Eesti uudised

PATAREI VANGLA SAATUS – maha müüa ei saa, remondiks pole raha (25)

Maarit Stepanov, 25. jaanuar 2017 04:00
SEISAB JA LAGUNEB: Tallinnas Kalarannas paikneva merekindluse suhtes puudub ühtne nägemus, mida võiks sellega teha.Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht

Riigi Kinnisvara aktisaseltsile kuuluv Patarei vanglana tuntud endine mereindlus seisab jõude ja laguneb. Kuigi üleeuroopalise tähtsusega muinsuskaitseobjektile ja seda ümbritsevale maa-alale püütakse leida kasutust menetletava detailplaneeringuga, on selle vastu seisjad mures, et maatükk jagatakse osadeks ja müüakse erainvestoritele, kes ei arvesta avalikkuse huviga. 

Esmaspäeva õhtul kogunesid Tallinna vanalinna Kodulinna majja Patarei tuleviku suunajad. Keskaegse hõnguga katusesaalis arutlesid omavahel muinsuskaitsjad, linnavõimu ja Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) esindajad ning loomulikult sõltumatud asjahuvilisedki.

RKAS soovib Kalarannas paikneva merekindluse koos ümbritseva maaga maha müüa, kuid see tekitab inimestes hirmu, et ajalooline hoone võib sattuda siis erainvestori kätte, kel pole huvitatud selle säilitamisest ja huvilistele avatuna hoidmisest. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.12.2016
RAPORT: Patarei merekindlust ei tohiks riik maha müüa
21.09.2016
Rasmus Rändvee sattus Patarei vanglasse!
15.07.2016
Eesti turismimagnet, ajalooline Patarei, suleb sügisel uksed
24.06.2016
GALERII: Patarei vanglas peeti jaanipidu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee