Eesti uudised

Ratas jäi nullvariandi ideega üksi (79)

Andres Põld, 25. jaanuar 2017 04:00
IHALDUSVÄÄRNE VÕI MITTE: Kui inimesed ei ole 25 aasta jooksul leidnud soovi ega võimalusi Eesti kodakondsuse omandamiseks, ei peaks neid väevõimuga kodanikuks tegema, leiavad kodakondsuse nullvariandi idee kriitikud.Foto: Annika Haas

Ükski riigikogus esindatud erakondadest ei toeta peaminister Jüri Ratase ideed anda kodakondsus kõikidele, kes on elanud Eestis vähemalt 25 aastat, ega usu, et sellest saab järgmiste valimiste põhiteema.

"Meie [Keskerakond] leiame, et see ei ole normaalne olukord, kui meie riigis elavatel inimestel puudub kodakondsus. Seetõttu kõlabki üks meie punktidest, et kõik inimesed, kes on elanud siin vähemalt 25 aastat, saaksid Eesti passi," ütles Ratas Postimehele. "Aga me kõik teame, et praegune koalitsioon koosneb kolmest partnerist. Seega ei ole muudatusi ses valdkonnas praegu võimalik teha. See saab olema järgmiste riigikogu valimiste põhiteema." 

Keskerakonna koalitsioonipartner Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) kinnitab, et ei toeta seda ideed. "Esiteks tekib küsimus, miks need inimesed ei ole soovinud saada Eesti kodakondsust varem? Elada 25 aastat riigis ilma selle kodakondsust taotlemata näitab, et selle vastu ei ole huvi või ei tunnetata end selle riigi kodanikuna," ütleb IRLi fraktsiooni liige Mart Nutt. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.01.2017
EKRE volikogu: Eesti kodakondsuspoliitika aluseid ei tohi lammutada!
27.01.2017
FOTOD | Peaminister Ratas kiitis kaitseväe kõrget taset Harjumaal
26.01.2017
Reformierakond nõuab peaministrilt selgitust kodakondsuspoliitika kohta
25.01.2017
Erki Savisaar: erinevusi Eesti kodaniku passi ja halli passi vahel pole palju

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee