Osama Abdul Mohsen koos 9aastase poja ZaidigaFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Piret Kütt 26. jaanuar 2017 12:01
Üle aasta on möödas sellest, kui meedia kajastas juhtumit, kus üks Ungari teleoperaator üritas jalga ette pannes takistada last süles kandva põgeniku teed. Tänaseks on naisajakirjanik oma karistuse saanud, kuid Osamah Alabed Almohsen (52) on jätkuvalt nukras olukorras. 

Osama Abdul Mohsen koos 9aastase poja Zaidiga Foto: AFP / Scanpix

Süüriast pärit põgenik, kes koos poegadega asus elama Hispaaniasse, ootab endiselt oma Türgis viibivat abikaasat ning tütart, vahendab The Local. Almohsen sai Hispaaniasse jõudes üsna ruttu tööd jalgpallitreenerina, kuid tema vilets keeleoskus tegi õige pea omad korrektuurid. 

Kehv seis on meest sundinud kaaluma riigist lahkumist.

Osama Abdul Mohsen koos 9aastase poja Zaidiga Foto: AFP / Scanpix

Petra Lászlóle mõisteti aga läinud nädalal Ungari kohtus korrarikkumise eest kolm aastat tingimisi vangistust. László tekitas 2015. aasta septembris oma käitumisega globaalse pahameeletormi, kui ta üritas Ungari-Serbia piiril jalga ette pannes takistata last süles kandvat pagulast. Lisaks üritas ta jalaga lüüa üht temast mööduvat last. 

Petra László Foto: AFP / Scanpix

AFP-le intervjuud andes ei soovinud Almohsen naisest aga kõnelda. Ta ütles vaid, et on László unustanud. "Pean vaatama enda ja oma pere tulevikku. Mul pole aega mõelda sellele ajakirjanikule," lisas ta. 

"Olen kurb, kuid lootusrikas," kõneles hallipäine mees. "Mu kolm poega on minuga, kuid noorim vajab oma ema." Almohseni noorim poeg, keda ta 2015. aasta septembris põgenemisel süles hoidis, on nüüdseks saanud 9aastaseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

oot - oot 27. jaanuar 2017 04:07
Mis sõda Türgis on ? ootab naist tütrega Türgist ? Miks ise Türki ei lähe ?
JUSS 26. jaanuar 2017 22:04
Siit moraal. Oma kodanikukohustuse täitmine, s.o. võimuesindajate abistamine ning põgeneva kurjategija takistamine on rängalt taunitav ning rangelt karistatav tegu! Tutkit ma edaspidi enam politseid abistan, kui tagaajajate eest putkavat kurjategijat näen. Sest kui ma oma nina sinna topin, siis võin ise veel lõpuks karistatud saada.Selge, lihtne ning loogiline! Sõnum on meile edasi antud, tehkem nüüd järeldused.
Jajah 27. jaanuar 2017 10:16
Selge, mine pane tänaval ka last süles hoidvale inimesele jalg ette ja oota kuni politsei sulle pai teeb. Veel parem kui paned rasedale ja süles hoidvale naisele jala ette, saad lausa kolme inimese tervist ohustada nii! Mõtled ka v?!?
Heh 27. jaanuar 2017 10:17
Loodetavasti paneb keegi sellele ülbele naisajakirjanikule jala ette kui too oma titekarjaga sõja eest põgeneb, ehe l i t s
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS