesti hea tekst jaagult
Tervishoiunõunik 29. jaanuar 2017 18:05
Need "poliitikagurud"kuritarvitavad GURU mõistet,millega pole neil midagi tegemist.Neid sooja õhu väjutajaid sigineb nagu seeni peale vihma ja kõik tahavad selle eest kunagi pensioni saada.