Eesti uudised

FOTOD | Peaminister Ratas kiitis kaitseväe kõrget taset Harjumaal  (17)

Toimetas Kristin Aasma, 27. jaanuar 2017 18:57
Peaminister Jüri Ratas Harjumaa riigikaitseliste objektide külastamisel 27. jaanuar 2017.Foto: Ave Tampere / Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Jüri Ratas külastas täna Tallinnas ja Harjumaal olulisi riigikaitselisi objekte ja üksuseid ning sai ülevaate, kuidas arendatakse riigi iseseisvat kaitsevõimet ja koostööd liitlastega.

Hommikul Tallinnas Kaitseliidu peastaapi väisanud ja Kaitseliidu ülema, brigaadikindral Meelis Kiiliga kohtunud peaminister Ratase sõnul on väga positiivne, et nende Eesti meeste ja naiste arv, kes soovivad vabast ajast panustada oma kodumaa kaitsmisele, järjest kasvab.

Samal teemal

"Mul on siiralt hea meel, et Kaitseliidu roll ja tähtsus meie laiapindses riigikaitses järjest kasvab. Ma tunnustan vabatahtlike panust riigikaitsesse, mis on hindamatu täiendus sellele 2,2 protsenti SKTst, mille riik on eraldanud meie kaitsevõime arendamisele,“ lausus Ratas.

Pärastlõunal tutvustati peaministrile Ämari Lennubaasi, kus ta sai muuhulgas ülevaate Eesti õhuväe tegevusest ja logistikapataljonist ning kohtus NATO Balti õhuturbemissioonil teeniva Saksa õhuväe üksusega.

Ämaris nähtu avaldas peaminister Ratasele muljet. Ringkäigul lennuväebaasis saatis teda kaitseväe peastaabi ülem, kolonel Martin Herem.

Pärastlõunal külastas peaminister ka Keila Mudellennuklubi ning kohtus Saue pensionäridega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee