Galeriid

GALERII | Leo Kunnas esitles oma uut teost "Sõda 2023"

Õhtuleht.ee, 25. jaanuar 2017 18:41

16 KOMMENTAARI

e
Endine/ 26. jaanuar 2017 17:03
Hirmust lõdisev ulmekirjanik.
e
e. / 26. jaanuar 2017 11:44
Tundub, et 'venelane' on sõimusõna ja ilma modereerimiseta pole kommida võimalik. Uskumatu roppuste otsingumootor Õhtulehel tõesti! Kui praegune komm aga läbi läheb, ei oska tõesti pakkuda, mis toimetust veel võis häirida.
s
26. jaanuar 2017 11:41
Sirvisin raamatut Apollos. Patriotismirefleksile tuginedes tahtnuksin selle lõpuni lugeda, kuid terve mõistus tajus liiga suurt kontrasti reaalsusega. Vaadake viimase paari kuu Eesti-uudiseid! Van=did võtavad eestlastelt võimu üle täiesti legaalselt, reeturitest riigivalitsejate seadusemuudatuste toel. See saab olema 1939 hääletu alistumine vol.2. Punabaaside asemel piisab täiesti sisserännanute tsiviilkolonnist. Meile püütakse teha nii, et tõepoolest tuleb tunnistada, et eestlased loobuvad rahvusriigi( riismete)st vabatahtlikult, ilma välise sunnita. Vene keel on juba de facto esimene keel (Tallinnas), sest eesti keelt valdamata on võimalik noorukitel tööd saada, vene keelt valdamata mitte. Relvalubade jagatakse umbkeelsetele venelastele. Venelaste sisseränne Ida aladelt (loen ka ukrainlased venelasteks, sest venelased ongi kujunenud impeeriumi sulatuskatla venestunud rahvastest) kasvab. Putini sõbranna Toom käib ringi ausa (vene) rahvaesindaja näoga. Eesti noored põgenevad sabad seljas läände - jõukamad noored lõbu pärast, teised töötuse sunnil. Öine vahtkond organiseerib venemeelset mõnitusparteid, mis tugineb Eesti iseseisvusdeklaratsiooni kontekstist välja rebitud väljendile "Kõigile Eestimaa rahvastele…". Hallipassimehi oodatakse tingimusetult massiliselt Eesti kodanikeks… Kui Eestis üldse mingiks mäsuks läheb, siis võivad mässata viimased eestlased, kes langevad automaatselt 'terroristide' (IRA) seisusse ja kellele ametlikult klaperjahte korraldatakse. Klassikalise sõjani asi lihtsalt ei jõuakski. (PS. kuna ülalkirjutatud kommentaar suunati modereerimisele, mille lõppu ma ära oodata ei viitsi, tegin ühe muudatuse ja postitasin kohe uuesti).
a
aga sa ise oled ikka mõelnud,miks see nii on?/ 26. jaanuar 2017 12:26
E
// 26. jaanuar 2017 21:34
Ei saa aru, miks sulle tundub, et ma rahvusriigi hääbumise põhjustele mõelnud pole? Selge on see, et Stalin hävitas geneetiliselt algatusvõimelisema osa rahvuslastest üliefektiivselt. Alles jäi kartlik mass, keda huvitab rohkem igapäevane leib ja tsirkus, mitte õigus oma elu ise korraldada. Riik oleks neile nagu võõras vara. Pealegi on massidel väga raske tajuda end ühes tuntud konnakeetmise loos konnana. Nad ei usu lõppu enne kui lõpp ongi käes! Kui aga arvad, et venestumise otseseks põhjuseks oli vastuhaku puudumine 1939-l, siis ka see on õige. Sügissõda võinuks lõppeda eestlastele nagu II MS preislastele, kuid 50 aastat ees või taga pole ajaloo kontekstis näitaja. Vähemalt poleks meid jäädud mäletama iselikvideerunud liivlaste saatusekaaslastena.
s
sõdur/ 26. jaanuar 2017 11:24
mulle jälle tundub, et hr.Kunnase ajud on tervenisti läbi imbunud sõjast. Ükskõik kus ta ka ei esine, ikka on tema jutt ainult sõjast ja sellest, et Venemaa tahab Eestiga sõdida. Pidevalt käib jutt meie riigi kaitsest ja sellest, et see suur ja üllas Ameerika on meie ainus lootus. Ära hakkab tüütama. Inimene võiks ka muud näha ja elada tsiviilisikuna.
ä
äi noh,muidu ju ei saa ju pildile./ 26. jaanuar 2017 12:31
mina küll pole ta suust midagi asjalikku kuulnud.Aga ta püüab,püüab ju...
Usku pole,et sllest kasu on.Venelane ütleks,et ta on saabas,nagu õeldakse seal sõjaväelaste kohta.
k
Kindlasti/ 26. jaanuar 2017 10:34
tuleks "Koljat" esimesena läbi lugeda.
n
Nägin kunagi / 26. jaanuar 2017 09:21
Tartus vanakraami poes raamatut "Sõja süütajad". Kas ikka üks ja sama teema ?
a
asperger/ 26. jaanuar 2017 02:39
Muuseas, järgmine "Zapad" on tõenäoliselt mitte 2023. vaid 2021. aastal ning pärast seda 2025 arvestades, et venelased on siiani pidanud neid õppusi kui olümpiamänge iga 4 aasta tagant.
j
26. jaanuar 2017 02:03
Juba läbi loetud. Suht asjatundlik raamat oma kontseptsioonilt. Küünikud leiavad kindlasti sealt palju puudusi, vaatamata sellele, et see teos kuulub realistliku ilukirjanduse valdkonda. Aga vast avas Kunnas teema, mis teda kõige rohkem paelub, läbi isikliku nägemuse-kogemuse. Subjektiivselt tundub siiski, et meie liitlassuhted on tugevamad, poliitikud veel lollimad ja väejuhid veel pädevamad, kui seda raamatus kirjeldatud.

p
Primitiivselt/ 25. jaanuar 2017 23:31
No nii primitiivselt praegusel ajal ei alga küll sõda nagu selles raamatus kirjeldatud on.
k
krõll/ 25. jaanuar 2017 23:19
Just loen seda raamatut, sai eile ostetud. Väga hea lugemine. Taavet on juba läbi ja meeldis. Hetkel loen Koljatit.
Tahaks ühtlasi autorile teha väikese vihje võimaliku ebareaalse pisiasja kohta mis riivas mul kui tehnikainimesel veidi silma. Pisiasi küll aga siiski. Nimelt on Koljati osas leheküljel 146 koht kus Triin ja noor tehnikahuviline Karl Robert panevad leitud Renault kaubiku juhtmetest käima. See on täiesti ebareaalne stsenaarium kui tegemist pole a la 20 + aastat vana kaubikuga. Nimelt on kõikidel uuematel sõidukitel juba ammu tehase immobilaiserid mida ilma eritehnikata kohe kindlasti maha ei võta. Teiseks- autodel on roolilukk mis on mehhaaniline ja mis tuleb ilma süütevõtmeta lahti murda (juhul kui autoelektroonikat mingi eritehnikaga tööle ei panda).
Muidu on raamat väga hea, olen järjest lugenud ja see kõik on vägagi mõtlemapanev ja reaalne.
n
No nii,/ 25. jaanuar 2017 19:45
läheb siis lahti, kas Venema paha tuumapomm või Ameerika hea tuumapomm? Ja kui suur auk eestimaa asemele jääb?
o
on/ 26. jaanuar 2017 00:13
mida suurem väliskontingent sees on ,seda suurem auk jääb...
a
26. jaanuar 2017 09:05
Arvesta siis sõjaväebaasiga, mille osas kokku lepiti vahetult enne Trumpi võimule asumist,

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee