Eesti uudised

ASJATU PAANIKA: tööraamatut ei pea päevapealt ära tooma (45)

Katrin Helend-Aaviku, 24. jaanuar 2017 04:00
EI PEA TORMAMA: Tööraamatute esitamiseks ei ole ajalist piirangut, seetõttu pole vaja kohe ja praegu tormata nende äraviimiseks sotsiaalkindlustusametisse.Foto: Sven Arbet / Ekspress Meedia

"Ei pea kohe täna tormama meile tööraamatuid tooma," rõhutab sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna juht Kati Kümnik. On arusaamatu, kuidas pelgalt teavitavast ja tähelepanu juhtivast üleskutsest ühtäkki suur paanika on tekkinud.

"Tööraamatute esitamiseks ajalist piirangut ei ole, see tähendab, et oodata võib ka ajani, kui inimene hakkab pensioni taotlema," jahutab Kati Kümnik inimeste paanikat, mille sotsiaalkindlustusameti hiljutine üleskutse ootamatult tekitanud. Tallinna klienditeenindusse oli täna lõunaks toodud umbes 60 tööraamatut. Kümnik selgitab, et kuna amet hakkas eelmise aasta lõpus saama väga palju küsimusi selle kohta, kas võib oma kunagist tööraamatut prügikasti visata, otsustati lihtsalt aegsasti teada anda, et tööraamat tuleks kindlasti alles hoida ja enne pensionile jäämist sotsiaalkindlustusametile esitada. See puudutab ainult neid, kes asusid tööle enne 1999. aastat, sest selle kohta elektroonilisi andmeid pole. Neid inimesi võib Kümniku sõnul olla ligi 500 000. Kõik need tuhanded ei pea kohe ja praegu ühel ja samal ajal tööraamatut ametisse tooma. Nad võivad seda teha ükskõik millal enne pensionile jäämist.

"Alates 1999. aasta algusest arvestatakse pensioniks vajalikke andmeid sotsiaalmaksu alusel ja see info on elektrooniliselt kättesaadav. Kõik töötamised, mis jäävad enne 1. jaanuari 1999, on paraku kodus dokumentide peal ja enne tööraamatu äraviskamist tasuks mõelda, et see võib olla vajalik pensioni määramisel," räägib Kümnik ja rõhutab, et neid, kes praegu juba saavad pensioni, üleskutse ei puuduta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.01.2017
Minister: riigil pole ülevaadet, kus keegi aastani 1999 töötas
23.01.2017
TV3 VIDEO | Kas tööraamatu mitte esitajatel tuleb leppida pensionist ilma jäämisega?
21.01.2017
Sotsiaalkindlustusamet ootab inimeste tööraamatuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee