Eesti uudised

ERR: Raud lahkub tervislikel põhjustel

MIS LAHTI? Neeme Raud postitas isikliku ja äreva teate! (186)

Maria Rozbaum, Marge Sillaots, 26. jaanuar 2017, 13:07
Foto: Ülo Josing / ERR
Staažikas ERRi ajakirjanik Neeme Raud postitas täna keskpäeval Facebooki äreva teadaande. Mees kirjutas, et lahkub erimeelsuste tõttu päevapealt "Aktuaalse kaamera" toimetusest. ERRi teatel on põhjuseks mehe terviseprobleemid.

"Tere, see ei ole süüdistus- ega lahkumiskiri, aga kui sinust noorem toimetaja ikkagi leiab, et pärast 30 aastat sa ei tea uudistest midagi... kui oled sellest organisatsioonist saanud täieliku läbipõlemise... nendel põhjustel... ja aastaid.
Oled olnud raskes autoõnnetuses töö tõttu. Sinu vastu on olnud internetis ja mujal süüdistused suhtes ühe riigi kõrgema ametiisikuga...

Miks sa peaksid seal edasi töötama? Ma lahkun tänasest ERRist. AK ei ole sugugi kõik elus. Kõik. On oma elu, kaon. Homseks otsige teine ankur. Aitäh toetajatele! Algab teine peatükk elus. Ilma uudisteta. Rohkem ei kommenteeri kellelegi. Neeme," seisab mehe Facebooki lehel.

Samal teemal

"Ma ei tea, mis temaga toimub," kommenteeris ERRi uudistetoimetuse juhataja Urmet Kook. "Ta läks Moskvasse lähetusse, aga ei naasnud sealt õigel ajal. Kontakti saada pole õnnestunud."

Koogi sõnul oli Neeme Raua postitus sotsiaalmeedias üllatus ja šokk kõigi jaoks ning keegi uudistetoimetusest ei tea midagi täpsemat. Rauaga on Kook püüdnud ühendust saada juba möödunud neljapäevast, kuid uudisteankru telefon on kogu aeg olnud välja lülitatud, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Ma ei tea, kas viibivad, sest mina võtsin nii Delfi kui ka PM toru. Aga me tõesti ei tea, mis toimub. Mingit avaldust pole tulnud. On vaid see segane FB postitus. Lähen ta koju," kirjutas Kook ka sotsiaalmeedias.

ERR: Raud lahkub tervislikel põhjustel

"Neeme Raud otsustas ERR-ist lahkuda tervislikel põhjustel. ERR loodab, et Neeme saab tulevikus meie ridades jätkata, sest tegemist on väga professionaalse ajakirjanikuga," ütles ERR-i uudistejuht Urmet Kook.
 
Kook kohtus koos raadiouudiste juhi Indrek Kiisleriga täna pärastlõunal Neeme Rauaga. "Neeme vajab hetkel kõige rohkem puhkust ja rahu. Ma väga palun kolleege selle sooviga arvestada," sõnas Kook.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee