Eesti uudised

Valitsus kiitis Rail Balticu kokkuleppe allkirjastamise heaks  (77)

Toimetas Maria Rozbaum, 26. jaanuar 2017 12:17
Foto: Stanislav Moshkov
Valitsus andis peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada Eesti Vabariigi nimel kolme Balti riigi lepe, millega kindlustatakse Rail Balticu valmimine. 

Ratas möönis, et Rail Balticu sugused suurprojektid tekitavad ühiskonnas alati erinevaid emotsioone ja arvamusi ning paratamatult ei saa kõik inimesed ja spetsialistid jõuda ühisele arvamusele.

"Samas on mul hea meel, et sõna on saanud kõik osapooled ning projekti etapiviisiline areng toetub tõenduspõhistele andmetele, põhjalikele läbirääkimistele ning kontrollitud faktidele. Nüüd on Eestil, Lätil ja Leedul aeg sõlmida riikidevaheline kokkulepe, milles paneme paika raudteeühenduse arendamise põhimõtted, nagu marsruudi, tähtajad, tehnilised küsimused, rahastamistingimused ja omandiküsimused," lisas Ratas.

Kokkulepe, mille peaminister tänase valitsuse volituse põhjal järgmisel teisipäeval Tallinnas allkirjastab, kajastab varasemalt Balti riikide valitsusjuhtide või transpordivaldkonna ministrite ühisdeklaratsioonides või -avaldustes kokku lepitut. 

Samal teemal

27.01.2017
FOTOD | Peaminister Ratas kiitis kaitseväe kõrget taset Harjumaal
27.01.2017
Rahvas kogunes Rail Balticu Pärnu trassi väeloitsuga peatama
26.01.2017
Logistikaärimees Karli Lambot kritiseerib Rail Balticu projekti: nii mina kui mu lapsed peame selle kord kinni maksma!
26.01.2017
TV3 VIDEO | Kohalik elanik on Rail Balticu tõttu murest murtud: senine elu on pea peale keeratud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee