IHALDUSVÄÄRNE VÕI MITTE: Kui inimesed ei ole 25 aasta jooksul leidnud soovi ega võimalusi Eesti kodakondsuse omandamiseks, ei peaks neid väevõimuga kodanikuks tegema, leiavad kodakondsuse nullvariandi idee kriitikud.Foto: Annika Haas
Andres Põld 25. jaanuar 2017 04:00
Ükski riigikogus esindatud erakondadest ei toeta peaminister Jüri Ratase ideed anda kodakondsus kõikidele, kes on elanud Eestis vähemalt 25 aastat, ega usu, et sellest saab järgmiste valimiste põhiteema.

Ükski riigikogus esindatud erakondadest ei toeta peaminister Jüri Ratase ideed anda kodakondsus kõikidele, kes on elanud Eestis vähemalt 25 aastat, ega usu, et sellest saab järgmiste valimiste põhiteema.

"Meie [Keskerakond] leiame, et see ei ole normaalne olukord, kui meie riigis elavatel inimestel puudub kodakondsus. Seetõttu kõlabki üks meie punktidest, et kõik inimesed, kes on elanud siin vähemalt 25 aastat, saaksid Eesti passi," ütles Ratas Postimehele. "Aga me kõik teame, et praegune koalitsioon koosneb kolmest partnerist. Seega ei ole muudatusi ses valdkonnas praegu võimalik teha. See saab olema järgmiste riigikogu valimiste põhiteema." 

Keskerakonna koalitsioonipartner Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) kinnitab, et ei toeta seda ideed. "Esiteks tekib küsimus, miks need inimesed ei ole soovinud saada Eesti kodakondsust varem? Elada 25 aastat riigis ilma selle kodakondsust taotlemata näitab, et selle vastu ei ole huvi või ei tunnetata end selle riigi kodanikuna," ütleb IRLi fraktsiooni liige Mart Nutt. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (79)

Vanasõna 26. jaanuar 2017 02:24
Hunt vaatab ikka metsa poole!
Ka tambovski volk. Vägisi ikka armsaks ei saa. Küüditatud või vene kroonusse võetud eesti poisid õppisid ´vene keele mõne kuuga selgeks. Oli motivatsiooni, häda õpetas. Aga 25 aastat lillegi liigutamata? See näitab lihtsalt ülbet suhtumist. Enda kõrgemaks, vanemaks vennaks pidamist. Nii et oleks alandav end mingite tšuhhnaaade keele õppimisele alandada.
Kes ikka tahtis, see sai. tean tervet rida venelasi, kellega koos töötasin ja kes täiesti kenasti keele ära õppisid. Sest töö tingis seda. Tahtmist ja motivatsiooni on vaja! Mitte aga sinise äärega taldrikul kodakondsuse ette serveerimist. Nagu mõni hääli püüdev politikaan seda üritab.
mis mõttes 25. jaanuar 2017 23:51
ei taha Eesti passi ja kodakondsust. Sunnime. Pole siin miskit vingumist, et ei oska eesti keelt ja ei saa enam viisavabalt Venemaale.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS