Eesti uudised

GALERII | Tartu võttis palgale linnakirjaniku (12)

LISA KOMMENTAAR

Ühiskond ja mõõt 25. jaanuar 2017 09:40
Lihtne leib küll, kui nii ilma garantiideta kätte tuleb. Siin ei ole küsimus, kes just on sokutanud kedagi oma sidemete kaudu pikki aastaid siia ja sinna, ka välismaale, mida linnapea teles tähtsaks pidas. Küsimus on eesti kultuurielu mentaliteedis, Kirjanikud näituseks on saamas privileege, mida nad välja teeninud ei ole. Piltilus neiu, kes elus edasi püüab, õhkudes enesekindlusest, nii et linnapea või ajakirjaniku sõnad teles, et olevat tagasihoidlik neiu, küll paika ei pea. Vihjed perekondlikule taustale on sobimatud, sest selle eest raha anda on ikka natuke liig. Natuke liiga palju on seda neiut kõikjal, kui arvestada, et tema ülinaiselik-lapselik olek ei ole veel looming ja ta looming pole siiani vamses mõttes just suur, see, mida kõik vajame, ehkki on üles puhvitud. See on ministeeriumi ja nüüd end ka rahvusvaheliseks keskuseks pidava linna hoiak. Eestis on tekkinud ärimaailmas häbitu korruptsioon. Ja nüüd lisandub kunstimaailmas näo järgi ettemaksmine? Küll kriitika kiidab, kui riik või linna rahva arvel kirjameestele jm eeliseid loob. Mis ühiskonnas elame? Enne tegu, siis palk. Ja mõõdutunnet peaks ka olema. Nii peaks olema asi. Antud juhul on aga ettemaks, siis honorar, siis kindlasti veel preemiad, igasugu hüvitised esinemiste eest samal teemal. Sest süsteem peab ju töötama... Saame näha. Mingid üritused, mida linnarahval õieti vaja pole, ja mis lihtsalt suurtena välja mängitakse, ei korva nende teoste puudumist, mida rahvas tõesti vajab. Praegu on aga asja mingi lasteaia ja mängitsemise maik. Kahju. Lähme tööle tagasi, puhkepaus läbi.
Mammu 25. jaanuar 2017 07:13
Näitas vilksti kallist sulepead, kas ta sai selle kingituseks? Kamm oleks tunduvalt asjakohasem olnud.
Nojah 25. jaanuar 2017 00:58
Nõuka ajal olid sportlased niimoodi palgale võetud - igal asutusel oma suusataja, jooksja või pallimängija. Ajalugu kordub.
böö 24. jaanuar 2017 22:21
nojah palgana ei saaks ju seda maksta, ikka stipendiumina, muidu kristiina kaotaks oma emapalga. tundub ka, et tegu pigem niisama inimese ülalpidamisega.
Las 24. jaanuar 2017 21:30
Lugeja 24. jaanuar 2017 19:21
Linnal raha vist tõesti nii palju, et ei tea kuhu seda panna. Või otsitakse enne valimisi kirjutajatega liitu? Pigem võiksid anda neile kes on selle välja teeninud, ehk penskaritele nagu Tln.
irv 24. jaanuar 2017 17:15
Linnapeal on ees fysiognoomia, nagu ta oleks oodanud striptiisi.
Juku 24. jaanuar 2017 16:45
Tartus on targad mõtted - linnaajakirjaniku võiks ka palgale võtta

no näed 24. jaanuar 2017 16:34
Hea, kui inimene ikka selles vanuses riigipajukile saab! Ole sina nii kena ja haritud ja heast suguseltsist, aga ennast ära toita vist ikka ei oska.
hm 24. jaanuar 2017 15:54
Kas tööleping ka sõlmiti, kus kirjas kohustused? Kui ei, siis vist tegemist sotsiaaltoetusega
Linnalithi 24. jaanuar 2017 15:28
Huvitav, et kuna võetakse tööle linnalith. Peale valimisi tehti abilinnapeade kohti juurde, et muidusööjaid ikka rohkem oleks. Nüüd saab 4 aastat sellest mööda ja Tartus pole selle ajaga midagi paremaks muutunud.
Robi 24. jaanuar 2017 14:37
ahah.feodaalne Tartu...nüüd jääb üle Lunge Tartu krahviks kuulutada.