Eesti uudised

FOTOD | Välisminister Mikser Etioopias: "Eesti suhted Aafrika riikidega on viimasel viiel aastal tihenenud." (11)

Toimetas Geidi Raud, 26. jaanuar 2017 14:07
Foto: Välisministeerium
Välisminister Sven Mikser on visiidil Etioopia pealinnas Addis Adebas, kus ta kohtub Aafrika riikide esindajatega.

Ministri visiidi eesmärk oli arutada koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja e-valitsemise alal, ning teha ettevalmistusi Euroopa Liidu ja Aafrika tippkohtumiseks Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal.

"Eesti suhted Aafrika riikidega on viimasel viiel aastal tihenenud nii diplomaatias kui majanduses. Näen, et eelkõige on Eestil võimalus jagada oma kogemusi ja teadmisi infotehnoloogia valdkonnas. Aafrika kui kiiresti arenev majandusruum võiks pakkuda senisest rohkem huvi ka Eesti äriringkondadele,“ sõnas Mikser.

Foto: Välisministeerium


Kohtumisel Etioopia välisministri Workneh Gebeyehuga oli fookuses Eesti Euroopa Liidu eesistumise aega langev EL ja Aafrika tippkohtumine. Välisministrid arutasid, mis võiks olla tippkohtumise keskmes ning mis valdkondades e-lahendustest abi oleks.

"Kohtumise üheks teemaks on noored ja nende tööhõive ning infotehnoloogial on selles küsimuses oluline roll: e-riik ja e-teenused aitavad muuta valitsemist ja ühiskonna toimimist tõhusamaks," sõnas Mikser.

Foto: Välisministeerium

Ministri hinnangul vajab kõige suuremat tähelepanu ennetus – see on kõige säästlikum ja kindlam viis konfliktidest hoidumiseks. 

Mikser kohtus visiidil olles veel Namiibia välisministri Netumbo Nandi-Ndaitwah’ga, Mali välisministri Abdoulaye Diopi ja Sambia välisministri Harry Kalabaga.

Lisaks osales ta ÜRO Naiste Staatuse Komisjoni 61. istungjärgu eelkohtumisel, mis keskendub naiste majanduslikule võimestamisele muutuva töökeskkonnaga maailmas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee