Eesti uudised

Ratas jäi nullvariandi ideega üksi (79)

LISA KOMMENTAAR

Vanasõna 26. jaanuar 2017 02:24
Hunt vaatab ikka metsa poole!
Ka tambovski volk. Vägisi ikka armsaks ei saa. Küüditatud või vene kroonusse võetud eesti poisid õppisid ´vene keele mõne kuuga selgeks. Oli motivatsiooni, häda õpetas. Aga 25 aastat lillegi liigutamata? See näitab lihtsalt ülbet suhtumist. Enda kõrgemaks, vanemaks vennaks pidamist. Nii et oleks alandav end mingite tšuhhnaaade keele õppimisele alandada.
Kes ikka tahtis, see sai. tean tervet rida venelasi, kellega koos töötasin ja kes täiesti kenasti keele ära õppisid. Sest töö tingis seda. Tahtmist ja motivatsiooni on vaja! Mitte aga sinise äärega taldrikul kodakondsuse ette serveerimist. Nagu mõni hääli püüdev politikaan seda üritab.
mis mõttes 25. jaanuar 2017 23:51
ei taha Eesti passi ja kodakondsust. Sunnime. Pole siin miskit vingumist, et ei oska eesti keelt ja ei saa enam viisavabalt Venemaale.
Ok 25. jaanuar 2017 19:31
Sm ratas on moskva tankist!
Eesti rohelised mehikesed 25. jaanuar 2017 19:24
. Oli Savisaare arvamus ja vale arvamus. Meie jälle pidasime Savisaare arvamust valeks, eriti, kui ta riikliku iseseisvuse nõuet naeruvääristas ning mõned aastad hiljem jonnakalt kodakondsuse nullvarianti toetas.
Peamine probleem Savisaarega oli möödunud sajandi üheksakümnendate algul seotud riigi järjepidevuse küsimusega. Eesti Kongress tahtis Eesti Vabariigi järjepidevust, Savisaar lähtus ENSV järjepidevusest. Eesti Kongress ja Tunne Kelam võitsid, Savisaar kaotas.
Juba 90-nendatel nõudis Savisaar nullvariandi läbiviimist Eestis. Peamine probleem Savisaarega oli siis seotud riigi järjepidevuse ja nullvariandi küsimusega.
Sellega oleks Savisaare nõude järgi juba tol ajal automaatselt kõigile venelastele (300 000+ 200 000 vene sõjaväelast peredega) ja kõigile Eesti NSV-s viibinud mitte-eestlastele antud Eesti kodakondsus.
Eesti Kongress tahtis Eesti Vabariigi järjepidevust, Savisaar lähtus ENSV järjepidevusest, seega Eesti Moskvale allutamist.
Eesti Kongress ja Tunne Kelam võitsid,
Savisaar kaotas.
Nüüd püüab Ratas seda nullvarianti iga hinna eest uuesti läbi ja lõpuni viia.
Ptüi!
nullvariant - tuleb kohe tuttav ette 25. jaanuar 2017 19:01
See on ju ka igale koolilapsele selge, et Ratas töötab täpselt savisaare ja ühtse venemaa partei juhendite järgi.
Eelmise sajandi 90-ndatel,
tehti Moskva poolt ülesanne Savisaarele luua Eestis UUS RIIK, kus oleks olnud kaks riigikeelt ja mis oleks olnud Moskva satelliit samuti nagu praegu on Põhja-Osseetia ja Abhaasia.
Savisaar võitles sel ajajärgul järjekindlalt NULL-KODAKONDSUSE eest, kus kõikidele sellel ajal Eestis elanud inimestele, suures enamuses muidugi venelastele oleks antud Eesti kodakondsus.
Sellega oleks automaatselt antud kõigile venelastele (300 000+ 200 000 vene sõjaväelast peredega) ja kõigile Eesti NSV-s viibinud mitte-eestlastele Eesti kodakondsus.
See kõik oleks aga tähendanud järjekordset venelaste ülekaalu meie praeguses EV valitsuses,
mis omakorda oleks meid jälle Venemaa orjusse ja ikkesse viinud.
Savisaarel see aga ei õnnestunud ja seega oli
SAVISAAR SUUR KAOTAJA!
Eesti Kodanike Komitee loomine Kelami ja teiste eestimeelsete poolt tagas selle, et Eestis võideldi ja hakati rääkima täielikust iseseisvusest järjepidevuse alusel ja nii võideldi Eesti Vabariigi taastamise järjepidevuse eest.
Eesti Komitee kutsel registreeris ennast EV anno 1918 kodanikuks 800 000 inimest, mis oli Eesti kõigi aegade massiivsem referendum.
TEGELIKULT AINULT SEE OTSUSTASKI.
Nüüd siis teame kindlalt, et savisaare kooli priimusõpilane Ratas püüab nüüd ellu viia seda, mis savisaarel pooleli jäi,
NULLVARIANT venelastele, et siis ometigi Ratase kunagise leivaisa Savisaare tolleaegne unistus – Eesti riik koos eesti rahvagaVenemaa oblastiks muuta - ellu viia.
Lepingupartner putin oleks õnnelik, kui saaks Eesti sama lihtsalt kätte kui 40. aastal. 25. jaanuar 2017 18:07
Ratas alles pääses parketile, juba tahab Pätsi ausammast avada. Eks Päts oligi venelastele kingitus samuti nagu Ratas.
muna 25. jaanuar 2017 16:46
Keskerakonnale hakkas võim vist pähe juba täitsa sassi keeranud seal. Jama värk mis nüüd saab?
agressori lepingupartner 25. jaanuar 2017 17:52
Eks tuleb järgmistel valimistel koht kätte näidata.
25. jaanuar 2017 19:44
maha eestivaenulik keskerakond!
maha Ratas!
Nüüd 25. jaanuar 2017 14:04
astus Ratas küll suure ämbri sisse. See võib jäädagi nende jalgade külge ja selle kolin võib neid ( KE ) igaveseks saatma jääda.Igal juhul eestlased peaksid väga kaaluma, kas ikka hääletada veel edaspidi KE poolt või teha panus hoopis EKRE-le? See on nüüd väga oluline küsimus.
valija 25. jaanuar 2017 15:57
mina hääletan järgmine kord küll ekre poolt,keskis on samasugused türblid koos nagu reformiparteis,mõlemad kuuluvad europarlamendis liberaalide fraktsiooni.
lõpeta 25. jaanuar 2017 17:04
juba see marksism-leninisms ja vaata ometi lahtiste silmadega, mis riigis toimub ja kes on tegelikud makksistid-leninistid.
jah 25. jaanuar 2017 19:04
jääb üle reformi ja vabaerakond.
järgmistel valimistel valime ainult neid!
Arvan, 25. jaanuar 2017 17:41
et hetkel teeks valiku Helmele.Eile õhtul Talliinna TV-s rääkis ta kenasti-et Eesti on ainus paik siin planeedil,kus on ametlikult võimalik suhelda eesti keeles. Eesti keel ja kultuur on meie identiteet. Eesti kodaniku pass on kõige hinnalisem dokument,mida meie riigil on võimalik inimestele anda. Seda peavad mõistma ka teistest rahvustest inimesed ja täitma nõuded, mis ei ole kellelegi üle jõu käivad. Mulle ta jutt meeldis. Arvan,et kui passe hakatakse jagama, muutuvad nad odavamaks kui kliendikaardid kaubanduskeskustes.Seda ei taha ei sünnijärgsed kodanikud ega ka need kodanikud, kes on õppinud keelt ja teinud eksami.
vana kommunist 25. jaanuar 2017 17:54
Mulle meeldis ta jutt juba okupatsiooni ajal. Ai kui hästi oskab mees ajusid loputada.
ekret? 25. jaanuar 2017 18:10
Mõelge ka, kes näiteks pooldasid Trumpi? Putin, Keskerakond ja Ekre. Niisugust aega vist ei tule, kui hakataks mõtlema oma peaga, mitte ei usuta poliitikute juttu.

aus ja õiglane ratas 25. jaanuar 2017 13:12
peaks töötama oma riigi huvides, mitte omale häälte ostmiseks.
kui hääli 25. jaanuar 2017 18:11
ei saa, kuidas siis saab töötada riigi huvides?
keskerakonnast enam en pitää, 25. jaanuar 2017 12:55
refi valitsuse ajal hurjutasid kõrge elektrihinna, madalate pensionite ja tuhande muu puuduse pärast, ja mis muutus? lisati makse veelgi.
kremlimeelne kriminaalne keskerakond 25. jaanuar 2017 16:17
Keskmaffia selle riigi veel põhja laseb.
miku 25. jaanuar 2017 12:12
Kui inimene, kes elab mingis riigi 25 aastat ja ei ole olnud suuteline ära õppima kohalikku keelt, siis on ta puudega ja sel juhul ei ole tähtis, et tal peaks eesti pass olema. Ta ei saa sellest nii kui nii aru. Milleks see suur kära. Lihtsalt ei ole vaja nendele, kes ei suuda 25 aasta jooksul rääkima õppida keeles, mida ta igapäevaselt kuuleb, mingit passi. Ja keele eksam peab jääma. Üheski riigis ei anta kodakondsust nii lihtsalt. Teistes arvestatavates riikides ei saagi inimene elada 25 aastat ilma kodakondsuseta. Antakse tähtajaline elamis- ja töötamisluba ja kui selle aja jooksul ei saa keelt selgeks, siis riigist välja.
Alar1 25. jaanuar 2017 11:14
Ratas võis küll üksi jääda, kuid Venemaa ees sai näidata, et ta täidab hoolega koostöölepingut ja rahavoog Venemaalt KE kassasse ei katke.
Ratas ei ole üksi 25. jaanuar 2017 12:35
Tema selja taga on mitmesajatuhendeline kremlimeelne 5. kolonn.
. 25. jaanuar 2017 10:20
Venelastele võiks hoopis selgitada, et neil on võimalus üles näidata teadlikkust ja võtta Venemaa kodakondsus. Ja edasi elada ilusa Vene passiga, Elamisluba ju ei muutusk selle tõttu.
Ning oleks ka valimisõigus garanteeritud--Venemaa riigiduuma valimistel.
ja siis 25. jaanuar 2017 18:13
oleks Putinil õigus tulla Vene kodanikke päästma vassistide käest, sellega tegeleb ekre, et näidata millised vassistid eestlased on, ega muidu ässitataks rahvast üles.
ei soovi 25. jaanuar 2017 10:11
Kas tulekul on uus venestamine?
Okupantidele ja nende järglastele teha selline kingitus,no
siis oleme päris tossikesed.Venelast usuti ka Pätsi ajal,
mis sai,seda teame meie enamus eestlasi.
Ei ei,ei!!!
Mõhk ja Tölpa 25. jaanuar 2017 12:38
Venestamine juba käib. Suur tänu isamaamüüjatele.
kodanik eerik 25. jaanuar 2017 10:07
hr.ratas on pehmo. enda kätte oleks vaja olnud võtta jõuminnid.kapo ja proks välja vahetada.reffimaffia juhtfiguurid vangimaija saata. reformiallikma err-ist lahti lasta. ja valimistel poisile hääled tuleksid. looks like trump.
maha keskmaffia 25. jaanuar 2017 12:32
Venestamise taga on ikka agressori lepingupartner kriminaalne keskerakond.
valija 25. jaanuar 2017 10:03
järjekordne ämber,keskerakond.jätame meelde.

Mihkel Espoost 25. jaanuar 2017 09:56
Kas soovitaksegi seda kodakondsust,ma kyll jätsin selle Eesti passi taskusse.Topelt ei kärise,nagu ytles Randpere ja Muhu lossi omanik Sooäär.Äkki tulevikus on jälle pass,nimega CCCR.Tulevik tume nagu Kuu tagumine kylg.
25. jaanuar 2017 08:54
Kui lisada ettepanekusse kodakondsuse andmine musta m. ga pagulastele, on kõik saadikud sellest kohe huvitatud.
adventist 25. jaanuar 2017 08:41
See ei olene Ratasest,vaid Trampi poliitikadt,kui Putin kaupleb endale välja võimaluse möllata naabrite juures siis nii ka läheb ja ei aita ka siinsete muulaste moosimine,Putin saab vimalusi alati,sest ta truualamlikult propageerib ametlikku versiooni 11.septembri kohta,massoonina on ta saladustele ustav.
ullike 25. jaanuar 2017 08:32
mida annab kodakondsus? ei midagi reaalse vaid ainult mingeid jamasid. saaks aru kui eesti riigi kodanikul on õigus arstiabile, haridusele ja tööle aga pole. oled samasugune nagu see hallipassi vennike kes aga reisib viisata venemaale kui ka mujale euroopas.pole kohustust ajateenijaks ja nii edasi. nii et tasuta kingitusi pole ja selleks et kodanikuks saada peaks ikkagi olema sellele riigile lojaalne ja kuulekas. aga 99% nendest muulastest vaatavad ikkagi esimese pilguga oma isamaa, emakeele ja traditsioonide poole. kui muidu aru ei saa siis vaadake vene riigipühade ajal palju neid paelakestega vennikesi ja autosid linnas liigub? kus ja kes karjuvad russia? pooled neist on eesti kodanikud aga esimesel võimalusel toonitatakse et ei, meie oleme venelased? poliiti8ka on räpane ja kasutatakse alati räpaseid võtteid et valetatakse. kas avalikult või demagoogiliselt.
vasikas 25. jaanuar 2017 08:29
Mul tuleb hästi meelde,kui sain passi aga enne pidin tõestama,et minuvanemad ja vanavanemad on sündinud eestis. Olin noor ja ei teadnud kuidas ja kuhu pöörduda,et tõestada aga nüüd tuleb nutt kurku. Aprilis kui lõhuti ja laamendati isegi tapeti,kas see ongi nüüd preemia nendele venelastele? Meie oleme pidanud elama nende seadustega nüüd nad võiks nagu meid austada ja õppida keel ja alles siis kodakondsus. Varsti saame kuulda,et mine metsa me oleme eestlased. Kuidas nii,et mõni ei näe vaeva ja saab ja mõni peab tõestama. See on suur lollus mis on lagedale toodud. Pidime purssima seda vene keelt austagu siis õppigu keel selgeks.
Andres 25. jaanuar 2017 08:17
Hommikutelevisioonis arvas juut, et võiks ka bandiidid juutidest reva ja sirõk olla eesti kodanikud, teenete eest, Putinilt võiks võtta trumbid ja ratas peaks ellu viima lepingu ühtse venemaaga. Vot tak, tovaaristsi.
Ants Rannula 25. jaanuar 2017 08:13
Tsensuur sõi kommentaari (minu käes olev Põhiseaduses on kirjutatud,et oman sõna-ja kirjavabadust!)
kodanik 25. jaanuar 2017 08:12
Ei poolda kommunistide ideed. Tegelikult on hallipassi omanikud eelisseisus kuna saavad vabalt liikuda nii EL-is kui oma isakesel Venemaal. Teenivad samamoodi pensioni siin, mis on kordades suurem kui Venemaal. Kasutavad kaasaegset med.teenust jne.
ja maksavad 25. jaanuar 2017 18:27
bensiini, viina jne. eest rohkem, kui Venemaal.

tolerast 25. jaanuar 2017 08:04
Kahju, Ratas kaevab endale vabatahtlikult auku. Ma ei saa aru, mis eestlastel viga on, miks te ei hääleta EKRE poolt. Teie, meie kaevame sellega endale ise auku.
Ekre on ainuke erakond, kes oskab selge peaga midagi mõtelda. Aga populaarsuküsitluses peab ekre palju populaarsem olema kui ta seda praegu on. Mida te passite valijad?
tallinlane 25. jaanuar 2017 08:20
sinu komm küll eriti tolerantne pole
valija 25. jaanuar 2017 08:35
Kremlimeelne kriminaalne keskerakond on vastuvõetamatu, kuid EKRE küll alternatiiv ei ole.
siit paistab ju 25. jaanuar 2017 09:38
"valija" sabaalune - orava oma!
mis vahet seal on 25. jaanuar 2017 11:53
kelle sabaalune paistab- EKRE on tühikargajate partei
ekre 25. jaanuar 2017 18:30
on ässitajate partei, et Putinil oleks põhjust fashistidest vabastama tulla.
love it or leave it! 25. jaanuar 2017 08:01
sellise üleskutse esitas Tania Kambouri raamatus "Saksamaa vilkurivalgel. Politseiniku appihüüd" Teemaks immigratsioon ja integratsioon ning seisukoht - immigrandid aina nõuavad ja panevad põlisrahva proovile. Kuid järeleandmisi põlisrahva poolt teha ei tohi - immigrandid peavad integreeruma põlisrahvaga, mitte vastupidi. Ei tohi keele ja kodakondsuse osas järele anda. YT käest võiks küsida, kas tema arvates on venelased teise sordi inimesed, et 25 aasta jooksul riigi keelt ära õppida ei ole suutnud.
ik
rahvusriigi hävitamine Ratase juhtimisel? 25. jaanuar 2017 08:37
See kari venelasi on Eestile tuhat korda ohtlikum kui Süüria pagulased.
Tõsi ta on - 25. jaanuar 2017 09:14
praegu küll, aga kui seda moslemisaasta jätkuvalt juurde tuuakse, siis ohud võrdsustuvad ...
eestlane 25. jaanuar 2017 07:58
"Meie [Keskerakond] leiame, et see ei ole normaalne olukord, kui meie riigis elavatel inimestel puudub kodakondsus. Seetõttu kõlabki üks meie punktidest, et kõik inimesed, kes on elanud siin vähemalt 25 aastat, saaksid Eesti passi," ütles Ratas
Ja samuti pole normaalne, et 25 aasta jooksul pole õpitud keelt ära ega taotletud kodakondsust.
Kuidas üksi? 25. jaanuar 2017 07:52
Sajad tuhanded venelased toetavad rahvusriigi hävitamist.
Kodakondsuse andmine on suurem oht kui pagulased 25. jaanuar 2017 07:47
Isamaamüüjad IRL-st aitasid kremlimeelse 5. kolonni võimule.
25. jaanuar 2017 08:15
Just. Ja nüüd on Tsahknal jultumust avalikult hõisata, et senikaua kuni IRL on valitsuses, hallipassimehed Eesti kodakondsust ei saa.
Eesti kodanik 25. jaanuar 2017 08:18
Mina teen sellise ettepaneku, et hakkaks kõigilt hallipassiomanikelt ükshaaval küsima, et miks nad ei ole nii pika aja jooksul mite midagi ette võtnud, et eesti keel kasvõi minimaalsel tasandil omandada (ja ärgu ajagu käojaani, et Eesti riik ei ole võimaldanud ja õpetanud jne), sest kel janu, sel jalad. Samuti võiks neilt ilma ettevalmistuseta küsida, kes on nende peaminister ja muid selliseid elementaarseid küsimusi.
to Eesti kodanik 25. jaanuar 2017 11:04
Eestlased on üksjagu natsistlikud\rassistlikud, et iila ei või teada, kuhu nad teise rahva ajavad... Mida teha laias maailmas eesti keelega?
25. jaanuar 2017 11:08
Mis on Teie kommentaari mõte? Ja mis see maailm siia puutub, maailmas oleks sobiv kõnelda asukohamaa keeles, aga Eestis on põhikeeleks ikka eesti keel. Kui Te, troll, elaksite Islandil, siis kas Te räägiksite ka seal sama l:lli juttu?
milleks 25. jaanuar 2017 18:38
eesti keel, kui ümberringi vaid venelased? Nägite seda klippi, kuis venelasest taksojuht üritas rääkida venelasest kliendiga vestlussõnastiku abil kliendist venelasega :)?
Miks 25. jaanuar 2017 20:36
tullakse nende natsistide-rassistide maale elama? Elage siis selles maailmas,kus eesti keelt pole vaja.
// 25. jaanuar 2017 08:57
Sotsid-sortsid eesotsas Ossinovskiga tegelikult....
25. jaanuar 2017 10:02
Sotsid üksinda poleks eelmist koalitsiooni kukutada saanud. Eesti iseseisvuse vastase keskerakonna aitas võimule IRL koos sotsidega.
nonoh 25. jaanuar 2017 07:46
no mehike sai ennast näidata ja hääled juba kogunevad.
Kas eestlastel on üldse võimalust, kui hääletama lastakse hall mass , kes ei tea Eestist midagi . Hall mass, kes pole aastakümnetega näidanud huvi ja kelle peadesse ei mahugi midagi.
Tähtis on seega keskerakonnal eestimaalane , mitte eestlane. Eestlastel on see väike
lapike maad, millest venelased ei suuda loobuda.
ratase valitsus 25. jaanuar 2017 07:35
tahab hääli, kui sellise rumalusega lagedale tuleb. minge 7. nov. ljosa juurde ja rääkige venelastega, et noh kas eesti passi tahate? EI VALI MA KESKERAKONDA ENAM.
tallinlane 25. jaanuar 2017 08:24
kremlimeelne 5. kolonn 25. jaanuar 2017 07:32
Savisaare tubli õpilane

Ratta Jürka 25. jaanuar 2017 07:07
eestivaenulikkus tuleb üha enam esile. Ootame uusi käkke!
kõiki 25. jaanuar 2017 18:41
poliitikuid ei huvita mingi rahvas, vaid hääled, olgu nad mis parteist tahes, ainult ullikesed ei saa sellest aru ja annavad hääle ikka pättide poolt.
Jūrīš Prūdēnš 25. jaanuar 2017 07:06
Kui inimestes on sees nii suur "uhkus" ja solvumine, et neile automaatselt kodakondsust ei antud, millise solvumise tõttu nad 25 aasta jooksul ei ole taotlenud ega teinud ära kodakondsus- ja keeleeksameid, siis nendele inimestele automaatselt kodakondsuse pakkumine ei võta nende inimeste hingedesse sügavalt kinistunud ja sisseprogrameerunud trotsi ja vimma.
Inimesed on inimesed, mitte masinad.
Seaduste tegemisel psühholoogilise aspekti ignoreerimine on lõputute lisaprobleemide tekitamise läte.
tallinlane 25. jaanuar 2017 08:27
selle mõtte ütles ka üks intervjueeritud venelane eile välja: käik on ebaaus nende venelaste suhtes, kes õppisid eesti keelt ja tegid kodakondsuseksameid
See oli üksainuke inimene 25. jaanuar 2017 10:08
teiste seas,kes ütles,et köigile kodakondsuse andmine on teiste suhtes ebaaus,et teised tegid keeleeksami ja maksid.Teised köik kiitsid heaks kodakondsuse andmise.Olgem ise ausad.Miks toonitatakse nüüd ühe arvamust? Paljudel Eestis sündinutel 30a ei ole kodakondsust,kuna vanematel ei olnud.Nad on eesti koolis käinud,eesti keel suus.Elavad Eestis,käivad tööl.Kas on öiglane,et neil ei ole kodakondsust? Peavad end eestlasteks.Solvumisest ei ole läinud keeleeksamit tegema,et näe, neid pole tahetud eestlasteks.
eesti kodanik 25. jaanuar 2017 07:01
ratas ,veered vales suunas.
Toom ikka,mitte Ratas 25. jaanuar 2017 06:57
Ratas on peaminister Toomi valitsuses.
no ei tea 25. jaanuar 2017 06:53
aga ühes eilses telesaates rääkis üks ennustaja , et varsti on Petseri meie.
Kaugel siis see Krimmgi enam ei ole !
anu 25. jaanuar 2017 06:53
aga paljud ei tahagi kodakondsust, nii on lihtsam venemaal käia
Giness 25. jaanuar 2017 06:27
Eriskummaline kontingent Venemaalt,kelle ees lömitatakse ja poetakse laiapõhjalisse.Neile tuleb ainult anda. Varsti võtavad nemad,kui näevad,et saavad omatahtmist rakendada.
Vägisi kodakondseks? 25. jaanuar 2017 06:22
vöi hoopiski kogudes nende arvelt hääli järgmiseteks valimisteks?
Lõetage demagoogia 25. jaanuar 2017 08:27
"Meie [Keskerakond] leiame, et see ei ole normaalne olukord, kui meie riigis elavatel inimestel puudub kodakondsus."
Halli passi probleem on puhtalt venemaa loodud ning nende poolt on ka välja pakutud lahendus - tuleb venemaale tagasi minna ja saadaksegi passi omanikuks.
Tsiteerin:
"1993. aasta kodakondsusseaduse üks peamisi autoreid, riigikogu liige Mart Nutt (IRL) meenutas, et kogu probleem tekkis pärast Nõukogude Liidu lagunemist 1. jaanuaril 1992, kui sama aasta 2. veebruaril võttis Vene Föderatsioon vastu seaduse, millega kõik Nõukogude Liidu kodanikud, kes elasid väljaspool Vene Föderatsiooni, jäid kodakondsuseta. Venemaa neile oma kodakondsust ei andnud."
Roland 31. jaanuar 2017 18:24
Teie (Keskkriminaalerakond) wõite leida,mida te tahate. Praegune trikk on jälle yx wassade häälte pyydmine. Ka loll saab sellest aru. Keskkriminaalerakond ju wassade häälte najal pysibki. Normaalne inimene seda erakonda ei wali iial.
Mida jama aetakse 25. jaanuar 2017 08:32
"Meie [Keskerakond] leiame, et see ei ole normaalne olukord, kui meie riigis elavatel inimestel puudub kodakondsus."
Halli passi probleem on puhtalt venemaa loodud ning nende poolt on ka välja pakutud lahendus - tuleb venemaale tagasi minna ja saadaksegi passi omanikuks.
Tsiteerin:
"1993. aasta kodakondsusseaduse üks peamisi autoreid, riigikogu liige Mart Nutt (IRL) meenutas, et kogu probleem tekkis pärast Nõukogude Liidu lagunemist 1. jaanuaril 1992, kui sama aasta 2. veebruaril võttis Vene Föderatsioon vastu seaduse, millega kõik Nõukogude Liidu kodanikud, kes elasid väljaspool Vene Föderatsiooni, jäid kodakondsuseta. Venemaa neile oma kodakondsust ei andnud."
aga 25. jaanuar 2017 17:52
on vaja teada ,et kodaniku pass ei ole samaväärne kaubanduskeskuse kliendikaardiga .Kodakondsust ei saa pakkuda või jagada. Kodaniku passi saajal on vaja täita omapoolsed kohustused- osata teatud tasemel riigikeelt ja tunda olulisi ridu põhiseadusest.
kui elada 25. jaanuar 2017 18:47
vaid venelaste seas, milleks võõras keel? Kas ise tunned Põhiseadust?