Eesti uudised

GALERII | Tartu võttis palgale linnakirjaniku (12)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 24. jaanuar 2017 12:55
Foto: Aldo Luud
Esimeseks Tartu linnakirjanikuks valitud Kristiina Ehin ei pea lähema aasta jooksul leiva laualesaamise pärast muretsema, sest linn maksab talle igal kuul ligi 900-eurost stipendiumi.

Linnakirjaniku stipendium anti luuletajale ja proosakirjanikule Kristiina Ehinile (39) üle täna ennelõunal Tartu raekojas peetud pidulikul tseremoonial. Sel aastal on linnakirjaniku stipendiumi suurus 10 320 eurot, mis makstakse välja igakuiste osamaksetena, 860 eurot kuus.

Samal teemal

„Linnakirjaniku valimine elavdab Tartu kirjanduselu ja suurendab Tartu tuntust rahvusvahelise kirjanduslinnana," ütles linnapea Urmas Klaas. "Tartu kui UNESCO kirjanduslinn väärtustab oma loomeinimesi ja mul on hea meel, et linnakirjanikuks sai särav ja armastatud looja Kristiina Ehin."

Ehin on selliseid äramärkimisi pälvinud varemgi: 2006. aastal sai ta luulekogu "Kaitseala" eest Gustav Luige stipendiumi ning aastal 2010 omistas kultuurkapital talle stipendiumi "Ela ja sära". Tartu linnakirjanikuks valimine on kena järg Ehini edukale 2016. aastale: veebruaris andis president talle Valgetähe IV klassi teenetemärgi ning augustis sündis Ehini ja tema muusikust elukaaslase Silver Sepa perre tütar Luike.

Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antava linnakirjaniku stipendiumi saamiseks esitati kuus taotlust. Tänavuse linnakirjaniku valis nende seast välja ekspertkomisjon. Stipendiumi saamiseks tuli esitada oma nägemus Tartu linnakirjaniku rollist, mida taotleja peab olema stipendiumi saamisel valmis ka täitma, ning anda ülevaate senisest ning kavandatavast loomingulisest tegevusest. Lisaks oli nõutud, et kirjaniku elukohaks oleks Tartu linn ning ta looming hõlmaks ilukirjandust või publitsistikat.

Tartu linnakirjanik on esimene sellise tiitli kandja UNESCO loovlinnade võrgustikus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee