Maailm

Ungari teleoperaatorilt jalahoobi saanud põgenik: olen ta unustanud (20)

Toimetas Piret Kütt, 26. jaanuar 2017, 12:01
Osama Abdul Mohsen koos 9aastase poja ZaidigaFoto: AFP / Scanpix
Üle aasta on möödas sellest, kui meedia kajastas juhtumit, kus üks Ungari teleoperaator üritas jalga ette pannes takistada last süles kandva põgeniku teed. Tänaseks on naisajakirjanik oma karistuse saanud, kuid Osamah Alabed Almohsen (52) on jätkuvalt nukras olukorras. 

Osama Abdul Mohsen koos 9aastase poja ZaidigaFoto: AFP / Scanpix

Süüriast pärit põgenik, kes koos poegadega asus elama Hispaaniasse, ootab endiselt oma Türgis viibivat abikaasat ning tütart, vahendab The Local. Almohsen sai Hispaaniasse jõudes üsna ruttu tööd jalgpallitreenerina, kuid tema vilets keeleoskus tegi õige pea omad korrektuurid. 

Kehv seis on meest sundinud kaaluma riigist lahkumist.

Osama Abdul Mohsen koos 9aastase poja ZaidigaFoto: AFP / Scanpix

Petra Lászlóle mõisteti aga läinud nädalal Ungari kohtus korrarikkumise eest kolm aastat tingimisi vangistust. László tekitas 2015. aasta septembris oma käitumisega globaalse pahameeletormi, kui ta üritas Ungari-Serbia piiril jalga ette pannes takistata last süles kandvat pagulast. Lisaks üritas ta jalaga lüüa üht temast mööduvat last. 

Petra LászlóFoto: AFP / Scanpix

AFP-le intervjuud andes ei soovinud Almohsen naisest aga kõnelda. Ta ütles vaid, et on László unustanud. "Pean vaatama enda ja oma pere tulevikku. Mul pole aega mõelda sellele ajakirjanikule," lisas ta. 

"Olen kurb, kuid lootusrikas," kõneles hallipäine mees. "Mu kolm poega on minuga, kuid noorim vajab oma ema." Almohseni noorim poeg, keda ta 2015. aasta septembris põgenemisel süles hoidis, on nüüdseks saanud 9aastaseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee