Eesti uudised

Politsei tabas Tartus inimesi relvaga sihtinud mehe (5)

Toimetas Piret Pappel, 27. jaanuar 2017 13:20
Pilt on illustreerivFoto: Mattias Tammet
Tartus pandi arestikambrisse inimesi ähvardanud mees, keda politsei koeraga taga ajas.

Sündmused said alguse 27. jaanuaril pärast südaööd, kui Tartus Riia ja Turu tänavate ristmikul peatus keelava fooritule ees kõrvuti kaks sõiduautot. Esialgsetel andmetel väljus Honda maasturist mees, kes sihtis relvalaadse esemega talle võõraid inimesi, kes istusid kõrval seisnud Volkswagen Golfis. Suurema ohu ennetamiseks andis Volkswageni juht kohe gaasi ning põgenes. Aegsasti teatati juhtunust ka häirekeskusele. 

Üks maasturis olnud meestest oli ilmselt ühtaegu nii tarvitatud alkoholist kui politsei sekkumisest tõsiselt ärritunud ega allunud korraldustele. Ta viidi suurema ohu tõrjumiseks kainenema. 

Patrullid asusid taas üle linna otsingutele, et tabada kuriteos kahtlustatav. Kesklinna piirkonnas liikus mehe kuumadel jälgedel ka ekipaaž teenistuskoeraga. Õnneks polnud vaja Ülikooli tänavalt kaugemale minnagi, mees tabati kiirtoitlustuskoha juures. Politsei pidas ta kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas mehe asjaolude selgitamiseks arestimajja.

Juhtunut uuritakse kriminaalmenetluses, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva selgitas, et relvaga seotud juhtude puhul selgub enamasti, et reaalset ohtu õnneks ei ole ning korrarikkumine toimub liiga suure alkoholijoobe või lihtsalt mõtlematuse pärast

„Ka antud juhul oli teo toimepanija alkoholijoobes. Samas on karistus avaliku korra raske rikkumise karm ega olene sellest, kas see pandi toime päris relva või relvasarnase esemega, kainena või joobnuna. Inimesele võib selline käitumine kaasa tuua vabadusekaotuse, kuna tänavatel relvaga vehkimine tekitab seda nägema juhtuvates inimestes ebakindlust ning ohutunnet. Seda enam, et silma järgi on keeruline eristada pärisrelva õhkrelvast või mänguasjast. Seetõttu reageeribki politsei sellistele teadetele täie tõsidusega ning inimelule vahetu ohu korral ei heitu ka teenistusrelva kasutamast,“ selgitas Järva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee