Galeriid

Täiendatud kell 16.54!

GALERII | Ukraina president kohtub Jüri Ratase ja Eiki Nestoriga (116)

Toimetasid Teet Teder, Geidi Raud, 23. jaanuar 2017, 13:56
Foto: Alar Truu
Pärast presidentide Petro Porošenko ja Kersti Kaljulaidiga kohtumist ning ühist pressikonverentsi viib edasine päevakava Ukraina presidendi kokku peaminister Jüri Ratase ja riigikogu esimehe Eiki Nestoriga.

Foto: Alar Truu

Peaminister Jüri Ratas kinnitas tänasel kohtumisel president Petro Porošenkole Eesti jätkuvat ja igakülgset toetust Ukrainale.

“Me ei tohi mingil juhul unustada ja võtta iseenesestmõistetavalt, et siinsamas Euroopas käib juba kolmandat aastat sõjategevus, milles on hukkunud ja viga saanud tuhanded inimesed. Me peame tajuma, et kitsamalt takistab see kogu Ukraina arengut, ent laiemalt on see oht Euroopa julgeolekule ja stabiilsusele,” lausus peaminister Ratas Petro Porošenkole.

Foto: Alar Truu

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Euroopa Liit olnud oma hoiakutes Venemaa agressiooni suhtes kindel ja ühtne – Euroopa toetab Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse täielikku taastamist nii sanktsioonipoliitika kaudu kui ka toetades Ukrainat majanduslikult.

“Konflikt peab leidma võimalikult kiire ja rahumeelse lahenduse. Ka Euroopa Liidu eesistujana on Eestil kohustus selle eest igakülgselt seista. Võin teile kinnitada, et Ukraina ei ole üksi," lausus Ratas.

Peaminister kinnitas president Porošenkole, et Ukraina võib arvestada Eesti tugeva toetusega viisavabaduse ning Assotsieerumislepingu jõustumise küsimuses Ukraina ja Euroopa Liidu vahel.

Pärast kohtumist peaminister Ratasega Stenbocki majas, liikus Ukraina president edasi riigikokku.

Foto: Alar Truu

"Me loodame näha edukat Ukrainat – tee sinna on keeruline, aga kui Ukraina rahvas seda tahab ja Ukraina poliitikud hoiavad end reformipoliitikal, siis on eesmärk saavutatav," märkis Nestor.

Ta õhutas Eesti Riigikogu ja Ukraina Ülemraadat tihedale koostööle parlamentarismi ja demokraatlike protsesside süvendamisel ning ühiskonda ja majandust kaasaegseks muutvate, õigusriiki väärtustavate reformide jätkamisel.

Foto: Alar Truu

Nestor kinnitas kohtumisel Ukraina presidendile, et esmalt peab Venemaa täitma Minski kokkulepped ning alles seejärel saab arutada Venemaa-vastaste sanktsioonide leevendamise või tühistamise üle.

"Eesti on kindlalt nende riikide seas, kes peavad oluliseks püsivat ja laia rahvusvahelist toetust end demokraatlikul reformikursil hoidvale Ukrainale. Selle üks osa on Venemaa-poolse vaenutegevuse lõpetamine Ida-Ukrainas ja Minski kokkulepete täitmine,“ märkis riigikogu esimees. "Enne ei ole võimalik hakata arutama Venemaa vastaste sanktsioonide tühistamist või leevendamist. Ukrainal peab olema võimalus taastada kontroll oma territooriumi üle.“

Foto: Alar Truu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee