Eesti uudised

Lisatud vastulause

KORD OLGU MAJAS: elanikud nõuavad, et ühistu tegevdirektor vastutaks iga kulutatud sendi eest

Maarit Stepanov, 27. jaanuar 2017 04:00

49 KOMMENTAARI

k
korteri omanikul/ 27. jaanuar 2017 17:28
pole isegi õigust ühistu konto seisu pangas kontrollida,selline pätiriik on meil loodud.
l
lasnamäelane/ 27. jaanuar 2017 15:12
Kas yks perekond juhatuse liikmetena ja raamatupidajana on OK ?
Kui juhatus on kohustused , otsused ja yldkoosoleku juhtimise jätnud maja haldurile ,
ebakompetentne liikmeskond ainult määgib kaasa halduri veenvale ja kenale esinemisele.
s
28. jaanuar 2017 11:18
Seetõttu määgib kaasa, et nad ei viitsi omale asju selgeks teha. Peake ei võta. Lugemisoskus ja kirjaoskus vähene.
o
,,,/ 27. jaanuar 2017 14:50
ongi jube. meil näiteks tõstatakse igal aastal tegevdirektori, raamatupidaja, santehniku palka, sest sotsmaks muutub - see on ametlik põhjendus. Ainult majahoidja tõõtab,aga see on nii madal amet, et peabki.
"
27. jaanuar 2017 13:56
"Ta olla püüdnud nende tšekkidega varjata sularahas makstud töötasu."
Ehk ühistu maksab ümbrikupalka???
Kui töötasu on ilusti deklareeritud, see makstakse sularahas (ehk kassast), siis tuleb selle kohta kassa väljamineku order ja ongi kõik korras. Pole mingeid tšekke vaja otsida!
a
27. jaanuar 2017 14:50
Aastaaruandes aga märgitakse elanike rahustuseks palgasummaks mingi väike summake, ja ülejäänud tasutakse sulas? Nüüd tekib küsimus kust sellist sularaha saadakse? Kas korjatakse elanikelt midagi sularahas või võetakse pangast sularaha, mis hiljem kaetakse tsekkidega. Ja mitte keegi ei saa kontrollida, sest ühistu pangakontole pole neil ligipääsu.
m
Merje/ 27. jaanuar 2017 13:47
Irina, Olga, Svetlana - põlised eesti nimed. Täitsa huvitav jah, et selliste nimedega inimesed sellises majas juba pool sajandit elavad.
e
27. jaanuar 2017 20:04
Ei tea mis vahet, kas ühistu juhatuse shlikerdamise avastasid eesti või vene nimedega elanikud.
Antud artiklis toodud võltsimised on selge näide selle kohta, kuidas asjad võivad minna, kui seda ei tee erapooletu revisjonomisjon või ei tellita auddit. Vaid "kontrollib" hoopis KÜ juhatus ise ning ka raamatupidaja on kampa segatud.
Ükski aus raamatupidaja ei pane KÜ kuludesse seeliku ja kreemide ostutsekke ja ka igasugused kristalllühtreid jms. Samas siinses loos KÜ esimees veel kaitseb KÜ tegevdirektorit: see ju "inimlik eksitus ja niiii väiksed summad, a vaat kus ikka eelmine KÜ esimees varastas, lausa pool miljonit eurot!"
Huvitav et sellisel KÜ esimehel pole isegi piinlik elanike ees sellist lollust avaldada.
Nii et kui teil KÜ üldkoosolekul mõni pöörab tähelepanu sellele, et miks ükski aasta pole revisjonkomisjoni ettekannet tehtud ega ei taheta ka auditit väljaspoolt tellida (mõne vastuhüüd: "see ju maksab"!!) ning selle küsimuse peale teid lausa koosolekult minema aetakse, siis peaks iga normaalse mõtlemisega elanikul ohutuluke kuklas põlema minema.
Lõppkokkuvõttes on see ju teie raha ja teie maksate kõik mängud kinni. Ka oma lolluste omad.
e
eks/ 27. jaanuar 2017 21:15
need, kes peale sõda kultuuri tõid.
m
Mnjah/ 27. jaanuar 2017 21:42
Ei ühtegi eesti nime niisuguses kohas elanike seas,KGB kommunalka?
m
Mis te vingute?/ 27. jaanuar 2017 12:02
Pakkuge endid ise juhatusse (küll valitakse, sest enamik ei ole ise asja vedamisest huvitatud!) ja tegutsege!
t
Tiit/ 27. jaanuar 2017 13:23
Tegevdirektor votab nagu Eesti npoliitikud raha raiskamise eest omale poliitilise vastutuse.
i
Inimene/ 27. jaanuar 2017 15:15
Nagu meil. Vingujaid ja virisejaid on küll. Kuid kui on juhatuse valimine, siis ei taha keegi valituks saada.
p
Polepaha/ 27. jaanuar 2017 11:53
Kust võtad,et enamus kü juhatustest on ausad inimesed.Mina küll pole seda kuulnud ega näinud.Kõik on täpselt nii,nagu eespool kirjeldatud.Teevad mida tahavad ja vaata ainult kõrvalt.Teha pole midagi.Ja ega riik siin ka appi ei tõtta.
t
to Polepaha/ 27. jaanuar 2017 13:06
Olen ise KÜ juhatuse esimees. Ühtegi senti rahva raha ei raiska. Kõik on läbinähtav, igaüks saab oma küsimustele vastused. Maja puudutavaid otsuseid võtab vastu korteriomanike üldkoosolek. Juhatus on koosolekute vahelisel ajal ainult otsuste täideviia. Revidendi võtame väljastpoolt, keegi teda isiklikult ei tunne. Majaelanikud peaksid endale oma õigused selgeks tegema. Nemad on maja peremehed, mitte KÜ juhatus. Tehku see asi endale selgeks. Siis ei teki probleeme ka. See ei olnud nüüd tagurpidi jutt! Kena päeva!
m
mai/ 27. jaanuar 2017 13:43
t
.../ 27. jaanuar 2017 14:41
teie ühistul on vedanud. Kõigil ühistutel ei ole nii ausaid juhte. On ühistuid, kus inimene ei pääse üldse oma ettepanekute ja asjalike nõudmistega jutule.
e
Esimees/ 27. jaanuar 2017 16:56
Kuna kommentaariumis võtavad sõna ka väga pahatahtlikud inimesed, siis ütlen ainult nii palju, et Lõuna-Eestis, ilusa järve äärses linnas.
Lugupidamisega
t
to Polepaha/ 27. jaanuar 2017 17:07
Kena kõik, kuid on kü-sid, kus nii asjad ei käi. Sest valitsev seltskond - juhatus, esimees - on absoluutselt ükskõiksed korteriomanike probleemide suhtes. Muidugi, midagi teevad. Kuid näiteks esimehel on nädalas 1 tund vastuvõttu. Aga mida tähendab suusõnaline jutt? Mitte midagi. Ja paljud korteriomanikud ei ela majas ja ei saa jutustamas käia. Aga võimalust saata kiri või meil, pole! On ainult telefoninumbrid, mis jälle tähendab suusõnalist suhtlusvarianti. Ja ega ole ka kirjasõnalisele suhtlusvariandile lootust saada kirjalik vastus, sest Kü "seadus" seda ei juhatuselt ega esimehelt nõua. Kõik käib bla-blaa tasemel. Ja kui tuletad esimehele meelde bla-blaa teel kõnelust, siis vastab ta, et sa ei saanud jutust aru või et ma pole nii öelnud. Tegelikult on riigi poolt kehtestatud nõuded kü-dele täiesti ümmargused ja soodustavad igasugust valestimõistmist, sullerdamist jms. Õiguskantsler võiks riigi poolt kehtestatule silma peale heita.
e
esimees/ 27. jaanuar 2017 17:41
Igal KÜ-l peab olema oma telefoninumber ja meiliaadress, samuti arveldusarved pankades, kuhu inimesed saavad üüri maksta. Meie majas võib küll helistada või meilida igal ajal. Kontakteeruvad ka need korteriomanikud, kes ise majas ei ela. Samuti peavad KÜ esimehel olema iga korteriomaniku või üürilise kontaktandmed.
m
27. jaanuar 2017 19:41
Mõnes KÜ-s on esimees on nii tark et ei avalda mingit meiliaadressi ja ka Äriregistrisse seda ei anna. Ise aga ei elagi samas majas, nii et ka kodust aadressi keegi ei tea. Kõik on nii nutikalt üles seatud, et ükski elanik ei saaks kirjaliku avaldusega niiviisi tema poole pöörduda, et ka omale jääks jälg. Äriregister ei tohiks juhatuse poolikuid andmeid üldse vastu võtta, aga võetakse. Suusõnalised omavahelised jutud ei lähe arvesse, sest kohus seda ei arvesta.
e
Esimees/ 27. jaanuar 2017 20:20
Kohustuslikud andmed Äriregistris on ühistu telefoninumber, meiliaadress ja KÜ juhatuse liikmete nimed. Meie paneme üürilehtedele KÜ juhatuse liikmete nimed ja telefoninumbrid ning ühistu meiliaadressi, samuti raamatupidaja telefoninumbri ja meiliaadressi.
k
27. jaanuar 2017 23:41
Kohustuslike andmete seas on ka meiliaadress, kuid kui seda Äriregistrisse ei esitata ja ka Äriregister on hooletu et seda küsida, siis seda meiliaadresse seal ka ei ole ja ei ole ka midagi Krediidiinfosse ülesse panna. Kui ollakse aus oma tegemistes siis pole ju vaja midagi varjata ning ka oma meiliaadressi peita.
y
27. jaanuar 2017 13:37
yhistud on sama palju erinevaid kui palju on erinevadi firmasid.
yks huvitav yhistu on siin.
http://vasara25.blogspot.com.ee/2016/04/terenaabrid-alljargnevatteksti-ajendas.html
s
süsimust iroonia/ 27. jaanuar 2017 11:52
hallo, tagurpidirahvas, head tagurpidipäeva kõigile :D

t
teadmiseks / 27. jaanuar 2017 11:05
Selliste inimeste tegevuse tõkestamieks on ainus rohi luua ühistus kodanikualgatuse korras järelevalve grupp.Üksinda pole mõtet võidelda.Eriti efektiivne on see elamu laiaulatuslikul renoveerimisel, kus Juhatus meelevaldselt püüab, lähtudes oma rahakoti suurusest, võtta üüratut laenu jne.
h
hirnup/ 27. jaanuar 2017 11:20
Kodanikualgatus pekstakse harimatu enamuse poolt ühistu koosolekult välja ning "revisjoni" teostavad juhatuse liikmed ise.
o
oo/ 27. jaanuar 2017 11:55
Eelmisele, kas jutt on Tarti ühistust, kus hakkas esimeheks enda lauljaks pidav vanem mees T. Kadajas , kes nüüd "revideerb" raamatupidajat Irinat, kes ise kirjutab revisjoni "akte " ja protokolle. Seele arvuti rendiraha eest, msi Irian endael vormsitas tasu saamiseks, oleks ammu 4-5 arvutit saanud osta,. Bardakk finantsajades aastaid kestnud. juhatuses on valelikud nahaalsed inimesed, , kes sahkerdavad koos Irinaga. Inimesi majs peertakse laulollidesk, neil aertaks eigasugust udu, et ostud ja remondid on vahalikud .
s
27. jaanuar 2017 12:30
Selline juhtimisstiil on levinud paljudesse ühistutesse, tänu sellele et suurema osa majaelanike ainuke lugemislektüür on Kesknädal ja Kroonika. Isegi ühistu põhikirja läbilugemine tekitab neile raskusi.
i
inglitydryk/ 30. jaanuar 2017 19:31
Õpi palun korralikult kirjutama ja lõpeta inimeste laimamine, kui sa midagi ei tea ja koosolekutel ei käi Malle Elvet
j
jah,tuttav olukord,/ 27. jaanuar 2017 11:50
meil küll väike maja(18-korterit),kuid krooni ajal "tore"raamatupidaja tegi puudujäägi-13000.- ! Hiljem hakkas tshekke kokku korjama,kus selgus,et aasta jooksul oli vahetatud 60 elektripirni !Samas polnud ühistu raha eest pandud mitte ühtki pirni,kõik ostsime ja panime ise.On ikka "hakkajaid"ametnikke,kes varastavad,olgu siis ametkond suur või väike.Mitte keegi ei vastuta!!!
v
viimasele / 27. jaanuar 2017 12:13
Kas tegemist oli sellesama majaaga, kus juhatuseks oli abielupaar ja elanikele pandi elektrihind lampide arvu järgi? Koosolekuks aga korjasid nad üle poole majaelanikelt oma nimele volitused ja olidki jälle võidumehed.
g
Ganna Gaava Mirolainen/ 27. jaanuar 2017 10:17
Selle maja elanikud on kas otseselt või kaudselt olnud seotud KGB või FSB - ga. Tellida autubuss ja aidaa üle Narva silla Lubjanka poole.
j
juhan/ 27. jaanuar 2017 10:53
Elan ka selles majas ja ei ole olnud seotud KGB-ga. See mis ühistus toimub on jube .
i
Inimene inimesele on hunt/ 27. jaanuar 2017 11:55
Juhan, näed ise, kommenteerijad teavad parem, ja tänu nendesugustele omal ajal paljud sai Siberisse saadetud, ise aga punus pesa tühjaks jäänud elamuses.
t
,,,/ 27. jaanuar 2017 09:40
tegelikult ongi korteriomanikul võimatu midagi muuta või nõuda, ta ongi täiesti kaitsetu.
Kui sa tead, et midagi tehakse valesti, siis oled sa üksi, keegi ei viitsi asjast huvituda. Võid üldkoosolekul hääletada millegi vastu ja lasta selle protokollida. Ja siis minna kohtusse. See õigus sul on. Aga kas sul ka selleks raha on.
Hulk inimesi koos ja lasevad raha ära kulutada, saamata aru, et see on korteriomanike raha ja keegi ei tule appi, kui ühistu pankrotis.
s
27. jaanuar 2017 10:20
Suurem jagu enamusest hoiab oma nahka ja paljude mõistus ei töötagi. Lisaks veel ka pugejad. Ei tea mis viga sellises seltskonnas juhtida.
s
Selles majas on tõelised sundüürnikud./ 27. jaanuar 2017 08:41
Ime et siiani pole valuraha nõudnud,et mitte kõiki ei võetud EV-s riigiametisse.
k
Kogu see maja asustati nõuka-ajal KGB asjameestega./ 27. jaanuar 2017 08:36
Arvestades kelledega on tegemist siis tülid on loomulikud..
j
johhaidii/ 27. jaanuar 2017 13:48
saage üle, nõuka aeg lõppes enam kui 25a tagasi, selleks ajaks juba uus põlvkond peale kasvanud aga varganäod tungivad esimeheks sisse väljapool maja
j
junts/ 27. jaanuar 2017 13:52
saa üle, nõuka-ajast on veerand sajandit möödas ja uus põlvkond juba peal, millest sa räägid..
m
mann/ 27. jaanuar 2017 08:35
Kõigil prioriteediks oma taskud täis ajada, ükskõik millise hinnaga. Juhatuses olemine teeb asja võimalikuks. Kas tõesti ei saa oma esimeest usaldada ja peab kogu aeg valvel olema. Selle maja eelmine juhatus pani suurte summadega ajama ja nüüd siis teine samasugune. Appi mis riigis me elame?
r
Röhh/ 27. jaanuar 2017 09:10
Ise valsite nad sinna.ega Savisaar ei pannud
m
mann/ 27. jaanuar 2017 10:55
No keegi ju ei tule ütlema et kui juhatusse tuleb on kohe halbade kavatsustega
S
!/ 27. jaanuar 2017 11:52
Sind ka ei tehtud selliseks nagu oled!
n
no/ 27. jaanuar 2017 12:02
Jah. Keegi ei viitsi tausta selgitada, kui end esimeheks pakkuv väga lipitseb harimatu osa elanike ees ja juhtumisi on see suli olnud varem kusagil juhi ametis (skandaaliga minema löödud) . Kas vallavanem või volikogu esimees. Need on suuremad sulid. Tartus hoidke OÜ Kvatro ja OÜ Splitter" teenuste" eest. Väga madala tasemega töötergijad. Suliesimehed on nendega mestis.
s
7. märts 2018 22:14
Splitteri nahaalse haldurimuti puhul tasub küll silmad lahti hoida - paras ślikerdaja ja juttude levitaja.
s
27. jaanuar 2017 08:30
See on ikka jube küll, mis ühistute juhatustes toimub. Ja õigust pole nagu kelleltki nõuda...
o
Ohjah/ 27. jaanuar 2017 11:07
Ei maksa üldistada. Enamus KÜ juhatustest koosnevad siiski ausatest inimestest. Aga nagu teada, rikub tilk tõrva meepoti ära.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee