Maailm

John F. Kennedy tütar tahab saada senaatoriks ja tulevikus presidendiks (5)

Aadu Hiietamm, 26. jaanuar 2017 04:00
PEAB SUURI PLAANE: Caroline Kennedy (59).Foto: Reuters / Scanpix
USA kunagise presidendi John F. Kennedy tütar Caroline Kennedy plaanib saada New Yorgist valitud senaatoriks ja selle plaani õnnestumisel ei ole välistatud tulevikus ka presidendiks kandideerimine, kirjutab ajaleht New York Post, tuginedes tema perekonnast saadud andmetele.

2008. aastal toetas Caroline Kennedy presidendivalimiskampaania ajal Barack Obamat. Preemiaks selle eest plaanis Obama presidendiks saades nimetada Caroline Kennedy USA suursaadikuks Vatikanis, kuid Püha Tool pidas teda liiga vabameelseks ega kiitnud kandidatuuri heaks.

Caroline Kennedy kaalus juba ka 2008. aastal kandideerida Hillary Clintonist vabanenud New Yorgi senaatorikohale, kuid sattus väheste kogemuste tõttu kriitika alla ja astus mängust välja.

Barack Obama saatis Caroline Kennedy oma teisel ametiajal, 2013. aasta novembris, suursaadikuks Jaapanisse. Sellest ametist vabanes ta eelmisel reedel seoses vabariiklase Donald Trumpi asumisega Valgesse Majja.

Samal teemal

Väidetavalt peab varem endale kirjanikuna nime teinud Caroline Kennedy diplomaadiaega edukaks ja seab nüüd taas suuremaid plaane. Kõige varem saab ta senaatoriks kandideerida tuleval aastal.

Paljud liberaalsed demokraadid näeksid Caroline Kennedyt tulevikus ka USA presidendina. "Tal on Kennedy nimi, kuid pole Clintoni minevikukoormat," leiavad nad.

59aastane Caroline Kennedy on 22. novembril 1963. aastal Dallases mõrvatud presidendi John F. Kennedy ainus elusolev laps. Ta oli isa mõrvamise ajal napilt kuueaastane. Viis aastat pärast isa surma tuli Caroline’il saata viimsele teekonnale ka New Yorgi senaatorina töötanud onu Robert Kennedy, kes mõrvati 5. juunil 1968 Los Angeleses.

Uus saatuselöök tabas Caroline Kennedyt 16. juulil 1999, kui lennuõnnetuses hukkus tema vend John Kennedy koos abikaasa ja viimase õega. Kõiki neid surmasid on kutsutud Kennedy needuseks ja Caroline Kennedytki on varem hoiatatud, et ta mõtleks enne avalikku teenistusse astumist tõsiselt isa, onu ja venna saatusele.

Samal teemal

16.11.2013
Kennedy tütar asus täitma saadikukohuseid
13.04.2009
Vatikan keeldub Caroline Kennedyt USA suursaadikuks võtmast
22.01.2009
Caroline Kennedy loobus senaatoriks kandideerimast
08.12.2008
Clintoni asemel Caroline Kennedy?