Maailm

Omanikud jätsid koera lennujaama lähedale surnuks külmuma ja sõitsid ise puhkusereisile (27)

Toimetas Liivi Sõrmus, 23. jaanuar 2017 18:48
Pilt on illustreerivFoto: Reuters / Scanpix
Venemaal külmus koer lennujaama lähedal surnuks, kuna puhkusele sõitnud omanikud ei saanud teda hilinenud paberimajanduse tõttu lennukisse kaasa võtta.

Oksana ja Aleksandr ootasid koos oma väikese koera Toriga Koltsovo lennujaamas pardaleminekut, et sõita Saksamaale puhkama, vahendab Metro.

Selgus, et nad ei olnud vajalikke pabereid õigel ajal ära täitnud ning ei saa seetõttu Torit lennukile võtta.

Selle asemel, et keegi Torile järgi kutsuda, viis Aleksandr pahaaimamatu koera terminalist välja ning jättis ta pakase meelevalda. Sellel ajal oli Jekaterinburgis ligi 30 külmakraadi.  

Tori leiti kolm päeva hiljem surnuna. Ta oli lennujaama sellises piirkonnas, kus tavaliselt inimesed ei käinud.

Omanikud kuulutasid koera kadunuks

Kui lapsed kolm päeva hiljem oma neljajalgse sõbra järele igatsema hakkasid, otsustasid vanemad ta kadunuks kuulutada. Tegelikult oli Tori selleks ajaks juba surnud.

Üleskutses kirjeldas Oksana juhtunut järgnevalt: "Otsime oma väikest koera, kes on valget värvi ja veidi punaka varjundiga. Meie lapsed ei suuda nutmist lõpetada, kas te oskate palun aidata? Oleme valmis maksma vaevatasu. Pidime ta jätma lennujaama, kuna teda ei lubatud pardale, kui me Hamburgi lendasime."

Koltsovo lennujaama esindaja kritiseerib omanikke, kes ei palunud lennujaamalt abi: "Oleks me probleemist teadlikud olnud, oleks koerake veel elus. Ilm oli sellel ajal nii külm. Oleks Tori jäetud kuskile lähemale või lennujaama sisse, oleks ta päästetud."

Valetasid ka lennujaama töötajatele

Lennujaama töötajad soovitasid paaril jätta koer kas mõne tuttava hoole alla või lükata oma lend päev edasi, et dokumendid korda ajada.

Pärast seda läks Aleksandr rihma otsas Toriga lennujaamast välja ning tuli veidi aja pärast üksi tagasi.

Kui töötaja küsis ta käest, kuhu ta koera jättis, väitis mees, et andis ta sõbrale üle.

Venemaal on algatatud petitsioon, mis nõuab, et paar julma teo eest kohtu alla läheks. Sellele on allkirja andnud üle 7000 inimese.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee