Maailm

Naisenesetaputerroristid kasutavad suitsukatteks beebisid (12)

Toimetas Liivi Sõrmus, 24. jaanuar 2017 10:13
Naised pääsesid enne rünnakut turvakontrollist läbi, kuna neid peeti süles olnud väikelaste tõttu tsiviilisikuteksFoto: Reuters / Scanpix
Ametivõimud kardavad, et Nigeerias on pead tõstmas ohtlik uus trend – naisenesetaputerroristid kannavad endaga kaasas sülelapsi, et kahtlust äratamata rahvarohketesse sihtkohtadesse pääseda ning seal pomm õhkida.

Hiljuti leidis Madagali linnas selline juhtum aset, kui 13. jaanuaril tapsid kaks naist pommiplahvatuses nii enda, kaks beebit ja veel neli inimest, vahendab BBC.

Terroristid pääsesid enne rünnakut turvakontrollist läbi, kuna neid peeti süles olnud väikelaste tõttu tsiviilisikuteks.

Nigeeria ametivõimud kardavad, et sellisest strateegiast võib saada uus ohtlik trend.

Rünnakutes kahtlustatakse islamiäärmuslaste rühmitust Boko Haram, kes on tuntud selle poolest, et kasutavad enesetaputerroristidena naisi ja noori tüdrukuid. Madagali piirkond on viimastel aastatel olnud vaheldumisi nii Nigeeria valitsuse kui ka Boko Harami käes.

Eelmise aasta detsembri alguses tapsid kaks naist Madagali turuplatsil enesetapurünnakus 45 inimest. Aasta aega tagasi toimunud sarnases rünnakus sai surma 25 inimest.

Samal teemal

27.12.2016
Nigeerias lintšis vihane rahvahulk enesetaputerroristi
11.12.2016
Nigeerias õhkisid end kaks 7aastast tüdrukut