Anu Lamp ja Erki Pehk.Foto: PromFest
Toimetas Kristin Aasma 25. jaanuar 2017 19:43
Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest toob lavale Giuseppe Verdi “Traviata”, mille peaosades näeb Klaudia Taevi konkursi võitjaid ning mis jätkab traditsiooni, et oma visiooni saab lavastajana ooperilavale tuua inimene, kelle jaoks on ooperi lavastamine esmakordne kogemus.  

“Traviata” lavastab näitleja, lavastaja, tõlkija ning õppejõud Anu Lamp. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms, valguskunstnik Margus Vaigur ning koreograaf Ingmar Jõela.  

Peaosades astuvad üles tenor Alex Kim Lõuna-Koreast ja sopran Anna Denisova Venemaalt. “Traviata” valmib koostöös Kaunase Riikliku Muusikateatriga.

Anu Lamp on öelnud, et soovib “Traviatat” lavastada autoritruult. “Meie lavastus peaks kõnelema meie kaasajast. Ja me oleme selles mõttes ka autoritruud, sest Verdi soovis omal ajal, et “Traviata” oleks kaasaegne tükk ning kõnetaks kaasaegset publikut. Ning nii nagu Verdil, nii ka meil võidab armastus surma,” võtab Anu Lamp lavastuse kontseptsiooni lühidalt kokku.

PromFesti raames etendub “Traviata” kaks korda - 5. mail kell 19 Vanemuise väikeses majas ja 9. mail kell 19 Pärnu Kontserdimajas. Samuti saab PromFesti “Traviatat” näha 8. augustil Birgitta Festivalil ning detsembris Leedus Kaunase Riiklikus Muusikateatris.

8. mail loodetakse PromFestil publiku silme all püstatada Guinnessi maailmarekord, kui Schuberti “Ave Maria” kõlab järjepanu vähemalt 25 konkursil osaleva laulja esituses.