16 kommentaari

E
Endine  /   17:03, 26. jaan 2017
Hirmust lõdisev ulmekirjanik.
E
e.   /   11:44, 26. jaan 2017
Tundub, et 'venelane' on sõimusõna ja ilma modereerimiseta pole kommida võimalik. Uskumatu roppuste otsingumootor Õhtulehel tõesti! Kui praegune komm aga läbi läheb, ei oska tõesti pakkuda, mis toimetust veel võis häirida.
  /   11:41, 26. jaan 2017
Sirvisin raamatut Apollos. Patriotismirefleksile tuginedes tahtnuksin selle lõpuni lugeda, kuid terve mõistus tajus liiga suurt kontrasti reaalsusega. Vaadake viimase paari kuu Eesti-uudiseid! Van=did võtavad eestlastelt võimu üle täiesti legaalselt, reeturitest riigivalitsejate seadusemuudatuste toel. See saab olema 1939 hääletu alistumine vol.2. Punabaaside asemel piisab täiesti sisserännanute tsiviilkolonnist. Meile püütakse teha nii, et tõepoolest tuleb tunnistada, et eestlased loobuvad rahvusriigi( riismete)st vabatahtlikult, ilma välise sunnita. Vene keel on juba de facto esimene keel (Tallinnas), sest eesti keelt valdamata on võimalik noorukitel tööd saada, vene keelt valdamata mitte. Relvalubade jagatakse umbkeelsetele venelastele. Venelaste sisseränne Ida aladelt (loen ka ukrainlased venelasteks, sest venelased ongi kujunenud impeeriumi sulatuskatla venestunud rahvastest) kasvab. Putini sõbranna Toom käib ringi ausa (vene) rahvaesindaja näoga. Eesti noored põgenevad sabad seljas läände - jõukamad noored lõbu pärast, teised töötuse sunnil. Öine vahtkond organiseerib venemeelset mõnitusparteid, mis tugineb Eesti iseseisvusdeklaratsiooni kontekstist välja rebitud väljendile "Kõigile Eestimaa rahvastele…". Hallipassimehi oodatakse tingimusetult massiliselt Eesti kodanikeks… Kui Eestis üldse mingiks mäsuks läheb, siis võivad mässata viimased eestlased, kes langevad automaatselt 'terroristide' (IRA) seisusse ja kellele ametlikult klaperjahte korraldatakse. Klassikalise sõjani asi lihtsalt ei jõuakski. (PS. kuna ülalkirjutatud kommentaar suunati modereerimisele, mille lõppu ma ära oodata ei viitsi, tegin ühe muudatuse ja postitasin kohe uuesti).
A
aga sa ise oled ikka mõelnud,miks see nii on?  /   12:26, 26. jaan 2017
tundub,et mitte.
/
/  /   21:34, 26. jaan 2017
Ei saa aru, miks sulle tundub, et ma rahvusriigi hääbumise põhjustele mõelnud pole? Selge on see, et Stalin hävitas geneetiliselt algatusvõimelisema osa rahvuslastest üliefektiivselt. Alles jäi kartlik mass, keda huvitab rohkem igapäevane leib ja tsirkus, mitte õigus oma elu ise korraldada. Riik oleks neile nagu võõras vara. Pealegi on massidel väga raske tajuda end ühes tuntud konnakeetmise loos konnana. Nad ei usu lõppu enne kui lõpp ongi käes! Kui aga arvad, et venestumise otseseks põhjuseks oli vastuhaku puudumine 1939-l, siis ka see on õige. Sügissõda võinuks lõppeda eestlastele nagu II MS preislastele, kuid 50 aastat ees või taga pole ajaloo kontekstis näitaja. Vähemalt poleks meid jäädud mäletama iselikvideerunud liivlaste saatusekaaslastena.
S
sõdur  /   11:24, 26. jaan 2017
mulle jälle tundub, et hr.Kunnase ajud on tervenisti läbi imbunud sõjast. Ükskõik kus ta ka ei esine, ikka on tema jutt ainult sõjast ja sellest, et Venemaa tahab Eestiga sõdida. Pidevalt käib jutt meie riigi kaitsest ja sellest, et see suur ja üllas Ameerika on meie ainus lootus. Ära hakkab tüütama. Inimene võiks ka muud näha ja elada tsiviilisikuna.
Ä
äi noh,muidu ju ei saa ju pildile.  /   12:31, 26. jaan 2017
mina küll pole ta suust midagi asjalikku kuulnud.Aga ta püüab,püüab ju...
Usku pole,et sllest kasu on.Venelane ütleks,et ta on saabas,nagu õeldakse seal sõjaväelaste kohta.
K
Kindlasti  /   10:34, 26. jaan 2017
tuleks "Koljat" esimesena läbi lugeda.
N
Nägin kunagi   /   09:21, 26. jaan 2017
Tartus vanakraami poes raamatut "Sõja süütajad". Kas ikka üks ja sama teema ?
A
asperger  /   02:39, 26. jaan 2017
Muuseas, järgmine "Zapad" on tõenäoliselt mitte 2023. vaid 2021. aastal ning pärast seda 2025 arvestades, et venelased on siiani pidanud neid õppusi kui olümpiamänge iga 4 aasta tagant.
  /   02:03, 26. jaan 2017
Juba läbi loetud. Suht asjatundlik raamat oma kontseptsioonilt. Küünikud leiavad kindlasti sealt palju puudusi, vaatamata sellele, et see teos kuulub realistliku ilukirjanduse valdkonda. Aga vast avas Kunnas teema, mis teda kõige rohkem paelub, läbi isikliku nägemuse-kogemuse. Subjektiivselt tundub siiski, et meie liitlassuhted on tugevamad, poliitikud veel lollimad ja väejuhid veel pädevamad, kui seda raamatus kirjeldatud.
P
Primitiivselt  /   23:31, 25. jaan 2017
No nii primitiivselt praegusel ajal ei alga küll sõda nagu selles raamatus kirjeldatud on.
K
krõll  /   23:19, 25. jaan 2017
Just loen seda raamatut, sai eile ostetud. Väga hea lugemine. Taavet on juba läbi ja meeldis. Hetkel loen Koljatit.
Tahaks ühtlasi autorile teha väikese vihje võimaliku ebareaalse pisiasja kohta mis riivas mul kui tehnikainimesel veidi silma. Pisiasi küll aga siiski. Nimelt on Koljati osas leheküljel 146 koht kus Triin ja noor tehnikahuviline Karl Robert panevad leitud Renault kaubiku juhtmetest käima. See on täiesti ebareaalne stsenaarium kui tegemist pole a la 20 + aastat vana kaubikuga. Nimelt on kõikidel uuematel sõidukitel juba ammu tehase immobilaiserid mida ilma eritehnikata kohe kindlasti maha ei võta. Teiseks- autodel on roolilukk mis on mehhaaniline ja mis tuleb ilma süütevõtmeta lahti murda (juhul kui autoelektroonikat mingi eritehnikaga tööle ei panda).
Muidu on raamat väga hea, olen järjest lugenud ja see kõik on vägagi mõtlemapanev ja reaalne.
N
No nii,  /   19:45, 25. jaan 2017
läheb siis lahti, kas Venema paha tuumapomm või Ameerika hea tuumapomm? Ja kui suur auk eestimaa asemele jääb?
O
on  /   00:13, 26. jaan 2017
mida suurem väliskontingent sees on ,seda suurem auk jääb...
  /   09:05, 26. jaan 2017
Arvesta siis sõjaväebaasiga, mille osas kokku lepiti vahetult enne Trumpi võimule asumist,
  /   19:43, 25. jaan 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   23:06, 25. jaan 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis