Frank-Walter Steinmeier (paremal) ja tema ametijärglane Sigmar GabrielFoto: TOBIAS SCHWARZ
Toimetas Piret Pappel 27. jaanuar 2017 15:33
Saksamaa uueks välisministriks sai senine ase-liidukantsler ning majandus- ja energiaminister Sigmar Gabriel, teatas Deutsche Welle.

Gabriel loobus sotsiaaldemokraatliku partei liidukantslerikandidaadiks pürgimise plaanidest ja teatas nädala alguses, et ei kavatse Angela Merkeli vastu kandideerida.

Frank-Walter Steinmeier (paremal) ja tema ametijärglane Sigmar Gabriel Foto: TOBIAS SCHWARZ

Seni välisministri ametis olnud Frank-Walter Steinmeier kandideerib veebruaris presidendiks. Uueks majandusministriks sai Brigitte Zypries.

Sigmar Gabriel koos uue majandus- ja energiaministri Brigitte Zypriesiga Foto: BRITTA PEDERSEN

Saksa meedia kirjeldab Gabrieli vastuolulise isikuna, kes võib olla tugev majandusmees, kuid ilmselgelt on tema diplomaadioskused üsna kesised. Hiljuti ilmunud elulooraamatus iseloomustatakse värsket välisministrit inimesena, kes suudab teisi veenda ja neile inspiratsiooni anda, kuid samavõrd ka kohutada ja häirida.

Gabriel ise on oma uue ameti kohta naljaga pooleks öelnud, et ta on piisavalt palju ringi reisinud, et osata vajadusel oma suu kinni hoida. "Loodetavasti olen piisavalt pädev ja mu sõnad ei päästa mõnd suurt sõda valla," naljatas ta.

Uus välisminister teeb oma esimese ametireisi Pariisi. Kui USA riigisekretär saab ametisse kinnitatud, ootab Gabrieli lend üle ookeani Washingtoni.