Eesti uudised

Terras kohtub Soomes Balti- ja Põhjamaade kolleegidega (5)

Toimetas Geidi Raud, 26. jaanuar 2017, 16:20
Foto: Teet Malsroos
Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras osaleb täna Helsingis Balti riikide ja Põhjamaade kaitseväe juhatajate kohtumisel, et arutada piirkondlikku julgeolekut ning kaitsealase koostöö laiendamist.Siiani on osaletud üksteise korraldatud õppustel, samuti on ühiselt panustatud Euroopa Liidu ja ÜRO missioonidesse ning veteranide rahvusvahelise koostöö edendamisse. Kindralleitnant Riho Terras peab Põhjala-Balti kaitsekoostöö formaadis oluliseks regionaalsete julgeolekuohtude ühtset mõistmist ning tunnustab Põhjamaade totaalkaitse kontseptsiooni arendamist.

"Üksteise õppustel osalemine annab meile võimaluse mõista paremini oma naabrite kaitsekontseptsioone ja see aitab kaasa Läänemere regiooni julgeoleku tugevdamisele," ütles kindral Terras.

Kohtumiste eesmärk on arutada Läänemere regiooni julgeoleku ja Balti- ning Põhjamaade kaitsealase koostööga seonduvaid küsimusi. Kohtumisest võtavad osa Eesti, Läti, Leedu, Norra, Soome Taani ja Rootsi kaitseväe juhatajad või nende esindajad.
 
Eelmine kord kohtusid Balti- ja Põhjamaade kaitsevägede juhatajad Saaremaal.

Samal teemal

1. veebruar 2017, 04:00
Kaitseminister peab selgitama Riho Terrase haridust

5 KOMMENTAARI

s
See.. 26. jaanuar 2017, 20:40
nagu ilus muinasjutt aga mind huvitab ikkagi, keda või mida kaitstakse. Isegi väikese pisar-või närvigaasi puhanguks pole me kaitstud. Kuhu on tavainimesel ohukorral minna? Kunagi räägiti, et tõmba valge lina ümber ja ainult oota, sest augu kaevamiseks lihtsalt aega ei ole.
k
krat pärnust 26. jaanuar 2017, 20:31
Kremmli trollid on hullumas
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee