Eesti uudised

Täiendatud ja parandatud!

RAIL BALTICU VASTU: sadakond inimest avaldas ministeeriumi ees meelt (108)

Toimetas Geidi Raud, 26. jaanuar 2017 12:17
Foto: Jörgen Norkroos
Täna keskpäeval protesteeriti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ees raudteetrassi Rail Baltic vastu. 

Foto: Jörgen Norkroos

Sündmuskohal viibinud Õhtulehe reporteri sõnul pole protesteerijatele ennekõike meeltmööda trassi praegune planeering. Leiti, et raudtee võiks läbida Pärnu asemel Tartut. Meeleavaldajad nõuavad salajaste dokumentide avalikustamist, et teada saada, miks Rail Baltic just läbi Pärnu käima hakkab.

Foto: Teet Malsroos

Meeleavaldusel osales ka Igor Gräzin, kes võrdles Rail Balticu projekti Molotovi-Ribbentropi paktiga, mille salajase lisaprotokolliga jaotati Ida-Euroopa mõjupiirkondadeks. "Euroopa Liidust Rail Balticu jaoks saadud raha on needus," kuulutas Gräzin.

Ministeerium saatis meeleavaldajatega kõnelema Kristjan Kaunissaare, kes tegi lühikese poliitkorrektse avalduse. Ka pakkus ministeerium meeleavaldajatele saiakesi ja kuuma teed. Osa protesteerijaid keeldusid söögi- ja joogikraamist. Hiljem öeldi ministeeriumist, et söödi 99 saiakest ja joodi 20 liitrit teed.

Foto: Jörgen Norkroos

Meeleavaldajad kirjutasid 21. jaanuaril lahkunud helilooja Veljo Tormise "Rauaneedmisele" uued sõnad ning kasutasid seda väelaulu Rail Balticu vastaseks protestiks.

Meeleavalduse korraldaja oli Tuuli Stewart. Meeleavaldusel osalesid teiste hulgas ka lauljatar Sandra Nurmsalu ja saatejuht Ingrid Peek. 

Pöördumise algatajad on kodanikuliikumine Avalikult Rail Balticust ja Ökoriik Eesti, Läti maaomanike ühendus "Latvijas zeme, daba,tauta", Leedu Looduse Fond ja Leedu maaomanike liidu Pasvalyse ühendus.

Praeguseks on petitsioon kogunud 1181 allkirja.

Petitsioonis nõutakse, et enne Rail Balticu ehitamise kinnitamist tuleks soovijaile anda võimalus tutvuda selle otsuse reaalse mõjuga inimeste tulevikule. Samuti tuleks Rail Balticu vastaste hinnangul analüüsida veelkord raudteetrassi alternatiive.

Eesti valitsus andis aga täna peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada Eesti Vabariigi nimel kolme Balti riigi lepe, millega kindlustatakse Rail Balticu valmimine. 

Samal teemal

16.01.2018
Kodanikuliikumine: Rail Baltic on muutunud liiga kalliks projektiks
31.01.2017
FOTOD | Balti peaministid allkirjastavad Rail Balticu kokkuleppe
27.01.2017
Rahvas kogunes Rail Balticu Pärnu trassi väeloitsuga peatama
26.01.2017
Logistikaärimees Karli Lambot kritiseerib Rail Balticu projekti: nii mina kui mu lapsed peame selle kord kinni maksma!