Korruptsioonitajumise indeks hõlmab rahvusvaheliste uurimisrühmade ja analüütikute hinnanguid kahe viimase aasta kohtaFoto: Vida Press
Toimetas Piret Kütt 25. jaanuar 2017 11:08
Ühingu Korruptsioonivaba Eesti poolt avalikustatud 2016. aasta Transparency Internationali rahvusvahelise korruptsioonitajumise indeksi järgi on Eesti tulemus 70 punkti, mis on võrdne eelmise aasta tulemusega, teatab transparency.ee. 176 riigi arvestuses asub Eesti 22. kohal.

Läinud aasta seisuga ei saanud mitte ükski riik peaaegu täiuslikku tulemust, kirjutab aga Transparency International. 

Kõige madalama tajutava korruptsioonitasemega riigid on sel aastal Taani ja Uus-Meremaa 90 punktiga. Neile järgnevad Soome ja Rootsi, vastavalt 89 ja 88 punktiga. Pingerea lõpetavad Somaalia, Lõuna-Sudaan ning Põhja-Korea, kelle avaliku sektorit peetakse enim korrumpeerunuks.

"Olgugi, et ükski riik pole korruptsioonist vaba, iseloomustavad tabelit juhtivaid riike avatud valitsemine, pressivabadus, kodanikuvabadus ja sõltumatud õigusasutused," ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Anni Jatsa.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

süsimust iroonia 25. jaanuar 2017 17:43
edetabelis viimasel kohal, sest kõik korruptandid pandi kinni :D
!!! 25. jaanuar 2017 16:19
Tulemus sõltub paljuski uurimuse metoodikast. Kas ikka kõik rollotamised, jokk-skeemitamised ning ärmatamised j.n.e. ikka üldse arvesse võetigi?
oot,oot,ma ei näinud kogu 26. jaanuar 2017 15:03
rida,kuna Eesti esimese kümne hulgas pole,siis on seal somaalija ja põhja korea lähedal?
Siis ehk on ikka ärmatamised,sadamad veb fondid arvestatud jne.arvestatud?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS