Eesti uudised

PEREMEES: Rail Baltic lükkab kodu kokku – mis siis ikka, otsime uue

Marvel Riik, 26. jaanuar 2017 04:00

98 KOMMENTAARI

l
Lumememm/ 28. jaanuar 2017 00:09
Mis mõttes UUE?
Ei tohi nii kergesti alla anda!
Kui kopp tuleb Su KODU maha lükkama, siis SINA oled seal ja VÕITLED tema eest!
Mõistlik oleks sellest juba VAREM asjaosalistele teada anda,
et Sa KAITSED oma kodu, kui see aeg kord kätte jõuab.
u
Umbkotid/ 27. jaanuar 2017 12:11
Äri on vaja ajada ! ZAPAD NAM POMOSHET ! Keda KOTIB.
j
Juhan./ 27. jaanuar 2017 10:41
Eestlane ei oska olla peremees ta müüb ka oma ema maha et ainult raha saada, ka noorsugu on õpitud abitusega õppinud ainult kätt raputama või vägivallaga võttma. Kui enne kuulati ja täideti Moskva käske siis nüüd on selleks Brüssel.
h
Hellmouth/ 27. jaanuar 2017 02:08
see on tõesti halb,et rahvas segab eestit asju korda saada.``mingi kodu`` on ees nii tähtsal rajamisel oleval raudteel.bulldoozeriga maja maha lükata ja perekond kinni panna kui palju prääksuvad.teistmoodi ei saa kuidagi põhjamaaks.
METSAVEND / 26. jaanuar 2017 23:18
KÖIK ON VEEL KÜLL LÖPLIKULT OTSUSTAMATA AGA ANTUD JUHUL PÄÄSTAKS KINDLASTI ASJA KUI TEHTAKS RAHVAHÄÄLETUS ,SEST LÖPLIKULT ON RAHVAL SIISKI ÖIGUS OTSUSTADA MIS EESTI RIIGIS TOIMUB AGA MITTE REFIDEL JA NENDE PUUDLITEL KELLEL JUBA NIIGI SAAPAJÄLG SELJAL .
e
eksmaakas/ 26. jaanuar 2017 20:55
Miks kodu kokku lükata? Kas tänapäeval maju enam teise kohta ei veeta? Teise kohta teisaldamised peaks riigi või eurorahade kulul käima ja uus asukoht omanikule meelepärane olema!
Ei tohi lasta lammutama!
j
Jah,/ 26. jaanuar 2017 19:58
kahju muidugi, inimesed on oma kodud üles ehitanud.

METSAVEND / 26. jaanuar 2017 19:00
Alustuseks tuletagem meelde kes konkreetselt olid ja tegelekult on selle raudtee ehitamise autorid ja algatajad .Vastus sellele on lihtne ,need tegelased olid refid koos oma puudlite ja kikimikiga kuna kogu seltskond nägi ja näeb jätkuvalt ainult ISIKLIKU kasu .Lisaks muudeti koheselt seadust ,et omanikel ei tekiks vöimalust vaidlustada probleemi kui läheb raudtee alla nende kinnistu köike seda tehti sihilikult ,et kindlustada raudtee ehitus kuna juba seoses raudtee ehitusega hakkavad liikuma rahad kasvöi kilekotidega teatud tegelastele rääkimata sellest mis rahad siis kokku voolama hakkavad kui raudtee valmis ja läheeb käiku Eestis köige väärtusliku müümine .Kogu raudtee teema juhtfiguur oli ja on Kallas ja samuti tundes raha löhna püüdis ja püüab sinna trügida kikimiki ja muidugi refid ja nende puudlid kes samuti mötlevad ,et köik müügiks .Seoses raudteega minetati järjekordselt nagu seoses omanikele varade tagastamisega eraomandi puutumatus ja mindi välja ainult kasulikuse ja ahnuse peale .Tegemist pole mitte kommunistidega vaid lihtsalt ahnete ja inimväärikust mitte omavate tegelastega kellel pole miskit püha kui ,et määrav on ainult isiklik ahnus . Kas veel ei saada aru ,et selle raudtee ehituse teema on puhtalt kasuahnete teema kes ei hooli muust kui ainult enda isiklikust heaolust ..
a
Aga kui/ 26. jaanuar 2017 16:43
m
mary/ 26. jaanuar 2017 15:51
Mille nimel peab inimene oma kodust loobuma? Kahjuks on meil kadunud inimlikkus ning see on asendatud ametnike pikkade ridadega. Inimesi pole, on ametnikud. Seega puudub ka arusaamine inimlikest väärtustest. Mul on kurb, sest keegi ei võta endale vastutust selle eest mis siin praegu toimub ja on toimunud. Inimene elab teadmatuses, sest keegi ei hooli. Võtaks ka mõnelt ametnikult ära tema elamise, muidugi hoiatades teda läbi meedia, et ta jääb kodutuks ja las ta siis arvab 5 aastat iga päev kuhu see liisk nüüd langeb.
t
to 12. 46/ 27. jaanuar 2017 04:24
See on küll kinnimakstud kommentaar.
Niimoodi ei saa ükski INIMENE tõsiselt mõelda.
Mis riigi arenemine ? Riik areneb, kui mõtleb oma inimeste peale, mitte ei sõida neist tankiga üle.
a
Artiklit ei saa lugeda, aga minu arvamus/ 26. jaanuar 2017 12:46
Kuidas siis infrastruktuur, linnad ja muu peaks laienema, kui kõikide inimeste kodud peaksid püsti jääme? Rail Baltic peaks liigadi-loogadi kurve täis olema, et vältida inimeste kodu?
Kui talle pakutakse rahalises väärtuses samasuguse kodu ehitust kuhugi mujale, siis pole ju probleemi. Kui mitte, siis ma saan pahameelest aru. Aga jonnida, et minu kodu ja ma siit ei liigu, on minu arust lapsik. Kuidas siis riik arenema peaks, kui kõik ainult jonniksid ja enda peale mõtleksid.
k
Kas/ 26. jaanuar 2017 13:23
sina üldse tead, mis tähendab sõna KODU?
Vist mitte, korterilimukas.
a
26. jaanuar 2017 14:33
Asi ongi just selles,et ükspäev tehakse plats puhtaks ja oledki kodutu.
k
küsimus/ 26. jaanuar 2017 14:53
Võõras kodu, võõras mure? Aga kui su enda kodu sellistes määramatuse tuultes haihtuks? Arvatavasti oleks siis sootuks teine jutt.
k
kubjas/ 26. jaanuar 2017 15:28
eestlane on peremeesrahvas ja tänane oma riigiasjade juht.
a
Arvan,/ 26. jaanuar 2017 16:01
et inimestele tuleks maksta korralikku kompensatsiooni,et oleks võimalik vähemalt samaväärne kodu saada,sobivas kohas. Onu,kes viimase sõja eest põgenes Eestist, jõudis lõpuks Ameerikasse ja sai motellipidajaks ning miljonäriks. Motell sai alguse sellest,et väike majake maantee ääres, milles oli tagasihoidlik söögikoht teelistele, jäi ette maantee laiendustele,kiirteele. Korralik kompensatsioon, mis arvestas mitte selle majakese väärtust,vaid eelkõige selle asukohta, võimaldas tal ehitada parimasse paika motell. Olen ise seal käinud ja näinud neid paiku.Meil tuleks mõelda samuti. RB on suur ja kallis rahvusvaheline projekt, seda on mõtet ehitada ainult siis, kui see on kasumlik. Kasumist peaksid arvestatava osa saama ka need,kes teele ette jäävad. Kompensatsiooni tuleks maksta kohe,kui nad peavad maad vabastama,aga mingite võlakirjade alusel peaksid nad hakkama saama osa kasumist pikema aja jooksul ja võibolla ka mitte ainult praegused omanikud vaid ka nende järeltulijad. Neist võiks saada mingi osalusega omanikud selles projektis, kuna paljud inimesed loovutavad selleks oma vara,milles nende töö senist väärtust pole võimalik hinnata. Ma ei ole jurist, ei oska vist täpselt väljendada, kuid ehk on mõte arusaadav.
a
Asjast/ 26. jaanuar 2017 17:54
Kompensatsioon MÄÄRATAKSE mitte omaniku, aga riigi poolt. Mulle ka kunagi määrati- 55x turuhinnast madalam. Selline "kompensatsioon" siis.
On selline tore kord, et kui nõus ei ole- siis sundvõõrandab kohus su kodu ja kinnistu ja ei saa sentigi.
j
Jura/ 26. jaanuar 2017 16:28
Masendav lugeda kuidas linnastunud kodutud võtavad sõna,teadmata, mida tähendab sõna KODU.!!! Võibolla on seal elanud mu esivanemad ja esi-esi-esivanemad,seal on mu elu ja hing,olnud sajad aastad,mitmed inimpõlved ja nüüd otsustab keegi, et see jääb ette täiesti läbikukkunud ideele kus keegi saab lihtsalt rikkamaks. Poo.ui need inimesed,nende kodud,loomad,loodus,jne.Peaasi, et saaks raha teha...
h
Hetk/ 26. jaanuar 2017 12:33
Kas see on nüüd järjekordne küüditamise ohver? Ja jälle süüdi venelased, mitte eestlased, kes täidavad EL nõudeid, sest antud raudteed on vaja maavara väljaveoks? Mitte eestlaste jaoks.
Praegused eestlased on võtnud sihtkaitsevööndi sildi all represseritutelt oma vara kasutusõiguse, isegi voodihaigetelt. Mis valitsus see on? Seega loodan, et EL laguneb peatselt ja pole vaja ka praegust valitsust, kes tegeleb mittevajalike probleemidega (alkohol), rahvas neile korda ei lähe.
n
Nagu müüriga, riigi kaheks jagamine/ 26. jaanuar 2017 12:30
K
!!!/ 26. jaanuar 2017 12:08
Kahjuks on see paratamatus, et suurobjektide puhul tuleb mõnel perel mujale kolida. Vastasel korral ei oleks võimalik ehitada ei uut tööstusettvõtet, lennuvälja, sadamat, Maantee, raudtee või gaasitrassi. Või elektrijaama, polügooni, kajääri j.n.e. Küsimus on pigem selles, kas plaanitavat objekti on ikka vaja, kas selle ehitus on vajalik, õigustatud ning rentaabel. Ja kui on, siis et kodu katanutele ka väärikat kompensatsiooni makstaks.
m
mm/ 26. jaanuar 2017 11:57
Üks päev on traktor peal ja ongi kogu lugu.Olen kuulnud,et riik võib kõik vara rahva käest nii sama ära võtta midagi vastu saamata.

m
Müüdavad ja ostetavad/ 26. jaanuar 2017 11:55
EEsti VÕIMURID on kõik MÜÜDAVAD ja OSTETAVAD nii nagu Pätski omal ajal. Ükski ei seisa oma rahva ja Riigi eest. Peaasi et omale kukub mingi nuta kukrusse. Nii on ka Selle RB-eestis.
m
margus/ 26. jaanuar 2017 11:30
Ja kui Sul järgmise maja ka riik kokku lükkab,siis kolid ülejärgmisesse ?
Oma eluaseme eest tuleb seista. Kaeva vanaisa vint kurgipeenra alt välja ja asu oma kodu kaitsele.
Oma kodu on ikka tähtsam,kui see Partsi ja Kallase projekt.
k
kallis rahvas/ 26. jaanuar 2017 11:29
mis 1000 allkirjast te räägite ja veel mingist nn võitlusest, asi on otsustatud ju juba 2013.aastal!! Kahjuks oleme liiga unine ja aeglane rahvas...
n
njah/ 26. jaanuar 2017 12:47
Aastasadadega alandlikuks, käsutäitlikuks ja eneseväärikusetuks jutlustatud. ( Homme öeldakse "ülevalt": "Tõmba end oksa!", eestlane :"Mis siis ikka...")
k
26. jaanuar 2017 11:03
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
Epp-Kusinäpp/ 26. jaanuar 2017 11:13
k
Kuule Metsarein/ 26. jaanuar 2017 12:26
Poisid said otsa või mis? Kolisid Norra Rootsist? Seal puutumata poisse rohkem?
m
mõtlemiskoht/ 26. jaanuar 2017 10:53
nagu valitsuse infotunnist teada on RB 11 (??) peatust Eestis, seega pole see kiirrong, mida neist peatustest hakatakse peale laadima ja kuidas see trass sobib veel kaevandamata maavaradega selle üle tasuks mõelda
t
to Mall/ 27. jaanuar 2017 04:28
I. dioodid siin kommimas.
m
Mall/ 26. jaanuar 2017 10:50
Ja mis siis parem oleks- et rongid maja ja sauna vahelt labi soidavad. Ise ei tahaks isegi 2 kilomeetri kaugusel raudteest elada.
h
huviline/ 26. jaanuar 2017 10:46
Ka to mina.Ka mina lugesin mingit nimekirja Postimehes aga ei leidnud ühtegi tuttavat nime!

s
sest/ 26. jaanuar 2017 10:46
terve Eestimaa kaob seepärast, et meie teadlased on juba veenvalt ära tõestanud, et reisijaid sel vedada ei tasu, samuti kaubatransiiti ei tule kuna aga RB on ÄRIETTEVÕTE siis peab ju olema kaup mis ära tasub
k
kaup/ 26. jaanuar 2017 10:49
mis ära tasub on kohalik mets (tehas juba tuleb) , fosforiit, kildagaas, uraan, tuumajäätmed Maardusse (rohelised olevat sellest plaanist kuulnud juba oma 3 aastat tagasi)
t
to mina/ 26. jaanuar 2017 10:43
Nimekirja saabki vabalt panna! Näiteks meie ühistu kojamees pidi ka oma nime panema!
j
ja jälle jupphaaval/ 26. jaanuar 2017 10:42
kuna tervik läks kaduma - ärge olge naiivsed - kaob mitte vaid kodu vaid terve Eestimaa
ä
ärge olge naiivikud/ 26. jaanuar 2017 10:40
mitte ainult kodu ei lükata kokku vaid kokku lükatakse terve Eestimaa
estiteks ei kuulu RB estlastele vaid on saksa raudtee tütarettevõtte omand, ÄRIETTEVÕTE
on juba teadlaste poolt ära tõestatud, et kasumit ei too ei reisijad ega kaubatransiit, järelikult tuleb äriettevõttele vajalik kasum meie maalt - mets, fosforiit, kildagaas, uraan pluss veel tuumajäätmete matmine Maardusse
sega mürgine õhk ja vesi ja kuna elamist müüa enam ei õnnestu siis kepp ja kerjakott väljareisimisel
metsatehasega on juba algust tehtud
mida teha?! ühineda Roosipärja palujatega või tšuudi nõidade loitsimisega kus nõiutakse smolenski märjale mutile samasugust saatust või kisada üle ilma nagu siuu indiaanlased oma pühapaiga kaitsel
h
Hh/ 26. jaanuar 2017 10:33
http://www.pohiseadus.ee/ptk-2/pg-33/
Kodu on puutumatu. Ajalooliselt on kodu puutumatuse õigus üks esimestest üldtunnustatud inimõigustest.
Õigus kodu puutumatusele hõlmab üldlevinud käsitluse järgi mitte ainult kodu kui inimese peamist eluruumi, vaid, nagu teise lause sõnastusest nähtub, laiemalt füüsilist ruumi, mida igaüks võib üldlevinud arusaamade järgi pidada tema isiklikuks alaks, kuhu avalik võim ega kolmandad isikud tema loata üldjuhul ei tohi tungida.
Õigus kodu austamisele sisaldub ka EIÕK art-s 8 koos õigusega sellele, et austataks isiku era- ja perekonnaelu ning korrespondentsi saladust. EIK tõlgendab EIÕK art 8 laiemalt ka nii, et selle kaitsealas on õigus olemasoleva kodu säilitamisele, st art 8 piiranguks peetakse ka eluruumi lammutamist.
EL põhiõiguste harta art 7 sätestab, et igaühel on õigus sellele, et austataks tema era- ja perekonnaelu, kodu.
Kodu puutumatust võivad riivata ka väljastpoolt tulevad elukvaliteeti häirivad tegurid.
t
Tohohh/ 26. jaanuar 2017 10:59
Eestis pole eraomandust, ega ka mingit eraomandi puutumatust. Sinu kõrvale võib keegi osta ilma juurdepääsuta krundi ja kohus määrab, et läbi sinu aia hakkavad võõrad edasi-tagasi sõitma. Eesti pole õigusriik, Eesti on oma kodanike piinaja.,
k
Kadri/ 26. jaanuar 2017 20:41
Mulle jäi ka põhiseaduses kodu puutumatust käsitlev paragrahv silma, et see võiks siinkohal sobida. Samuti § 53. Igaüks on kohustatud säästma elu- ja looduskeskkonda ning hüvitama kahju, mis ta on keskkonnale tekitanud. Hüvitamise korra sätestab seadus.
§ 32. Igaühe omand on puutumatu ja võrdselt kaitstud. Omandit võib omaniku nõusolekuta võõrandada ainult seaduses sätestatud juhtudel ja korras üldistes huvides õiglase ja kohese hüvituse eest. Igaühel, kelle vara on tema nõusolekuta võõrandatud, on õigus pöörduda kohtusse ning vaidlustada vara võõrandamine, hüvitus või selle suurus.
Igaühel on õigus enda omandit vabalt vallata, kasutada ja käsutada. Kitsendused sätestab seadus. Omandit ei tohi kasutada üldiste huvide vastaselt.
Seega, et välja selgitada, kas kellegi kodust väljatõstmine vastab üldistele huvidele, tuleb korraldada rahvahääletus. Selle kohta käib põhiseaduse §105, mis sätestab rahvahääletuse korraldamise. Riigikogul on õigus panna seaduseelnõu või muu riigielu küsimus rahvahääletusele. Rahva otsus tehakse hääletamisest osavõtnute häälteenamusega. Rahvahääletusel vastuvõetud seaduse kuulutab Vabariigi President viivitamatult välja. Rahvahääletuse otsus on riigiorganitele kohustuslik. Rahvahääletuse algatajat ei ole põhiseadus piiritlenud küll aga peab Riigikogu enamus rahvahääletuse korraldamise heaks kiitma. Seega, leida tuleb riigikogu liige, kes rahvahääletusega välja tuleks, see peab koguma enamuse toetuse ja saamegi antud küsimuses referendumi korraldada, mille tulemus oleks valitsusele kohustuslik. Seni saab siin oma häält anda https://rahvaalgatus.ee/initiatives/dbe5cd08-afe1-47fd-aac6-6abb8e1f24ea.
ä
ää/ 26. jaanuar 2017 10:30
See kodu mis "kokku lükatakse" on suurem kui see seal pildi peal ja selle nimi on Eesti. Kust kohast te uue Eesti endale leiate?
ü
Üks päev üks seletas,/ 26. jaanuar 2017 10:49
et fosforiit on pulbriline ja kallis kaevandada.Et kui vötad osa välja,peab millegagi tühja kohta täitma.Nii hakkavadki siit RBga fosforiiti välja ja köiksugu ohtlikke jääke täiteks siia vedama.Ja RB allkirjastamine toimub ju lähiajal.Leedu oli vastu,kuid nöustus ja allkirjastus tuleb Eestis.Kas töesti pole enam vöimalik ei öelda,möeldes oma puhta,väikese ja armsa eestimaa peale? Pärast hilja,allkiri all,küll siis küsitakse leppetrahvi.Riigikogu,tulge möistusele.
o
otsisin petitsioon.ee-st,/ 26. jaanuar 2017 10:29
kuid pole sellist petitsiooni,kas keegi teab,kuhu allkirja anda saab.?
1000 allkirja olevat koos,kuid kus?
t
to ää/ 27. jaanuar 2017 04:32
Tahan oma allkirja anda, aga ei lähe läbi. Mul kõnekaart, vist sellepärast.
m
mina/ 26. jaanuar 2017 10:28
Mu kaks kommi kustutatud,siis lihtsalt küsiks- kas nii lihtsalt saabki seda Postimehes samal teemal artiklis mainitud nimekirja täiendada,et igaüks võib ennast kirja panna avaliku elu tegelasena?

I
./ 26. jaanuar 2017 10:19
Ikka juhtub, kui midagi suuremat teoks on.
Omalajal laiendati Peterburi teed, ja mul oli selle ääres üks tuttav perekond, kellele pakuti ümberkolimise võimalust--riik kompenseeris täielikult nende kodu. Ehitasid siis uue, korraliku kodu, sooja, sirgete seinte ja katusega, veevärgiga ja kõrvalhoonetega. Kõik see toimud paljukirutud "nõukogude " ajal.
Naaber aga räuskas--et tema kodukene, ja tema ei lahku salt kuhugile.
Tulemus oli see, et kogu liiklus käib praegu selle naabri maja eest mööda, tolm, müra, heitgaasid.
<
26. jaanuar 2017 10:12
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to 09. 54/ 27. jaanuar 2017 04:33
Ära provotseeri, palgaline.
EI OLE Eestisse railbaltikut vaja.
T
🤐/ 26. jaanuar 2017 09:54
Tüüpilise eestlase jutt on see, et tehke , aga tehke, ainult mitte mei juurde, aga kõike tahetakse.Kunagi löödi lamenti, kui Anija mõisa juurde hakati kanalat ehitama.Külarahvas arvas, et see hakkab haisema ja ikkagi mõisa juurde ei sobi selline koht.Aga keegi ei näe ühe endise tuntud jalgpalluri mahapõlenud ja mahajäetud hooneriismeid.Ja seejuures kanala ei haise üldsegi j ümbrus on alati korras.
i
inimene/ 26. jaanuar 2017 09:32
See on õudne. Ma ei leia sõnu, et väljendada ahastust ,kuidas inimesi ahistatakse, kuidas nende kodudesse suhtutakse. Valitsus,mis toimub???Kui tõesti selline asi, et lammutatakse kellegi kodu mingi raudtee pärast, siis makske inimesele kohe niisugune summa peo peale, et ta uude kohta uue suure ja vägeva kodu saaks ehitada või osta, milleks kiusata ja stressata elanikke asjaga venitades.
t
tuleb v ei tule/ 26. jaanuar 2017 09:26
aga see kummivenitamine on tülgastav. iga aasta tuleb pressiteade, et järgmise aasta teises kvartalis hakatakse maade ostmise üle läbi rääkima ja nii juba 5 aastat, samal ajal on maal nagu bronn peal s.t midagi ametlikult teha seal ei tohi. samas läheb kenakene summa selle projekti onude peale, kelle kontor seda asja muudkui korraldab ja edasi lükkab, eks natuke läheb mujale ka, eelmine aasta ntx projekteeriti juba perroone. ma tahaks ikka kindlat selgust et miks oma infoga kogu aeg aasta lõpus jälle rinnale taotakse, et hakkame tegema teises kvartalis ja siis jälle puss-puss, ma teeks oma maaga ammu juba midagi targemat kui maksaks maamaksu selle bronni eest. siiski ma olen rdt pooldaja ja 2+2 mnt mitte eriline pooldaja - praeguseid 2+2 kasutatakse valesti, paljud sõidavad kümneid km joonelt teises reas ei mõtlegi LE järgi käituda kui rekkad väheneks ajaks 1+1 ka asja ära, pealegi ei hooldata meil tänagi 2+2 talvel nii, et need ohutud oleks, vaalud vahel ja 2rida jääs. isegi kui Poola ots tuleb 2030 pole see liiga hilja ega meie omagi nii palju varem ei valmi, ma olen autoga läbi Poola sõitnud ja ma arvan et nad on igati motiveeruitud oma rekka kolonnide vähendamises seal ka
a
A.K./ 26. jaanuar 2017 09:23
Mis jutt, paari aasta pärat ei sõida veel ükski rong, kui siis kümne aasta pärast.
h
Huvitav,/ 26. jaanuar 2017 09:19
kes või mis sõidavad sellel raudteel, mis asju aetakse ja kelle huvides? Aitab maksumaksjate raha raiskamisest. Inimesed ei saa isegi normaalselt arstiabi, meditsiinile raha ei jätku. Enamusel vaatab vaesus uksest ja aknast sisse.
t
TT/ 26. jaanuar 2017 09:18
Kodu ei tähenda vaid MAJA. Ametnikud vaatavad jah numbreid ainult. Aga küsimus ei ole majas. Maja saab jah uue osta. Küsimus on KODUS !! Inimeselt KODU ära võtta on lubamatu.

m
maata mats/ 26. jaanuar 2017 09:18
kohutav, kohalik küüditamine on tulemas.
üks asi on kodust väljalöömine, hullem on, kui korralik kodumaja paari lükkega maatasa tehakse.
näha rahu ajal sellist õudust... sügav kaastunne kodu kaotajatele.
t
26. jaanuar 2017 08:39
s
sa lihtsakene ikka tead/ 26. jaanuar 2017 10:28
p
pensionär/ 26. jaanuar 2017 08:37
Vena ajal oli periood, kus võeti ideeks liita üksikud põllud üheks suureks. Meie kandis jäi sellele plaanile jalgu kena silikaadist elumaja koos kõrvalhoonetega. Pensionieelikust perenaisele anti käsk välja kolida.Korter lubati vastu anda. Perenaine ei kolinud välja, vaid poos end protesti väljenduseks
p
pensionär/ 26. jaanuar 2017 08:50
Eelmises kommentaaris jäi lisamata, et mammi maeti, hooned lükati kokku ja nüüd kasvab seal võsa.
n
nurrmees/ 26. jaanuar 2017 09:02
mõistlik tegu. mis siis selle protesti lõppresultaat oli? kõik tehti samamoodi, nagu algselt plaanis oli, aga mammi lihtsalt tappis ennast kividest laotud kuubiku pärast ära.
p
pensionär nurrmehele/ 26. jaanuar 2017 09:50
Põldude liitmine oli partei-poliitiline arusaam helgest tulevikust. Metsa raiutakse, siis laastud lendavad. Tol ajal ei olnud "exceli tabeleid", lammutati kommunismi hüvanguks. Nüüd on "exceli tabelid", teerullipoliitika aga jätkub. Asjaosalised ei ole siiani suutnud selgitada, et MIKS seda raudteed vaja on. Tõnu Ots suutis eilses lehes selle teema palju loogilisemalt lahti seletada. Minul realistina on põhjust psühholoogi rohkem uskuda kui neid, kes väidavad, et raudtee valmides hakkavad seda kasutama sajad tuhanded, et sõita Tallinn-Suwalki liinil. KUI minu maja on vaja lammutada, et takistada islamistide rünnakut, siis olen valmis sellest loobuma-isegi kopensatsiooni ei küsi.Kui aga tahetakse ehitada seletamatu raudtee üle minu maja, siis ei teagi kuidas käitun
t
to nurrmees/ 26. jaanuar 2017 09:51
Ühe jaoks on kividest kuubik, aga teise jaoks terve elu mõte, aga tänapäeva noortele seda nagunii selgeks ei tee, neil pole enam isegi riik ega rahvus oluline, nende elukoht on planeet maa.
j
janco/ 26. jaanuar 2017 18:38
sa oled tõenäoliselt magalalinnaosas yles kasvanud ja seepärast sa ei teagi mida tähendab KODU
k
K./ 26. jaanuar 2017 21:34
Võsa kasvab seal nüüd, nad isegi ei majandanud seda maad. Oleks kodu ja perenaine alles jäänud, elaksid seal võibolla juba mitmenda põlve lapsed...
t
Tegelik olukord/ 26. jaanuar 2017 08:37
Läti ja Leedu valitsused on juba otsustanud raudteed ehitada. Meil toimub ainult mõttetu virin.
i
Indrek2/ 26. jaanuar 2017 08:51
On ainult väike "pisiasi", nimelt poolakad... nemad ei ehita enne 2030 midagi. See sinu "tulus" raudtee lõpeb leedus.
e
ehh/ 26. jaanuar 2017 08:35
saavad ikka mingi kompensatsiooni ka?
e
26. jaanuar 2017 09:03
eks ikka saavad. õnneks pole neid hooneid raudteetrassil eriti palju.
h
26. jaanuar 2017 08:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Trumpike/ 26. jaanuar 2017 09:08
No antud kontekstis oleks Trump palju hullem. Just lugesin , et Trump on taaskäivitanud naftajuhtmete rajamise projekti, millest üks läbib Ühendriikides Takota indiaanlaste pühasid paiku. Tänu indiaanlaste ja kohaliku kogukonna võitlusele see projekt Obama poolt peatati, nüüd läheb täie sõiduga edasi. Seega Trumpi suguseid kalgi südamega ärihaisid raudteefännid siia ainut ootaksidki.
h
26. jaanuar 2017 08:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
v
vene värk/ 26. jaanuar 2017 08:46
Teatavasti RB lööb jalad alt kremli maffia transiidiblokaadil Baltikumis ja seda tajudes proovisid mingid kremli asjapulgad alles hiljuti hakata sellel teemal midagi läbi rääkima. Praegu on lollilegi selge, et venelased on alustanud RB vastast kampaaniat nii allkirjade kogumise, kui muul moel agitatsiooni RB mahategemisel. Täpselt samad vötted on kremli maffial Euroopa lammutamisel, kus vene ässitusbrigaadid ja viiendad kolonnid sebivad rahvaid ära, et presidentideks upitataks kremli pellerid.
Siin ruigavadki kolhoosikorra taganutjad, eesti riigi kukutajad-kingissepad, kes on alati koogutanud okupantide suunas. Milleks teile oma riik?
t
to vene värk/ 26. jaanuar 2017 09:56
Mõni on päris lolliks läinud, mis saab Venemaale veel kasulikum olla, kui ennast raudtee ehituse tõttu lõhki laenanud ja rahva lõhestanud väikeriik. Ühed ehitavad selle tehingu eest uhked villad ja ostavad lux limusiinid, teiste elamisest sõidetakse teerulliga üle, kõik saavad ju aru, miks ehitatakse.
k
Kas nüüd on parem/ 26. jaanuar 2017 10:31
kui ameerika on meie kukil?Lausa tulevad elama meie arvelt?Söjavägi.
l
lootus jääb/ 26. jaanuar 2017 08:18
Karta või loota on, et see immigrantide jama võtab varsti Euroopas sellise ulatuse, et see RB mõte maetakse raha ja mõttekuse puudusel lihtsalt maha.

s
solei/ 26. jaanuar 2017 07:45
Mõistan kõigi muret,kelle kodud jäävad raudteele ette.Aga ei mõista seda,kui räägitakse külade poolitamisest.Peaaegu kõik külad on kahte lehte jagatud ,kus raudtee läbi läheb ja igal pool elu käib.Kommentaari sisu
t
turvariba/ 26. jaanuar 2017 08:11
kui tava raudteest saad üle jslutada, siis sellest enam ei saa
s
Solei/ 26. jaanuar 2017 09:40
Elan alevis,mida poolitab raudtee.Tõesti, meil sõidavad väga tihti rongid , aga niipalju on ikka awga, et raudteed ületada turvaliselt.Raudree ületamisel tuleb on jalgratturid meil palju suuremaks ohuks, kui rongid.
t
TT to solei/ 26. jaanuar 2017 09:51
Rail Balticast saad üle vaid ülesõidukohast, mis võib olla mitmekümne kilomeetri kaugusel. Või kaugemalgi. RB saab olema määr, mis poolitab Eesti külasid ja loodust.
Rail Balticu tehnilises kirjelduses on samuti selgelt kirjas, et kahele poole raudteekoridori tuleb metallist tara, soovitavalt 2,6–2,8 meetrit kõrge ning seda kogu trassi ulatuses.
Trassikoridori laius on 350 m
t
TT/ 26. jaanuar 2017 09:20
talu jääb ühele poole raudteed, põllumaad teisele poole, et oma põllule pääseda pean tegema üle 20 km pikkuse ringi sest just seal on lähim ülepääsukoht. Selles on küsimus.
t
TT/ 26. jaanuar 2017 09:25
antud raudtee erineb praegusest raudteest ikka nagu öö ja päev sest tegemist on mitmemeetri kõrguse "BErliinimüüriga" mis otses mõttes lõikab külad ja põllud pooleks. Sellisel kujul me seda Eestisse lubada ei saa. Samuti lõikab see pooleks metsad ja ajab seeläbi sassi ka metsloomade "kodud" ja sellest saab päris korralik looduskatastroof.
j
26. jaanuar 2017 07:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
punavalitsus/ 26. jaanuar 2017 08:17
See, et kommunistid on praegu võimul, on tõsi.
j
Ja/ 26. jaanuar 2017 08:40
olid enne praegust valitsust samuti. Reformarite ja sotside punt lausa kubiseb endistest KGB ja NLKP töötajatest.
e
eilne uudis/ 26. jaanuar 2017 07:24
niigi rabatakse hiigellaenud selga e,t pärnu-tallinn tee neljarealiseks uuta, Milleks see raudtee sinna veel loodust läbi lõikama ja hävitama !! Need otsustajad põlevad põrgus.
S
..../ 26. jaanuar 2017 11:41
Sina vist tahad et Tallinn - Pärnu - Riia " surmamaantee " jääks laiendamata ja priskeid ingli tiivakesi kasvatada. Tallinn - Pärnu mnt on liiklustihedus tunduvalt suurem kui Tallinn - Tartu maanteel aga ometi raisatakse raha Tallinn - Tartu maantee laienduste jaoks.
k
karmavõlg/ 26. jaanuar 2017 07:22
kas need kallased ,kes pikisilmi seda raha sealt kõrvale kantida himustavad võiksid siis vähemasti oma "kullatee" rajada olemasoleva raudteega paralleelselt, siis on vähem lammutamist ja hävitamist, kuna praegused raudteeäärsed alad on nagunii inimtühjaks jooksnud ja majad varemeis ?!
a
Anton/ 26. jaanuar 2017 10:56
RB kutsutakse kallase mauseolumiks
r
Riigi eesotsas/ 26. jaanuar 2017 07:00
istuvad oma rahvaga mitte arvestavad inimesed.Sellist valitsust pole meierahvale vaja.
k
Kurb/ 26. jaanuar 2017 06:56
et kodu soetades pole vöimalik olla kindel, et see kellelegi ette ei jää. Kurb, et ei saa olla kindel pensionisamba, arstabi, koolihariduse ega muu eluks vajaliku pärast.
a
Arvan/ 26. jaanuar 2017 09:03
Saan aru, et isand Toivo teadis seda kinnisvaratehingut tehes päris hästi, et võib raudteele jalgu jääda ja nüüd loodab hiigelkompensatsiooni. Selle mehe hädaldamine tundub kuidagi võlts.
p
Pime oled v?/ 26. jaanuar 2017 10:10
Kirjas ju, et ehitas elumaja 90-ndatel, kust august ta siis pidi teadma, et sealt trass hakkab käima 20 aasta pärast???
k
kes?/ 26. jaanuar 2017 12:46
Ise pime. Maja ehitati 90 ndatel, Toivo ostis selle 2007a.
k
Kurb/ 26. jaanuar 2017 06:52
Te seal ylal pole isegi nii palju endale selgeks teinud, et kätt, kes teile leiva lauale annab, ei pureta!
s
sinisilm/ 26. jaanuar 2017 09:34
tead valdkonda ,kus seda ei tehta??...
pähklipurejad looduses on elurikkuse hävitajad,,sest sarapuuvõsad hävitavad metsad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee