Eesti uudised

Pagendatud rahvussotsialist Teinonen jälgib oma kaebuse kohtumenetlust Hispaaniast (13)

Juhan Haravee , 24. jaanuar 2017, 04:00
ÜHEKSA AASTAT TAGASI: Praegu pole väljasaadetud Risto Teinonenil vähimatki võimalust lasta endast sellise äratuntava taustaga talvepilte klõpsutada.Foto: Rene Suurkaev / Ekspress Meedia

Eile arutas Tallinna halduskohus 2015. aasta detsembris Eestist välja saadetud Risto Teinoneni kaebust sissesõidukeelu asjas, mille kehtestas talle siseministeerium, põhjendades, et väljasaadetu võib ohustada riigi julgeolekut ja avalikku korda. Teinonen istungil ei osalenud ja loobus talle pakutud võimalusest osaleda videoülekande vahendusel.

Kuigi Eesti vabariigi põhiseaduse järgi on igaühel õigus olla oma kohtuasja arutamise juures, siis end natsiideede propageerijana tutvustanud Risto Teinonenile see õigus ei laiene – nii võtab põhiseadust tõlgendada siinne täidesaatev võim. Siseministeeriumi ettevaatlikkust jagav kapo välistab võimaluse, et ohtliku propagandisti jalg astuks niipea taas Eesti pinnale, vilgutagu sellele rohelist kas või põhiseadus. "Kaitsepolitseiamet on seisukohal, et Teinoneni suhtes kohaldatud sissesõidukeeldu ei saa peatada ka üksnes kohtuistungi ajaks."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. november 2018, 13:03
Soomes keelatud neonatsiorganisatsiooni juht on võtnud üle Risto Teinoneni Eesti ettevõtted
27. veebruar 2018, 12:03
Risto Teinonen vaidlustas Eestisse sissesõidukeelu riigikohtus
28. märts 2017, 04:00
Teinonen vaidlustas sisse­sõidukeelu ringkonnakohtus
17. veebruar 2017, 04:00
Rahvussotsialist Risto Teinoneni sissesõidukeeld jäi jõusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee