Krimi

Leedu autovargad võeti Eesti sadamates kinni (26)

Marvel Riik, 25. jaanuar 2017, 17:41
Tallinna sadamFoto: MATI HIIS
Politsei leidis Tallinna ja Paldiski sadamas Norrast varastatud väikebusse. Leedukatest bussijuhid jäid vahele Prantsusmaa numbrimärkidega.

Eile tabas politsei Tallinna ja Paldiski sadamas kaks väikebussi, mis olid Norrast varastatud. „Sõidukit vaadates tekitasid politseiametnikes kahtlusi kõige muu hulgas plastikust Prantsusmaa numbrimärgid. Auto detailidesse süvenedes avastati, et 32-aastase Leedu kodaniku esitatud registreerimistunnistusele kantud number ei klapi kerel asuvaga. Sõiduki tausta kerenumbri järgi kontrollides selgus, et kaubik oli varastatud Norrast,“ selgitas Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Ivo Utsar politsei tööd.

Esimene sõiduk peatati eile kella 10.50 paiku Tallinnas, kui kordoni politseiametnikud otsustasid kontrollida äsja sadamasse jõudnud laevalt Baltic Queen maha sõitnud väikebussi Mercedes-Benz Sprinter. Sama päeva õhtul kella 21.30 paiku tuli Rootsist Paldiski Põhjasadamasse saabunud laevalt maha veel üks Prantsusmaa numbrimärkidega Sprinter.

Politseiametnikud kontrollisid sõidukit ja väikebussi juhtinud 23-aastast Leedu kodanikku ning selgus, et ka see väikebuss oli varastatud Norrast.

Mõlemad mehed peeti kinni ning viidi varguse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda, Mercedesed aga politseiparklasse.

„Varastatud sõidukite tegeliku tausta varjamiseks võltsitakse nende kerenumbreid ja registreerimistunnistusi lootuses luua autole nii-öelda puhas taust,“ rääkis Utsar.

„Kurjategijad teavad, et Eestis on vahele jäämise risk suur, seda professionaalsete politseiametnike ja väga hea ja tiheda koostöö abil. Piltlikult öeldes me teame, mis naabri aias toimub. Varastatud autode roolist oleme tabanud mitmete riikide kodanikke,“ lisas Utsar.

Samal teemal

30. august 2017, 12:21
ETTEVAATUST! Tartus jahivad vargad BMW-sid, seni on varastatud kaks sedaani!
22. mai 2017, 10:38
Viimane Leedu autovaraste jõugu liige mõisteti süüdi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee